Jaki "internet" wybrać?

Zależy mi na szybkości, cena nie odgrywa tak dużej roli (nie wydaje mi się, że za internet nawet przy wielkich maksymalnych prędkościach mogłyby być astronomiczne sumy).

jeśli szybkość to priorytet, zobacz ofertę lokalnych dostawców, a także “kablówki” typu UPC, Vectra

Jedna taryfa pozwala na 30Mb/s (pobieranie) i 3Mb/s (wysyłanie) druga 150Mb/s (pobieranie) i 10Mb/s (wysyłanie).

Czy w tej “szybszej” często będzie można wykorzystywać te wielkie prędkości (korzystając z jednego komputera), czy “wszystkie” strony do 150/10 nie dochodzą bez względu na taryfę?

Przy kilku stronach da rade wykorzystać transfer ~50Mbit, ale nie jest ich dużo. 30-60 spokojnie wystarczy

Jakie to (oprócz speedtestów) mogą być strony?

Oczywiście masz warunki na tego typu łącze? Bo okaże się że 10mb to max.

sieci komórkowe i kablowe odpuść sobie tylko ADSL proponuję Netię ja mam 20 mega i płacę tylko 57 zł zero limitów.

Chyba do 20 mega.O ile zdecydujesz się na Netię,to technik sprawdzi jak wydajne masz łącze.Nie wszędzie mogą zapewnić maximum- stara infrastruktura sieci.

W Netii teraz dają tyle ile można mieć na łączu. Lepiej najpierw się z nimi skontaktować, niż kupować i dowiedzieć się że będzie ok 5 lub 6 mega.

istnieje jeszcze opcja po kablu VDSL2 do 80Mb/s :slight_smile: dostępna w Netii oraz Tp