Jaki internet potrzebny jest do kamery interetowej?

Witam. Mam neostrade 1mb/s - czy z takim netem moge swobodnie rozmawiac z wykorzystaniem kamery internetowej i miktofonu ?

Co sądzicie o tej kamerce:

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C1444504

ew. proszę o pomoc w wyborze jakieś ładnej, CZARNEJ kamerki do 70 zł :slight_smile:

Tak, nie będzie żadnego problemu.

teoretycznie już samo łącze “neo” dyskwalifikuje Cię tego aby kożystać z kamerki ale tylko teoretycznie , praktycznie wszystko zależy od tego jakiej przpustowości posiadasz łącze , faktyczne a nie to co masz zapisane w umowie z tpsa , druga sprawa to takie tanie kamerki do 100zł posiadają bardzo małe “odświeżanie” obrazu około 5 “klatek”/sek co w połaczeniu z zapychającym się łączem neo będzie wyglądało tak że np. osoba która widzi cię w “skype” będzie cię widziała w jednej pozycji bardzo długo nawet jak wyjdziesz “na fajke” i wrócisz to tego nie zauważy (troche przesadziłem ale niewiele) do uzyskania płynności ruchów z obrazów z kamerek potrzebna jest kamera za ponad 200zł (25-30 fps/s) i bardzo szybkie łącze co w zasadzie taką płynność naturalnego przekazu obrazu w sieciach może uzyskać tylko w sieci lokalnej (w grupie kompów np sieci osiedlowej , łącze około 5-10 Mb/s) lub poprzez wspomagany łączem satelitarnym internet lub internet całkowicie satelitarny (ceny za szybkie łącza kosmiczne , zresztą net z kosmosu to i cena kosmiczna). W sumie nie odpowiedzialem na pytanie bo z wykzystaniem kamery zawsze bedziesz mogl rozmawiac swobodnie ale zapewne chodzilo Ci o efekt wideo.

przesadzasz, działa na neo 1Mb/s :slight_smile: jedyne co można jeszcze “poprawić” to zainstalować modem (sagem fast 800 w trybie LAN - domyślnie działa jako WAN) info znajdziesz w necie.

Też chodzi o pingi :slight_smile: Jeżeli Ci net nie przymula w godzinach szczytu, grasz w jakieś gry online i masz małe pingi to powinno płynnie działać.

W końcu w wysyłaniu obrazu głównie chodzi o pingi, i jakie się ma wysyłanie.

Ale jak chcesz rozmawiać i widzieć to w miarę postaraj się wtedy nie korzystać z łącza, skype i tyle. A już uciekać od ściągania.

Na kamerkach niezbyt się znam, ja mam starą… ale jak z kumplem my gadali to ja go płynnie dość widziałem(ma lepszą kamerke) a ON mnie też nie najgorzej ;p może nie całkiem płynnie ale obraz mu się zmieniał gdzieś co 2sekundy ^^, nie tak tragicznie jak na taki zabytek jaki ja posiadam.

ja mam pinki na neo 1mb często poniżej 20ms :stuck_out_tongue:

nanosekund ? :stuck_out_tongue:

Ciekawe, ja tam zawsze rezultaty widziałem w milisenkdach(ms) ew. można było 1000ms zamienić na sekundę.

pinki-pingi :slight_smile:

jasne że milisekundach :slight_smile: czyli jedna tysięczna sekundy (1s = 1x10 do -3 potęgi) :stuck_out_tongue:

masz całkowitą rację :slight_smile: i twój wzrok się nie mylił, literówki się zdarzają choć w tym wypadku wypaczają całkowicie sens wypowiedz :slight_smile:

Co wy tak na to NEO najeżdżacie (niektórzy oczywiście) :wink: Gram dużo on-line , ściągam dużo i od 3 lat nie narzekam na neo.

Co do odświeżania, to kamerka którą podałem w pierwszym poście, ma o ile sie nie mylę 15 klatek/s , a to już mi wystarczy w zupełności.

No to jeżeli u Ciebie nie ma problemów to bierz i gadaj :slight_smile:

Pozatym neo chodzi różnie a szczególnie jak wymieniają kable bądź podają taki powód zwolnienia internetu:( Najszczęście albo DSL ma jakieś inne kable odrazu położone z inwestycją albo to centrala w Rzeszowie nie ma obciążenia.

No to kupuj i rozmawiaj.

troche przesadziliście, ja posiadam neo 256 i kamerke creative live cam i rozmawiam przez skypa bez większych problemów, co prawda troche się zacina, ale nie tak bardzo jak wy to określacie

daniel105, skoro masz tą kamerkę którą chce kupić to powiedz mi, czy da się ją przypiąć do monitora LCD. Z tyłu jest on lekko zaokrąglony, i boje się że może być problem z przyczepieniem kamery. ( konkretnie jest to monitor SAMSUNG 931bw )

tak, da się ją zamocować.