Jaki internet : orange,iplus,era czy paly?

Cześć!Chcę założyć internet z wyżej wymienionych dostawców.Jaki mi polecacie ? Bardzo ważną rzeczą jest iż mieszkam na wsi i słabiutko z internetem :evil:

aha dobrze wiedzieć ba mam neta ale bardzo słaby i mam pingi w np. cs po 100-500

a ja z tym paly jakie pingi jak mozna wiedzieć?

Internet bezprzewodowy, przesyła dane pakietowo, co prowadzi do dużych pingów w grach, z tego co mi wiadomo jeżeli będzie pełny zasięg to pingi jeszcze jak Cię mogę, ale czym słabszy zasięg tym gorzej. Myślę że przy średnim zasięgu będzie ok 150-250 pingu. Jeżeli chcesz grać to pomyśl nad większym transferem bo mogą być problemy pod koniec miesiąca.

a co myślicie o iplus albo blueconnect?

Witam

Ja tu podejdę do problemu od drugiej strony: Która z tych sieci ma u ciebie najlepszy zasięg? Przerobiłem już wszystkie te sieci i z moich obserwacji wynika co następuje:

  • Orange - próbuje za wszelką cenę utrzymać zasięg co powoduje drastyczne spadki w prędkości przesyłu, dziwna polityka sieci co do płatności,

  • iPlus - niby sygnał na full, a zrywał połączenie twierdząc, że nie ma zasięgu sieci 3G i nastąpi przełączenie na HUSPA (abonament obejmuje tylko i wyłącznie sieci 3G i GPRS - reszta płatne dodatkowo),

  • Play - miałem go tylko 2 dni, pierwszego wszystko było w porządku, a później się nonstop rozłączał uniemożliwiając użytkowanie (Play nie lubi jeżeli znajduje się w zasięgu dwóch lub więcej nadajników),

  • blueconnect - jedyna sieć, z którą nie miałem problemów działała wszędzie nawet tam gdzie telefony odmawiały posłuszeństwa (brak zasięgu), chociaż czasami były drastyczne spadki prędkości nawet przy pełnym zasięgu 3G.

Tak więc najpierw sprawdź, która z sieci ma najlepszy u ciebie zasięg, a potem sprawdź ceny.

Piszesz, że mieszkasz na wsi, to jednak nie znaczy, że z definicji masz gorszy zasięg niż w mieście. Często jest tak, że w środku dużego miasta, w mieszkaniu, wśród wieżowców, zasięg ulega sporemu pogorszeniu, właśnie przez grube mury budynków. Radzę Ci w pierwszej kolejności sprawdzić u źródła, czyli u operatora, jak jest zasięgiem w Twoim miejscu zamieszkania. W tym celu przejrzyj mapy zasięgu wszystkich czterech polskich operatorów, najlepiej wpisując w Google nazwę operatora + mapa zasięgu (np. plus + mapa zasięgu), zwykle pierwszy link powinien być tym z mapą. Jest to dość dobrze pokazane, są różne technologie, jakość sygnału wewnątrz budynków i na zewnątrz. Jeśli na mapie jesteś objęty zasięgiem 3G (np. UMTS), to już połowa sukcesu, potem możesz się skupić na przejrzeniu opinii o ofertach i cenników.

aha a netia ma net bezprzewodowy?

Tak, ma.

http://www.netia.pl/uslugi,dla_domu,164.html

@andrew.38-3

To pytanie chyba do Viliae, on opisywał problem z Play. :wink:

@andrew.38-3

WindowsXP Home

Komputer i modem były ustawione na przedmieściach Szopienic, oraz znajdowały się w zasięgu dwóch nadajników Plusa i P4.

;;;

Wiem że słabiutko, jeśli chodzi o net na kablu, bo Neo koło mnie mozę mieć niby max 1Mbit (stare linie czy coś), a radiówka jest gorsza od EDGE:).

Ale GSM to co innego, kup prepaida, pożycz modem i sprawdź. Generalnie jest tak że jak nie ma co wybrać to się wybiera Orange CDMA. Playa nie polecę, bo wiem że wielu użytkowników ma z nim problemy. Ja mam w Plusie i łapię neta na modemie ZTE MF636 z 12km - transfer

1026896195.png

z dokładnością do 0.5Mbit (upload max 0.3-0.4).

;;;

Tylko i wyłącznie w mojej okolicy + niektórych znajomych. Sami narzekają że mają czasem spadki że szok, no i czasem przez paredziesiąt godzin neta nie ma:) no ale to już wina lokalnych operatorów. Ogólnie pewnie i tak pingi są o niebo lepsze, nawet przy tragicznych szybkościach.

Gdzieś czytałem na ich stronach w regulaminie, że korzystają z nadajników P4 Sp. z o.o. co oznacza, że będzie zasięg tam, gdzie play ma…czyli taniej i tak wyjdzie play.

Stoję przed podobnym dylematem co wybrać. Myślałem o stałym, ale się okazało, że mam tylko Neo i Dialog za 100 zł (70 abo plus 30 utrzymanie linii) to ja dziekuje.

Play mial przyspieszyć. Ogólnie było 45zł za 10gb przy 1mbit/s. Teraz się zastanawiam nad iPlusem. Centrum wroca, bezlik gigabajtów od 24 do 9 rano. 7gb za 70zł przy spidzie do 6mbit/s, kij - zapłącę nawet 110zł za 20gb przy 10mbit/s tak jestem zdesperowany po playu. ;p Dla mnie nawet nawet ta oferta. Play odkąd przesunął premierę swoich transferów na IQ 2011 (czyli pewnie będzie to koniec marca sądząc po ostatnich manewrach), tak stracili trochę w moich oczach…szkoda, a miałobyć po wakacjach tego roku.

I ostatnie słowo do założyciela. 150 ping w CS? Rany. Mi przeszkadzało 50ms. Jeśli to wieś, to nie bierz play, oni tam rzadko kiedy mają w ogóle zasięg (sprawdź ich mapę zasięgu) Przy 9 km od cenrum miasta były problemy z załadowaniem strony onetu (pilczycka wrocław koło nowego stadionu - w mieszkaniu).

a ja od siebie poleciłbym Ci jakąś radiówkę;) nie jest ideałem, czasami potrafi zdenerwować ale częściej jednak sygnał jest dobry, a przy w miarę ładnej pogodzie na pełnym serverze 30-sto slotowym ping jest w granicach 30-35;P

P.S.

Mam 512:)

;;;

no ok kam nie mówię, że nie masz racji… Ty mogłeś mieć inne doświadczenia z internetem radiowym, a ja mówie chłopakowi jak to jest na wsi z tymi radiówkami…

a no a “opóźnienie” na serverze mam w takich granicach jakie napisałem wcześniej:)

Jeżeli mieszkasz na wsi to nie wybieraj Play!

Jeżeli chodzi o internet bezprzewodowy w Playu to poza miastami jest tragedia. Biorąc pierwszy przykład z brzegu, moje miasto Bydgoszcz. W obrębie miasta ok, dostep jest. Wyjedziesz do pierwszej miejscowości pod miastem (np Brzoza czy Osielsko - sprawdź na mapie) - nie ma najmniejszych szans na połączenie. ZERO zasięgu, jeżeli chodzi o dostęp do internetu, bo sama sieć GSM działa. Takie informacje słyszałem już nie raz od znajomych i od mojego brata, który miał nieszczęście wybrać Play z racji dobrej ceny. Dopiero po dokonaniu niemiłego odkrycia zrozumiał pytanie miłej Pani sprzedającej: “Czy będzie Pan korzystał z internetu w mieście?” :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie zgodzę się z kolega wyżej !.

Z całą odpowiedzialnością polecam Play 5GB … Mój brat mieszkający 3 domy dalej na osiedlu … Ma właśnie w Play 5Gb transfer … Dokupił antenę bo bez anteny nie chciało ściągać ale chodzi mu jak radiówka idealnie szybko … wiadomo nie zawsze , duży czynnik ma pogoda czasami ale to mały problem … :smiley: Mieszkamy 10km od miasta Łukowa.