Jaki internet wybrać?

Obecnie posiadam internet z Netii na linii TP 2MB,próbowałem przeskoczyć na 6Mb ale okazało się że to za dużo i łącze było niestabilne. Niestety przez mój kabel telefoniczny więcej nie pójdzie. Kablówki nie mam także odpada. Zastanawiam się nad bezprzewodowym bo innego wyjścia nie widzę, jednak martwią mnie narzucane limity jako że dużo ściągam, jakiś film blu-ray i po internecie, nie wiem co zrobić bo nie miałem doświadczenia z łączem bezprzewodowym. Chciałbym też żeby internet ,szedł’’ na kilka komputerów jako że moja siostra ma laptopa, router wi-fi już mam. Co mam zrobić w tej sytuacji, proszę o pomoc ![-o<

Po pierwsze wnioskując po przejściach z tradycyjnym przewodowym internetem wnioskuje że mieszkasz w oddalonym od większego miasta miejscu. A tam trudno o dobry zasięg. Jeśli nie wystarcza ci 2Mb to chcąc mieć coś szybkiego wypadałoby mieć już HSDPA w zasięgu a zakładam, że nie masz także ta opcja odpada. Z resztą za 60 zł masz średnio 8GB transferu i darmowe noce za dopłatą a to i tak jest mało skoro masz takie duże wymagania. Jednym słowem nie masz już żadnej lepszej alternatywy.

Mieszkam 20km od miasta, a centrala TP od mojego internetu jest około 3km ode mnie,dziwi mnie to że w dzisiejszych czasach problemem jest internet chociażby te głupie 4Mb

I tutaj jest pies pogrzebany. Jesteś teoretycznie za daleko od centrali. Ja dla przykładu jestem jeszcze bardziej oddalony od cywilizacji ale centrale mam blisko i 10Mb jest osiągalne.

Ale patrząc z drugiej strony odległość to jedna strona medalu bo przy 3 km wartości tłumienia na linii jeszcze tak nie skaczą. W twoim przypadku masz zapewne niski SNR Margin stąd problemy przy migracji na 6 MB. Jednym słowem jakość linii robi tutaj swoje.

Zostaje mi tylko w takim razie przeprosić się ze swoimi 2Mb i pisać petycje do prezydenta żeby zmodernizował moje łącze :roll:

Chyba że jest u ciebie w okolicy jakiś lokalny dostawca internetu radiowego. Jeśli nie to tak jak napisałeś pozostaje Ci tylko te 2Mb.

Ja też mam bardzo słabą linie i max mogłem mieć 512 Kb teraz mam radiówkę 4Mb i jestem zadowolony.

Ja raczej zostałbym przy tych 2mb, internet bezprzewodowy raczej szybszy nie będzie a prędzej jeszcze wolniejszy, no i są bardzo skromne limity jak na te wymagania - chyba, że większość ruchu w internecie przeniesiesz na porę nocną (pobieranie filmów, muzyki etc) a w dzień poczta, stronki itd to może jakoś dasz radę.

Radiówka też raczej szybsza nie będzie ale to już zależy od twojego lokalnego dostawcy.

Z tego co się orientuje to w pobliżu nie mam takiego dostawcy, mówicie że w nocy moge ściągać ,to znaczy że nie pobiera mi z limitu?

Zależy od oferty, u wielu tak jest. Oceniając sytuację z mojego punktu widzenia, zostałbym przy TP, ponieważ pakowanie się w internet z ograniczeniem transferu to cofanie się w tył. Oczywiście trudno ocenić, czy starczy bo zależy od indywidualnych czynników. Taki limit bym wyczerpał kilka dni, przy jednym posiedzeniu potrafię wygenerować nawet 3GB - kilka filmów na YT w 1080p, obejrzenie kilku stron z dużą ilością grafiki i samo się generuje, nawet nie wiem kiedy.

w nocy możesz ściągać bez limitu ale nie jest pewne że będziesz miał szybszego neta od tego co masz bo zależy znowu od technologi jak będzie to EDGE to teoretycznie będziesz miał ok 0.25 Mb :roll: . obecnie cyfrowy polsat oferuje spore pokrycie kraju w technologi HSPA+ i tu prędkości pobierania są przyzwoite ale po wykorzystaniu limitu można ładnie popłynąć z rachunkiem i w nocy każdy pobrany GB danych kosztuje 1zł

jak wyglądała sytuacja po przeskoczeniu na 6Mb osiągałeś tą prędkość czy była niepełna? stabilność też w pewnym stopniu zależy od sprzętu zwykłe modemy podpinane pod USB nie radzą sobie z kiepskimi liniami a 6Mb to praktycznie kres ich możliwości ale już na porządnym routerze można uniknąć wielu problemów albo przynajmniej ograniczyć w dużym stopniu

Sprawa wyglądała tak, że internet często rozłączał się na kilka minut, prędkość wzrosła(mierząc online różnymi testerami)najpierw do około 4Mb,później spadła do 3-3,5Mb w słuchawce w telefonie trzeszczało, mam dosyć dobry router TP-Link TD-W8901G także to raczej nie jego sprawka

pozostaje ci zostać przy tym co masz i czekać aż tp skróci linie :roll: na stronie tp są plany modernizacji linii na ten rok i można też składać wnioski o poprawę linii na podany tam email http://www.tp.pl/prt/pl/operatorzy/ofer … .portal214

jeśli trzeszczy w słuchawce warto wspomnieć im o tym problemy z telefonem mają wyższy priorytet niż te z internetem i większe szanse że się zainteresują tym

TP ma zazwyczaj olewczą strategie jeśli chodzi o naprawę łączy. Zerwana linia czy brak sygnału, oczywiście przyjadą w 24 godziny. Problemy z użytkowaniem to już inna sprawa. Dla przykładu zgłaszając szumy TP wykręci się: a) (w przypadku gdy linia idzie powietrzem) stara infrastruktura i b) (kiedy kable idą ziemią) że nie mają w planach rozkopywania kilometra trasy. Są oczywiście przypadki kiedy coś zrobią są w stanie ale taka jest rzeczywistość.

U kolegi szumy powstały zapewne po migracji na wyższą prędkość co by się zgadzało ze zrywaniem synchronizacji. Po powrocie szumy zapewne ustały i w takim układzie nie ma czego reklamować :confused: Modernizacja też pobieżna niekiedy. Dla przykładu u mnie działa 10Mb/s bez spadków prędkości a u sąsiada w weekendy ledwo zipie 1Mb. Zawsze można pikietować infolinie ale niewiele to daje.

‘‘można też składać wnioski o poprawę linii na podany tam email’’ chętnie bym to zrobił ale nie mogę znaleźć adresu email na który trzeba wysyłać wnioski, możecie pomóc?

Komunikacja.Inwestycje@telekomunikacja.pl to ten adres możesz próbować bo alternatywy innej i tak nie ma, najlepiej byłoby wystosować odpowiednie pismo zebrać parę podpisów od osób mieszkających na tej samej linii przypieczętować to podpisem sołtysa jeśli to mała miejscowość i wysłać do warszawy, koło mnie szkoła podstawowa miała problem z dostępem do szybkiego łącza i potrzebne było skrócenie pętli , i właśnie sołtys razem z dyrektorem szkoły pisali pisma w końcu się udało z korzyścią dla wszystkich

2Mb to nie jest tak źle niektórzy chcieli by mieć chociaż tyle

Ok, wielkie dzięki djosdanielos :slight_smile:

Ja mam w upc interent i jest tanio szybko i niezadowanie.Ale mozecie sobie sprwdzic na www.jaki-internet.pl dobry raport urzedu komunikacji i z porownaniem neta.