Jaki internet wybrać?

Witam,

mam problem. ;] Mam sieć osiedlową i płace 45zł miesięcznie. Pingi w grach mam nie niżej niż 150 zazwyczaj 250 a w godzinach szczytu do 700 dochodzi -.-. Transfer nie przekracza 100kb/s tak to ściąga z bardzo dobrego serwera i jak nie ma ludzi na sieci. Zazwyczaj jest 75/60kb/s. Coś to jest chyba nie tak. Postanowiłem zmienić internet. Mam telefon stacjonarny z Ery i nie mam zamiaru przechodzić na innego operatora. To znaczy, że wybór mam trochę ograniczony bo z tego co wiem to żeby mieć internet w większości wypadku trzeba mieć telefon stacjonarny od tego samego dostawcy. Zastanawiam się nad internetem 2Mb/s z Ery :

Era Internet Stacjonarny . Nie wiem czy będzie to dobry internet :/. Chciałbym mieć wreszcie normalną prędkość ściągania jak i niskie pingi w grach 20/30. Tak jak większość. Zastanawiałem się też nad UPC. Chciałbym abyście mi doradzili. Moje wymagania ;p :

Internet najlepiej 2Mb/s

Gwarantowana szybkość ściągania i dobry ping w grach

Dobra cena. Do 80zł.(to i tak za drogo ;p)

Bez limitu pobierania danych. Lubie dużo ściągać i dużo grać tym bardziej, że kupuje często premium na rapidzie… Żeby nie było tak, że tydzień skorzystam z neta i transfer będzie gorszy niż jest teraz bo jakiś tam limit przekroczyłem.

Przynajmniej jedno zewnętrzne ip(ale to niekonieczne, można to ustalić z dostawcą)

Nie muszę zmieniac operatora telefonu i telewizji. Mam N i jestem w Erze ;p

Podobno jak mam telewizje N to mogę mieć Netię a to by bardzo mi się podobało. ;] Tylko, że telefon stacjonarny mam z Ery także nie wiem. Prosiłbym o wyjaśnienie.

@edit Dupa blada… poczytałem więcej i żeby miec Ere internet muszę mieć linie TP… A ja z niej zrezygnowałem. Błagam poratujcie bo już mam dość tej sieci osiedlowej.

To by było na tyle. Z góry dziękuje za odpowiedź.

bierz radiówkę albo z kablówki

Heh… Era na łączach TP S.A. Te ceny czasem są koszmarne… !!

Ja mam internet w Dialogu z umową na czas nieokreślony i płace 75 PLN miesięcznie za 2 MB/s (ADSL), podłączenie kosztowało mnie 1,22 PLN, nio i mam 30-dniowy okres wypowiedzenia umowy.

Heh… Tylko pytanie czy sięgają do Ciebie łącza Dialogu… ?? :wink:

Dzięki za odpowiedzi. Radiówki itp. nie mam zamiaru brać bo mogłoby być jeszcze gorzej. Tu admina dość dobrze znam więc z awariami itp. nie ma problemu. Tyle, że internet jest strasznie wolny i nic się na to nie poradzi. Dialog do mnie nie sięga. Mieszkam 90km od Szczecina w takiej miejsko/wiejskiej miejscowości ;p… Czy byłaby możliwość np. wykupienia linii TP bez numeru żeby po prostu podpiąć sobie internet z Netii? Bo jak już mówiłem w TP płaciłem za telefon 50zł a w Erze mam jeszcze więcej i pewniej za 25zł… Więc stacjonarnego telefonu nie chciałbym zmienić. Teraz Era wprowadziła jakąś ofertę Era Linia Domowa czy jakoś tak na łączach TP… Ja mam Era Domowa bez łącza TP więc lipa. -

Można wykupić linię, ale to też kosztuje i to całkiem nie mało bo 33zł bodajże za samo głupie podtrzymywanie linii, a jak ktoś nie miał domowego to już lepiej pakiet socjalny czy jakoś tak i płaci 25zł a i dzwonić może, albo ktoś do niego tylko :slight_smile:

Ten abonament socjalny to mogę mieć jeżeli nie mam telefonu stacjonarnego od innego operatora. Ja mam Ere. Więc to też śmieszna rzecz. Ta linia tp to faktycznia droga rzecz. Prawie jak internet. Ehh już mnie ta telekomunikacja drażnić zaczyna. Co nie będę chciał oni zawsze muszą tam być i do tego drogo. Szkoda, że nie poczekałem to teraz bym wziął tą linie domową z Ery na łączu TP i miałbym święty spokój. 10 zł drożej. Ciekawe czy mogę zmienić ofertę ;p… Nawet internetu założyć nie można przez tą całą linie TP.

Jeszcze play ma ciekawą i tanią - ?? - ofertę bezprzewodowego dostępu do netu - umowa na 12 miesięcy, 45 PLN na miesiąc, transfer do 5 GB na miesiąc przy szybkości 1 Mb/s

Więcej info http://web.playmobile.pl/pl/internet/oferta/index.html

Tylko też pytanie o zasięg…

To raczej ma tylko w obrębie swoich nadajników, a z tego co wiem to pokrycie ok. 30% Polski.

Play korzysta z roamingu Plusa, ale jako, że owa oferta bije na głowę innych operatorów jest tylko w obręgie Play, ponieważ gdyby to było z nadajników Plusa to Play płaciłoby kosmiczne ceny Plusowi za transmisje przez jego nadajniki.

Nie wiem jak tam sobie uważacie ale ja mam radiówkę 1Mb/s a kumpel Neostrade tez 1Mb/s i jak mi transwer dochodzi do 150Kb/s to jemu ten sam plik z tej samej strony idzie jakieś góra 80Kb/s i jest znacznie tańsza (radiówka). Więc proponował bym radiówkę chociaż nie wiem czy taka 2Mb/s jest ale popatrz (ja mam rachunek 28 z VAT)

pozdro…

pau5696

Jeżeli masz możliwość wzięcia internetu od UPC to bez zastanowienia dzwoń i zamawiaj. Internet jest bardzo szybki i bardzo dobrej cenie, np. Turbo 10Mb/s za 89zł miesięcznie bez limitów pobierania i umowa na 12 miesięcy.Jeśli chodzi o prędkości rzeczywiste to upload jest na poziomie 950 kbps a download na poziomie 7000-9000 kbps. Według mnie jest to naprawdę przyzwoita oferta której w życiu nie da ci TP. Sam mam internet Turbo i jestem z niego bardzo zadowolony.

Aster w dzień 3mb w noc 6mb 79zł. Małe pingi w grach ;]