Jaki internet wybrać?

Witam, mam zamiar zakupić komputer i mam pytanie odnośnie podłączenia internetu(posiadam router dostawcą jest jakiś typek, mieszkam na wsi) czy istnieje możliwość podłączenia tego internetu bez opcij kabla? Problem jest w tym ze musialbym wiercic dziury po ścianach czego robić nie chce. Myślałem o jakimś modemie usb ale nie wiem czy jest taka opcja gdy internet nie mam przykładowo z orange. Proszę o pomoc

Hej,

To najpierw dokładnie sprawdź, jaki posiadasz router. Jak będziesz to wiedział, to możliwe stanie się sprawdzenie, czy da się komputer połączyć bezprzewodowo przy pomocy WiFi. Można przecież w taką kartę komputer wyposażyć. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Inna opcja to zakup internetu mobilnego. Jeśli masz tam zasięg HSPA+ to powinieneś móc normalnie korzystać z internetu. Przy 3G raczej będzie mulić. Możesz to łatwo sprawdzić włączając funkcję hotspot na komórce (gdzie pewnie masz pakiet internetu) i łącząc się do niego z komputera. Jeśli wszystko będzie dobrze, to u tego samego operatora, u którego masz telefon, możesz wziąć internet i powinno działać tak samo dobrze jak z komórki.

A modem USB od TP linka będzie mi dzialal?

to proste… kup starter play, starter t-mobile i plusa, sprawdź który ma najlepszy zasięg i parametry… a potem kup LTE z routerem porządnym w abonamencie

Mam juz internet na umowę taki lokalny. Tutaj ciężko inny zakupić zasięg itp

Jeśli masz już internet podciągnięty do domu, to sprawdź jaki masz router i podaj tutaj model. Jeśli chcesz się łączyć bezprzewodowo i router posiada moduł wifi, to lepiej do komputera stacjonarnego dokupić kartę wifi wewnętrzną niż zajmować port usb, ale bez danych, o które byłeś już proszony nikt ci nic nie doradzi.

totolink n300rh v3 taki posiadam router

Ten router posiada moduł wifi. Jaka jest odległość od routera do komputera? Jakie ściany/przeszkody po drodze?

6metrow ale jeśli chodzi o zasięg to nie ma się co obawiać. Jak nazywa się ten moduł?

Sprawdź w obudowie czy masz miejsce na pci albo pcie


Koszt po paręnaście-dziesiąt złotych

Dopiero będę kupował kompa i kupiec takiego żeby to miał :wink:
I co tam potem trzeba będzie?

Skonfigurować sieć WiFi na routerze i połączyć się z nią bezprzewodowo :stuck_out_tongue_winking_eye:

A za pomocą modemu USB jest to jakoś możliwe?

Jakiego “modemu USB”?

Jest możliwe - potrzebujesz wówczas takie coś: https://www.morele.net/karta-sieciowa-edimax-nmax-wifi-usb-2-0-adapter-802-11n-300mbps-2t2r-ew-7722utn-v2-371207/