Jaki internet wybrać?

Jak w temacie zastanawiam się nad wyborem dostawcy internetu najlepiej od razu z TV. Umowa jaka mnie interesuję to na okres 1 roku (nie dłużej) lub jakaś umowa, którą można zerwać w każdej chwili bez kary. Nie chcę żadnej umowy powyżej 1 roku, ponieważ szukam internetu do mieszkania, w którym będę mieszkał tylko rok (mam szkolenia w pracy). Zastanawiałem się nad ofertą Cyfrowego Polsatu (niestety jest chyba tylko umowa na 24 miesiące w tym 6 darmowych, ale będę korzystał tylko rok) mianowicie nad LTE + TV. Nie wiem jak z LTE tam jest, ponieważ tam jeszcze nie byłem, a jest to od mojej miejscowości ok. 150 km no ale coś trzeba załatwić :slight_smile: Miejscowość to Aleksandrów Kujawski może ktoś jest z tych okolic i wie jak tam LTE działa. Jeżeli znacie inne lepsze propozycję to czekam :slight_smile:

 

Na razie nic ciekawego nie znalazłem UPC i Vectra patrzałem brak możliwości podłączenia. Cyfrowy Polsat ofertę ma dobrą, ale tylko na 2 lata, Orange za drogie. Sam nie wiem co wybrać już :frowning:

Według nowych regulacji prawnych operator ma obowiazek stosować umowy roczne, więc każdy ISP będzie takie oferował. Co do kar, umowę można zerwać za wypowiedzeniem, ale bez kar. Jest tylko jedno “ale”, jeśli operator sprzedaje jakąś usługę w promocji na dany okres trwania umowy, to może zastrzec sobie, że zerwanie umowy bedzie skutkowało naliczeniem różnicy pomiedzy oferta w promocji i bez promocji. Nie jest to kara, a zasada korzystania z promocji. Oprócz tego są jeszcze umowy na czas nieokreślony.

Jeśli w tej miejscowości działa, np. UPC i masz np. z nimi umowę, to mogą Cię przepiąć pod nowe miejsce zamieszkania, jeśli to technicznie możliwe. Lub podpisać dłuższą umowę i później przenieść usługę tam gdzie będziesz wracał.

A co u Ciebie jest? Może Netia ma okablowanie wtedy jest możliwość umowy na 6 miesięcy, jeśli nie ma to 2 lata. Zależy czy mają swoje kable czy nie. Druga kwestia czy szukasz stałego połączenia z Internetem czy mobilnego. W drugim przypadku zainteresuj się ofertą plusa. Ale on raczej TV nie ma. TV z pewnością dostarcza Orange i Netia. No i czy u Ciebie są w ogóle jakieś telewizje kablowe (Multimedia). Popytaj sąsiadów czego oni używają.

Powiem tak jadę do tego mieszkania w niedzielę za 2 dni bo od poniedziałku zaczynam pracę. Z tego co wiem jest jakaś instalacja internetu (pozostałość po poprzednim lokatorze). Nie wiem czy UPS może przeprowadzić w tym miejscu instalacji dowiem się pewnie w poniedziałek po pracy jak będę szukał jakiejś oferty internetu z TV lub oddzielnie internet i TV zależy jak będzie taniej. Mieszkanie w bloku prawdopodobnie 4 piętro z tego co się dowiedziałem przez telefon bo to pracodawca mi załatwiał mieszkanie.

Na stronie UPC z tego co pamiętam można podać adres i powinno pokazać czy usługa jest możliwa do zrealizowania. Ewentualnie możesz dowiedzieć się na infolinii.

Jeśli na klatkach schodowych masz instalację kablową UPC (są listwy, skrzynki UPC lub innego operatora kablowego) to z instalacją i podłączeniem nie powinno być problemów. Schody się zaczynają w momencie gdy takiej instalacji nie ma. Wtedy UPC może zrobić kosztorys takiej instalacji, ale administracja budynku musiała by wyrazić zgodę na zrobienie takiej instalacji i pokryć jej koszt (sam kosztorys jest darmowy). Na stronie UPC jest możliwość sprawdzenia czy pod danym adresem jest gotowa instalacja i jakie usługi UPC są dla Ciebie dostępne. Podobnie wygląda to w przypadku Vectry oraz Multimedia.

Z tym sprawdzaniem, czy jest możliwość podłączenia UPC to jedna wielka ściema.Gdyż w rejonie, gdzie mieszkam UPC sobie hula posprawdzałem budynki, gdzie wiem że jest internet od UPC i co się na stronie dowiaduje - Niestety, usługi UPC są niedostępne pod adresem: - Olek jak już będziesz wiedział, gdzie mieszkasz zadzwoń do UPC i zapytaj się o możliwość podłączenia.

Hej,

Mój przyjaciel mieszka w Aleksandrowie - korzysta z internetu LTE z Plusa i sobie chwali - czytaj: działa bez zarzutu. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No jak LTE działa bardzo dobrze to tym bardziej wezmę Cyfrowy Polsat + TV. Czyli Cyfrowy Polsat ma umowę na 1 rok tak? Bo jakoś w internecie jak szukałem oferty to jest domyślnie ustawione na 24 miesiące. Tutaj mam ofertę, która mnie interesuję http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/oferta-tv.cp?multiPackageId=2&mode=internet niestety jest na 24 miesiące jest możliwość zmiany na 12? Jeśli nie to wiecie może jaki jest czas wypowiedzenia takiej umowy, bo nie będę płacił 2 lata jak będę tylko rok :slight_smile:

U mnie akurat wyświetla dobrze - brak możliwości podpięcia. W pozostałych budynkach na ulicy jest UPC i na stronie wyświetla możliwość podpięcia tam UPC.

Widocznie ktoś nie zaktualizował jeszcze bazy danych lub robią to nieregularnie. Moją okolicę też pokazuje dobrze (bloki dostępne, domki jednorodzinne nie).

 

To ktoś od bardzo dawna nie zaktualizował bazy danych bo budynki, które sprawdzałem UPC podłączyło jako jedne z pierwszych, a to było bardzo bardzo dawno temu.

Co nie musi znaczyć, że nadal tam świadczą usługi (mogli instalację odsprzedać - raczej mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe).

Albo ktoś się po prostu nie przyłożył do swojej pracy.