Jaki jest najlepszy monitor CRT 17"?

Jaki jest najlepszy monitor CRT 17" ?

Z tego co wiem LG często się psują.

szukaj coś od EIZO lub Iiyama, uprzedzam, że tanie nie są…

a może LCD ? bo CRT jest prądożerny, a w dodatku można na nim oślepnąć :smiley: ja od 2 lat mam LCD z NEC matryca MVA i obraz który wyświetla jest idealny, a w dodatku oczy nie meczą się tak jak na CRT :wink:

Miałem LCD ale tani to widziałem na nim wszystkie piksele i oddałem do sklepu. To była porażka ten monitor. BenQ

Dobre są też górnopółkowe modele Samsunga (b.dobre parametry obrazu i małe zniekształcenia geometrii, które szybko i łatwo da się zlikwidować), sam posiadam i jestem b.zadowolony. Ogólnie jakbym miał ci radzić to lepiej brać 19cali, większe rozdzielczości i wyższe odświerzania a pudło wcale nie jest sporo większe.

Od wczoraj mam LG 795FT plus i na srodku jest plama. Ale i tak jest lepiej niż na 15" monitorze który miałem.

A czemu nie LCD?

Już pisałem czemu, bo miałem i nie byłem zadowolony.

Moze trafileś na pechowy model. Moim zdaniem Lcd jest lepszy, mniej miejsca zajmuje a co NAJWAŻNIEJSZE zdrowszy, nie psuje tak oczu i nie promieniuje…

nie moge sobie wyobrazic jak CRT moze byc lepszy od LCD, nawet najlepszy CRT bedzie ustepowal znacznie LCD w komforcie pracy… mysle ze Twoj problem to byla pewnie nie natywna rozdzielczosc, niestety w LCD trzeba pracowac od poczatku do konca z jego maxymalna rozdzialka…

co do starych monitorow CRT z allegro, goraco odradzam, zazwyczaj sa to juz mocno wyeksplatowane maszyny, ktore szybciej zniszcza wrok i potem i tak trafia na smietnik… plama na srodku ekranu? wypalony ekran…

co do nowych CRT sa juz prawie niedostepne, oczwszem mozna na cos trafic, ale zazwyczaj sa to jednostkowe modele… jesli juz to polecam ten - http://www.proline.com.pl/shop.php?prod … S+CRT+17F3, kupil go moj kolega z akademika, wydal okolo 200 zl i calkiem przyzwoicie hula, chcial LCD, ale nie bylo go stac na wiecej… do zwyklych zadan mu wystarczy

to masz słabe wyobrażenie, obraz i odwzorowanie kolorów na CRT jest znacznie lepsze niż na LCD i tak już zostanie.

Sam ostatnio kupiłem 2 TV 32" jeden CRT a drugi LCD. No i niestety pod względem jakości wyświetlanego obrazu CRT jest lepszy. To samo dotyczy monitorów CRT, których ceny (tych dobrej jakości) są bardzo wysokie, a nadal są kupowane.

=====================================================================================================================

ze swej strony polecam -> http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=303080994

CRT ma lepszą jakość obrazu, może OLED coś zmieni.

Mnie od LCD oczy bolały bardziej niż od CRT.

CRT zawsze wygrywały z każdym monitorem - lepsze odwzorowanie kolorów i najczęściej o wiele szybszy czas reakcji, ale to tylko pewnie jakiś % zalet CRT.

LCD zajmuje mniej miejsca np: 22 cale LCD & 22 cale CRT - wiadomo kto przegra, najnowsze monitory LCD też już nieźle radzą sobie, ale tak czy siak zawsze ustępują CRT.

To tak samo jak przy CRT TV a LCD TV - chodź (mogę się mylić) tylko LCD czy to monitor czy tv będą dawały FULL HD - przy monitorach od 24 cali w górę jest FULL HD - LCD.

Nowe CRT ciężko było dostać 3 miesiące temu w hurtowniach - graniczyło cudem, a to co na allegro to często używane lub leżało na magazynie.

jak na 19cali rozdziałka 1024x768 to na prawde widzisz pixele…

u mnie mimo że siedze bardzo blisko to nie widze pikseli…

Miałem w 2006 r. LCD 15" BenQ i widziałem każdy piksel. Nie dało się tego oglądać.