Jaki internet wybrać?

Cześć wszystkim! Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Prawdopodobnie przez najbliższe 2 miesiące będę pracować z mieszkania. W tym tygodniu nie miałem większych problemów z internetem póki nie wrócił współlokator. Wydaje mi się, że internet w obecnym mieszkaniu jest za wolny, bądź po prostu niestabilny ponieważ waha się od 0.7mb do 12mb. W związku z tym chciałbym znaleźć rozwiązanie, aby mieć stabilny internet przez ten czas. Zastanawiam się nad internetem mobilnym, lecz nie wiem czy będę mieć wystarczający zasięg ponieważ obecnie na telefonie mam zazwyczaj 2 kreski zasięgu, a czasami w ogóle. Czy macie pomysł jak mogę wzmocnić sygnał w łatwy i tani sposób? Pozdrawiam

A jaki macie teraz internet? Jaki dostawca? Jaka usługa? Może kolega zassysa za dużo na raz i wystarczy lepszy router z QoS/ podziałem łącza?

Internet mam z UPC i trudno powiedzieć jaka prędkość jest w umowie. Sprawdzając teraz speedtestem jest to 16mb, co według mnie jest zupełnie niedopuszczalne. Właściciel mieszkania wybrał ten internet dlatego ciężko będzie się dogadać w tej sprawie dlatego zastanawiam się nad internetem na kartę i może jakąś dodatkową anteną w przyzwoitych pieniądzach? Czy istnieje możliwość ograniczenia przesyłu danych innym użytkownikom routera?

Jeżeli to wi-fi, to pytanie ile masz sieci w okolicy - zainstaluj sobie na Andku program https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl i zobacz ile sieci siedzi na twoim kanale. Jeżeli będzie inny, w miarę niezajęty - przepnij w ustawieniach routera.

Objawy które opisujesz mogą wskazywać na kolizje sieci bezprzewodowych, właśnie spowodowanych nadmiarem sieci.

Internet komórkowy korzysta z innego pasma, więc choć nie tak szybki i z limitami - zwykle - jest dużo stabilniejszy, zwłaszcza w blokach w których jest po kilka(naście) sieci wi-fi.

Edit
Ograniczenie przesyłu danych innym użytkownikom routera nazywa się właśnie Quality of Service (QoS). Możesz limitować w oparciu o różne reguły, cele lub źródła.

Z tego co patrzyłem to nie widać żadnego QoS :confused: Nie jestem biegły w tych kwestiach więc mogłem przeoczyć

To w Polsce? Podłącz się dla testu kablem.POkaż zakładni upstream/downstream


Router znajduje się w pokoju obok i niestety jest zamknięty więc nie mam jak sprawdzić. Sytuacja ogólnie rzecz biorąc pogorszyła się znacząco dopiero dzisiaj. Mieszkam w Polsce

Teraz mam taką prędkość, ale w ciągu dnia to ledwo 10Mbps albo i mniej.

Zacznij od sprawdzenia na połączeniu przewodowym.

1 polubienie

Jeżeli nie ejsteś traderem, to 10Mbps nie ejst złe. A w dzień lipa, bo ludzie pracują a małolatny ściagaja gry z torrentów i sieć pada. :wink:

te 10mbps to max, miewałem w ciągu dnia momenty, że miałem 0.5 mbps. W pracy korzystamy z windowsa na citrixie i w momencie kiedy jest słaby internet nie jestem w stanie włączyć nawet excela.

Jaką masz dokładnie oferte tego UPC i jak wyżej sprawdź po kablu. Ew. reklamuj u operatora. UPC nie ma tak wolnych ofert.

Burza wi-fi piękna, sieci ponad dyszka na radarze, a twoja wcale nie ma mocnego sygnału (wygląda jakby ściana dobrze tłumiła). Jak koledzy za ścianą będą coś ścigać (albo też pracować zdalnie) to nie ma bata żeby to płynnie chodziło.
Rady:

  • Idź po kablu. Naprawdę pomoże
  • Zmień kanał (channel) wi-fi na 14. Niewiele pomoże, ale pomoże

Częstotliwość kanału WiFi jak można ustaw na 40Mhz Wi-Fi 2.4Ghz lub na Auto 20/40Mhz.