Jaki internet potrzebny jest do kamery interetowej?


(system) #1

Witam. Mam neostrade 1mb/s - czy z takim netem moge swobodnie rozmawiac z wykorzystaniem kamery internetowej i miktofonu ?

Co sądzicie o tej kamerce:

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C1444504

ew. proszę o pomoc w wyborze jakieś ładnej, CZARNEJ kamerki do 70 zł :slight_smile:


(Bigkoras) #2

Tak, nie będzie żadnego problemu.


(Zbych ) #3

teoretycznie już samo łącze "neo" dyskwalifikuje Cię tego aby kożystać z kamerki ale tylko teoretycznie , praktycznie wszystko zależy od tego jakiej przpustowości posiadasz łącze , faktyczne a nie to co masz zapisane w umowie z tpsa , druga sprawa to takie tanie kamerki do 100zł posiadają bardzo małe "odświeżanie" obrazu około 5 "klatek"/sek co w połaczeniu z zapychającym się łączem neo będzie wyglądało tak że np. osoba która widzi cię w "skype" będzie cię widziała w jednej pozycji bardzo długo nawet jak wyjdziesz "na fajke" i wrócisz to tego nie zauważy (troche przesadziłem ale niewiele) do uzyskania płynności ruchów z obrazów z kamerek potrzebna jest kamera za ponad 200zł (25-30 fps/s) i bardzo szybkie łącze co w zasadzie taką płynność naturalnego przekazu obrazu w sieciach może uzyskać tylko w sieci lokalnej (w grupie kompów np sieci osiedlowej , łącze około 5-10 Mb/s) lub poprzez wspomagany łączem satelitarnym internet lub internet całkowicie satelitarny (ceny za szybkie łącza kosmiczne , zresztą net z kosmosu to i cena kosmiczna). W sumie nie odpowiedzialem na pytanie bo z wykzystaniem kamery zawsze bedziesz mogl rozmawiac swobodnie ale zapewne chodzilo Ci o efekt wideo.


(Technik Elektro) #4

przesadzasz, działa na neo 1Mb/s :slight_smile: jedyne co można jeszcze "poprawić" to zainstalować modem (sagem fast 800 w trybie LAN - domyślnie działa jako WAN) info znajdziesz w necie.


(Bolo92) #5

Też chodzi o pingi :slight_smile: Jeżeli Ci net nie przymula w godzinach szczytu, grasz w jakieś gry online i masz małe pingi to powinno płynnie działać.

W końcu w wysyłaniu obrazu głównie chodzi o pingi, i jakie się ma wysyłanie.

Ale jak chcesz rozmawiać i widzieć to w miarę postaraj się wtedy nie korzystać z łącza, skype i tyle. A już uciekać od ściągania.

Na kamerkach niezbyt się znam, ja mam starą... ale jak z kumplem my gadali to ja go płynnie dość widziałem(ma lepszą kamerke) a ON mnie też nie najgorzej ;p może nie całkiem płynnie ale obraz mu się zmieniał gdzieś co 2sekundy ^^, nie tak tragicznie jak na taki zabytek jaki ja posiadam.


(Technik Elektro) #6

ja mam pinki na neo 1mb często poniżej 20ms :stuck_out_tongue:


(Bolo92) #7

nanosekund ? :stuck_out_tongue:

Ciekawe, ja tam zawsze rezultaty widziałem w milisenkdach(ms) ew. można było 1000ms zamienić na sekundę.

pinki-pingi :slight_smile:


(Technik Elektro) #8

jasne że milisekundach :slight_smile: czyli jedna tysięczna sekundy (1s = 1x10 do -3 potęgi) :stuck_out_tongue:

masz całkowitą rację :slight_smile: i twój wzrok się nie mylił, literówki się zdarzają choć w tym wypadku wypaczają całkowicie sens wypowiedz :slight_smile:


(system) #9

Co wy tak na to NEO najeżdżacie (niektórzy oczywiście) :wink: Gram dużo on-line , ściągam dużo i od 3 lat nie narzekam na neo.

Co do odświeżania, to kamerka którą podałem w pierwszym poście, ma o ile sie nie mylę 15 klatek/s , a to już mi wystarczy w zupełności.


(Bolo92) #10

No to jeżeli u Ciebie nie ma problemów to bierz i gadaj :slight_smile:

Pozatym neo chodzi różnie a szczególnie jak wymieniają kable bądź podają taki powód zwolnienia internetu:( Najszczęście albo DSL ma jakieś inne kable odrazu położone z inwestycją albo to centrala w Rzeszowie nie ma obciążenia.

No to kupuj i rozmawiaj.


(Daniello Daniel) #11

troche przesadziliście, ja posiadam neo 256 i kamerke creative live cam i rozmawiam przez skypa bez większych problemów, co prawda troche się zacina, ale nie tak bardzo jak wy to określacie


(system) #12

daniel105, skoro masz tą kamerkę którą chce kupić to powiedz mi, czy da się ją przypiąć do monitora LCD. Z tyłu jest on lekko zaokrąglony, i boje się że może być problem z przyczepieniem kamery. ( konkretnie jest to monitor SAMSUNG 931bw )


(Daniello Daniel) #13

tak, da się ją zamocować.