Jaki jest najlepszy program do mierzenia temperatur

(bartekking) #1

Witam jaki jest najlepszy/rzetelny program do mierzenia temperatur podzespołów w komputerze ? Mam Everest Ultimate Edition ale z tego co słyszę to wiele osób odradza ten program.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Każdy poleci ci to czego sam używa. Sprawdź np. HWMonitor albo Speedfan

(McDracullo) #3

Takie rzeczy zawsze powinno się mierzyć urządzeniem, nie programem. Jeśli jednak nie zależy Ci na dużej dokładności to z czujnikami ukrytymi w podzespołach komputera najlepiej zazwyczaj pracuje oprogramowanie producenta tego podzespołu.

(szymon021990) #4

Ja używam CoreTemp 1.0 RC4 i bardzo sobie chwalę.

(Rradek22) #5

Może i odradzają bo to już stary program, jego nowa odmiana to AIDA64, i ja go właśnie używam

Co do temperatur i programów to testowałem wiele i każdy pokazuje to samo :lol:

No prócz jakiś badziewnych programów niewiadomego pochodzenia

(xyzzyx) #6

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog ... 15677.html wśród wielu informacji o "maszynie" pokazuje również temperatury. Czy najlepszy?

=D>

(Miszkurka2000) #7

CoreTemp - procesor

CrystalDiskInfo - dyski

GPU-Z - karta graficzna

(Dlabf6) #8

Spróbuj wielozadaniowy MooO system Monitor

(Chillout) #9

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr ... 22112.html

30 dni za free.

(Michalpajak91) #10

Prawda jest taka, że i tak każdy program odczytuje temperaturę z czujników. Ewentualne różnice między programami wynikają, z czasu "odświeżania" temperatury z danego czujnika. Jeżeli szukasz naprawdę miarodajnego i rzetelnego testu to czujnik do ręki i mierzysz samemu. Nie muszę oczywiście dodawać, że miarodajność czujników, które są fabrycznie wbudowane jest lekko mówiąc niezadowalająca.

Pozdrawiam

(xyzzyx) #11

-Speccy robi to samo za permanentne free! :stuck_out_tongue: :slight_smile:

(Drobok) #12

Do mniej więcej również używam speccy. W zupełności popieram McDracullo.

(xyzzyx) #13

-również. W odniesieniu do wszystkich pomiarów. Inaczej mierniki pewnie byłyby zbędne.