Jaki internet tylko do obsługi sklepu www?

(rafales) #1

Siemka
Potrzebuję jakichś propozycji odnośnie internetu, który byłby używany tylko w sklepie

• obsługa maila
  • pobieranie zamówień
  • przeglądanie stron dostawców, producentów
  • integracja sklep-subiekt

Tak więc 10GB spokojnie wystarczy, kwestia tylko jak najniższej oferty.

Jeśli chodzi o urządzenie to router lub modem, do lapsa.

Najtańszy telefon z alledrogo (nawet jakiś z popękaną obudową itp.) z jakąś kartą prepaidową + kabelek usb i masz. Po piernika Ci router, jeśli to ma być tylko do jednego laptopa?
Poza tym, jeśli to ma być mobilne rozwiązanie najpierw sprawdziłabym zasięgi w tym miejscu, bo z nimi jak wiadomo różnie bywa.

(roobal) #3

Rozwiązania typu po piernika router są rozwiazaniami najgorszymi, z jakimi spotykam się w swoim zawodzie.

Z doświadczenia powiem Ci tak. Kup jakiś porządny router, najlepiej coś od Mikrotika. Za 200 zł dostaniesz sprzęt, ktory oferuję o wiele więcej możliwości, niż badziewny tp link za 800 zł. Do tego masz możliwość podłączenia się do Internetu zarówno kablem, jak i po LTE modem USB. Możesz wybrać jedno lub drugie, lub oba i mieć łącze zapasowe. Router w tym przypadku nie ogranicza Cię do jednego typu łącza.

Nie ma co na siłę oszczędzać. Weź pod uwagę ewentualny rozwój sieci. W przyszłości tym bardziej będzie Ci żal wydać kasę na wymianę sprzetu.

Spotykam ludzi co kupują jakies dziadowskie tp linki za 1500 zł, które nic nie potrafią albo fortinety za 3k zł. Gdy przychodzi do rozbudowy sprzętu, to właściciel firmy płacze, gdy trzeba wymienić sprzęt na coś porządnego.

Do Subiekta też wybierz porządne łącze i najlepiej po kablu, żadne lte. Oszczędzanie i kombinowanie kończy się tym, że więcej będziesz wydawał kasy na pomoc techniczną jakiegoś serwisu. Prawie codziennie jeżdżę do takich firm, gdzie ktoś zrobił partyzantkę i za każdy przyjazd becali niemałą kasę.

Pan napisał o kosztach… “kwestia jak najniższej oferty”… stąd wniosek, iż nie chce wywalać niepotrzebnie kasy.
Router nie jest niezbędny, do osiągnięcia tego, o czym autor pisze. Nie sztuką jest wywalić pierdyliard pieniędzy. Sztuką natomiast, jest zrobienie czegoś z rzeczy jakie się ma oraz najprościej jak się da.
A znając życie, wystarczy sprawdzić, czy aby ten lapek nie posiada slotu na sim-kartę i takową do niego nabyć. Ewentualnie jakąś niedrogą kartę modemową.

W sklepie rozwój sieci? A co on tam ma podłączać? Serwery?
Kolega na ziemię zejdzie :wink:

A kto i gdzie powiedział, że Subiekt potrzebuje stałych łącz?
Kolejny argument zmarnowany.

Odpowiadając autorowi z uwzględnieniem tego co napisał - w kolejności poniesionych kosztów powinno być tak:

• modem lub karta modemowa do lapka + jakaś sim-karta
  • zastąpienie modemu najzwyklejszym telefonem + kabelek usb + jakaś karta sim - każdy dzisiejszy posiada modem do sieci.
  • i dopiero potem są wszelkiej maści routery i inne metody dostępowe.

I tyle w temacie. Nie ma co się rozpisywać więcej.

(roobal) #5

Widać, że nie masz żadnego doświadczenia. Dziś w sklepiku jest jeden komputer, a po 2 latach potrafi być 4 komputery, kasa fiskalna, drukarka etykiet, nas, serwer i nagle z jednego komputera robi się 10. Często się z tym spotykam. Na początku zawsze jest, a po co mi to, a później dopiero jest płacz jak koszty rosną.

kto i gdzie powiedział, że Subiekt potrzebuje stałych łącz?
Kolejny argument zmarnowany.

Z subiektem widzę też nie miałaś nigdy do czynienia i z jakimkolwiek sql serwerem też.

Kolega zrobi jak uważa. Piszę to tylko po to, aby dobrze przemyślał swoje działania i patrzył też w przyszłość, a nie na to co jest dziś.

(roobal) #6

Właśnie po takich kombinatorach, jak Ty muszę sprzątać w wielu firmach. Każesz komuś kupować badziewny telefon, jak modem lte z hilink mozna kupić za niecałą stówę na allegro. Ludzie słuchają takich głupot jakie napisałaś, a potem dzwonią na serwisy, a jak widzę takie rzeczy, to mam ochotę wyjść.

O tym może niech się sam autor wypowie. Bo jak na razie z tym swoim gdybaniem wybiegasz za bardzo w przyszłość.

Nie, no jasne… never ever nie miałam. Autoryzowania w InsERT’cie i Comarchu też sobie nie robiłam, bo po co?
[sarkazm mode off][quote=“roobal, post:6, topic:523492”]
mam ochotę wyjść.
[/quote]

Idź, proszę bardzo. Trzyma Cię tu ktoś? Ja bynajmniej.
Nie zapomnij tylko zamknąć za sobą drzwi.

I jak mówiłam wcześniej, przy okazji swego wyjścia, zejdź z chmury, na której siedzisz na ziemię,
bo człowieka naciągniesz tylko na zbędne koszty.
Miłego dnia życzę.

(Kpc21) #8

Subiekt potrzebuje w ogóle połączenia z Internetem?

Wydaje mi się, że to program przeznaczony, zasadniczo, do użytku wewnątrz firmy… Po co mu internet?

(roobal) #9

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przeczytaj jeszcze raz co napisałem albo pokaż, w ktorym momencie napisałem, że mam ochotę wyjść z wątku.[quote=“MartinaNeumayer, post:7, topic:523492”]
bo człowieka naciągniesz tylko na zbędne koszty. Miłego dnia życzę.
[/quote]

Nikogo na nic nie naciagam, znowu problemy z czytaniem. Powtarzał się nie będę, bo szkoda czasu. Autor sam przemysli co potrzebuje i zdecyduje co wybierze. Nikomu niczego nie nakazuje. Mielgo wieczoru :wink:

(pocolog) #10

Faktycznie 200zł za pożądany router, który będzie służył za pierwszą linię obrony i rokował na przyszłość przy rozbudowie sieci, nie wspominając o szybkości/stabilności połączenia czy wygodzie, przeciwko 100zł za telefon podłączony kablem USB do komputera to naciąganie na koszty :laughing:

Internet dostarczany przez telefon podłączony po usb w firmie?! - no nie powiem eleganckie rozwiązanie dla januszy biznesu :smiley:

(Kpc21) #11

Dla małej firmy typu sklep + właściciel - czemu nie?

Dosyć powszechnie się coś takiego spotyka. Względnie powszechnie, bo ogólnie nie jest zbyt powszechnym spotkać w takiej małej firmie komputer.

(rafales) #12

No i się sprawdziło, zanim cokolwiek zacząłem jeszcze robić na dobre.

Otóż na dzisiaj już wiem, ze muszę zrobić sieć na 2 lapki i drukarkę, pewnie za 1-2 lata będą 3.

Obecnie jest 1 laptop, ale szukam drugiej maszyny, żeby wpiąć Klienta do SGT i usprawnić pracę, przyspieszyć obsługę sklepu. Myślę, że zostawię to jeszcze na dwr-921 - bo taki mam narazie net, nie mam innej opcji, ale wezmę Twoje b.cenne uwagi pod rozwagę, bo warto.

Raz jeszcze wielkie dzięki za pokazanie co można zrobić, w którą stronę iść, takiej odpowiedzi oczekiwałem.