Jaki internet wybrać?

Mam laptopa mieszkam na wsi i nie mam pojęcia jaki internet wybrać proszę o pomoc

/Do Moderatorów jeśli to zły dział proszę o przeniesienie wątku

a to zalezy jakie sieci maja tam zasieg i jaka ma najlepszy zasieg

wybierasz ta najlepsza

Pewnie dostępne dla ciebie jest tylko połączenie od TP. Zatem taki bierz.

Orange Free, Polsat, Play Online

Wybierz cokolwiek, byle po kablu. Radiówki czy mobilny net prędzej czy później doprowadzą Cię do szewskiej pasji.

:roll:

Na wsi,często Multimedia oferuje po kablu , jak dobrze kojarze

a gdzie mieszkasz?

Interesuje Cię sam net, czy może usługi łączone typu Internet + TV?

jeśli masz linię telefoniczną a centrala nie jest zbyt daleko to neostrada do tego jakiś router i masz internet w całym domu

jeśli chcesz mieć taniej i nie płacić dodatkowo za utrzymanie linii w tp to orange na doładowania można polecić

przykładowo

http://allegro.pl/modem-gsm-usb-huawei- … 89544.html

do tego starter

http://allegro.pl/start-orange-free-na- … 74713.html

zależy jaki masz zasięg z orange.

Wszystko zależy jeszcze jaki kabel z tepsy… bo jak jakiś stary drut co to uciągnie 256KB/s to jednak bym obczajał zasięgi komórkowych.

Zasięg jest słaby za 2 miechy kończy mi się umowa z bluconect miałem modem ale to była męka na google trzeba czekać około 2 min a co do sąsiadów to nie mają jak sobie domowego założyć bo im moje drzewa zasłaniają ;/

orientowałeś się może, jacy w ogóle operatorzy są w Twoim zasięgu?

Dowiedz się, czy nie ma u ciebie zasięgu jakaś tzw. radiówka oraz czy nie możesz czasem podłączyć linii telefonicznej.

Interesuj się łączami w technologiach: WiMax, CDMA, HSPA+, LTE (jeszcze nie ma, ale będą).

radiówka nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, (działanie netu za bardzo uzależnione jest od warunków pogodowych).

Lepiej już wybrać kabel (Netie, Dialog, czy TP, gdzie dodatkowo jak coś możesz zawsze wziąć sobie TV).

No to zależy od konkretnej radiówki. Bo z jakością to bywa tam różnie. Bywa, że częściej internetu nie ma niż jest.

dokładnie.

Korzystałem kiedyś z radiówki od lokalnego dostawcy, działała tragicznie.

Póżniej przerzuciłem się na Wimaxa Netii, było lepiej, ale dużym ograniczeniem była prędkość max. do 1mb/s.

Obecnie mam Neostradę z telewizją, i nie narzekam.

Może przetestuj mobilny net w orange free za mniej niż 40 zł jest predkosc dochodząca do 7.2 Mb. u mnie bez przerw na lączu, może to kwestia lokalizacji… z jakiej sieci sąsiedzi korzystają?