Jaki jest najlepszy program do javy?

Hej. Jaki waszym zdaniem jest najlepsze srodowisko bądź program do pisania programów w javie ? Co będzie mi potrzebne do pisania programów w javie ? Słyszałem coś o JDK, czy każdy program do pisania programów w jęzku java ma wbudowane to środowisko ? Z góry dzięki za odpowiedź.

hej eldorado1972 ,

zasadniczo program i środowisko to coś zupełnie innego, środowiska są dwa JDK i SDK, różnice między nimi raczej niewielkie. Z tej strony link powinieneś był ściągnąć JDK 6. zainstalować, a następnie ściągnąć Java SE 6 Documentation i rozpakować do katalobu gdzie zainstalowałeś JDK (przykładowo C:\Program Files\Java\jdk1.6.0 oraz C:\Program Files\Java\jdk1.6.0\docs). tyle odnośnie środowiska.

odnośnie programu pisać możesz oczywiście w czym Ci się podoba, zapisywać pliki z rozszerzeniem .java i kompilować je za pomocą javac - konsolowego kompilatora dostarczanego wraz z JDK, ale to niezbyt poręczne ani przyjemne. Bardzo fajnym programem jest dostępny za darmo JCreator link, podczas jego instalacji można wskazać ścieżkę do JDK oraz do dokumentacji a będą one dostępne z poziomu programu, czyli pozwolą na łatwiejszy wgląd w dokumentację i kompilacje kliknięciem myszy.

Ja ze swojej strony polecam środowisko NetBeans:

http://www.netbeans.org/index_pl.html

kaj na dp.pl. Jak już wejdziesz w odpowiedni dział to popatrz na te gwiazdki, które mówią czy program jest dobry, czy nie.

Witam serdecznie, a ja mam takie pytanie:

Czy jeśli umiem programować w VB.NET to będzie taki program, który będize mi kompilował do java tak żębym sobie to gotowe mogl wgrać na telefon?

Jeśli nie to powiedzcie mi czy są jakies frameworki, żebym mogl sobie napisać program który będzie mi wyświetlał słówka, a ja będę naciskła “pokaż tłumaczenie” i jak on mi pokaże to potem będę naciskał “umiem” bądź “nie umiem” i jak to drugie to slowko zostanie dodane do bazy by mi je powtórzyć, a jeśli umiem to wtedy program mi podaje dalej słówka? Dużo jest zachodu z napisaniem tego, bo szczerze mowiąc to nie wiem nawet jak dto napisać w VB.

Szymekkkk

Dzięki za pomoc

raczej nie ma takiego konwertera (ja o takim nie słyszałem)

a nie możesz użyć programu który już istnieje ?

sprawdź możliwości tego (są wersje mobilne [Android, iPhone], ale nie wiem co ty masz na telefonie):

http://ankisrs.net/

Ja mam javę wgraną na telefon (nei weim czy to jest prec. odp. na to pytanie, bo jestem słabiutki w tym temacie i to bardzo), a model telefonu to taki staruszek jak: sony er. k550i.

no to kuj j2me.