Jaki internet wybrać?

Witam,

Skończyła mi się umowa z Netią, w tej chwili mam na czas nieokreślony 6 MB/s i telefon za 114 zł.

Szukam jakiejś dobrej opcji z samym internetem (bez przymusowego abonamentu telefonicznego, jak w Netii po drutach TP) z umową na maksimum rok, szybkim internetem z niskim latency. Możliwa jest też opcja z abonamentem TV, nawet najbardziej podstawowym.

Jestem z trójmiasta, więc w grę wchodzą praktycznie wszyscy więksi dostawcy, i coś takiego jak Jarsat.

Skłaniam się ku ofercie http://www.upc.pl/internet/internet-na-9-miesiecy/. Jest coś bardziej korzystnego? Jak jest z opóźnieniami (latency) i awaryjnością w pomorskim UPC? Jaka dobra oferta z TV (na stary, “niecyfrowy” telewizor) wchodziłaby tutaj w grę? (tzn. mogę dokupić tuner DVB-T, ale możliwe że jakiś pakiet internet+TV wychodziłby taniej).

Z góry dzięki :slight_smile:

AERO2 jest to internet za darmo jeszcze przez kilka lat wystarczy ze zamówisz karte sim za 20zl. (do zwrotu jak się odesle karte) i kupisz jakiś tani modem na allegro. po co placic ja można mieć internet gratis jeszcze przez pare lat, poczytaj w na ten temat w internecie a na pewno się zdecydujesz

Hej. Wiem, że wolisz krótsze, ale wiadomo jak jest z ceną. Może warto zerknąć na coś takiego. Mniej niż 5 dych, a prędkość masz konkretną http://www.multimedia.pl/internet_szczegoly :smiley:

AERO2 - za niska prędkość, za duże pingi. W telefonie mam wifi z uczelni, wystarcza, w domu wolę mieć coś bardziej konkretnego.

Multimedia - kumpel miał mega dużo problemów z nimi, skończyło się w UOKiK i podziękował.

Jakieś inne pomysły? :slight_smile:

UPC / Multimedia / lokalni dostawcy

Przejrzyj promocje i wybierz najkorzystniejszą.

Wysokie transfery i niskie pingi w kablówkach to standard.

UPC w Gdańsku. Wyniki z teraz:

2337926697.png

Standardowe 30 mega za 66zł na 9 miesięcy. Łączę dzielimy w 3kę, nie wiem teraz co ciągnie reszta mieszkania i na ile obciąża neta, ale jak testowaliśmy na początku przy 1 włączonym kompie to obiecane 30 na lajcie hulało. Jedyne nieprzyjemności póki co to próbowali mnie naciąć na 20 zł opłaty aktywacyjnej mimo, że w ofercie wyraźnie było napisane, że jej nie ma… ale póki co reklamacja rozpatrzona na moją korzyść, kasę sobie wyrównałem przy kolejnym rachunku, wygląda na to, że sprawa zamknięta.

Ale Aero ma swoje ograniczenia. Moim zdaniem to się nie nadaje do codziennego używania. UPC ma neta dobrego, tylko nie daj się wkręcić w ich routery, bo za mniejsze pieniądze niż będziesz musiał płacić miesięcznie kupisz sobie własny.