Jaki jest najprostszy język do pisania programów?

taki najbardziej totalnie banalny do pisania prostych programów?

oraz jaki jest do gier (typu saper :stuck_out_tongue: )?

słysząłem coś o c++ i pascalu

ps.prosze o podanie linków do darmowych stron uczących takich języków

bo w google znalazłem tylko jakies książki na zamówienie :? czy cos

ale nic na wzór heliona :frowning:

google -> kurs+pascal

google -> kurs+c++

Jeżeli chodzi ci o super łatwy, wręcz banalny:

PASCAL

? ? ? Wszystko zależy od tego w jakim się jest wieku i na jakim poziomie. Niewątpliwie najprostszym językiem dajacym pewne możliwości tworzenia programów pod windows to visual basic 6.0. Nadaje się zarówno dla najmłodszych jak i tych co z informatyką nie mieli nic wspólnego.

floyd Szczerze… na tamtą chwilę zupełnie zapomniałam o Basicu :slight_smile: Ale masz rację, to faktycznie najprostszy :slight_smile: :oops:

zaden :stuck_out_tongue: :frowning:

Dla uczących się programowania pierwszy język to Pascal,dla bardziej zaawansowanych C,C++,C#,w C,C++ napisanych jest 80-90% procent programów,które macie w domu C# to rozszerzony C++ z biblioteką NET Framework,język przypomina Javę

Basic jest najprostszy,ale ten język w najprostszej postaci już umarł,wadą był brak standardów instrukcji,każda wersja Basica miała inne instrukcje,modyfikowana była sama instrukcja print,np. nprint,a już totalny bałagan był z instrukcjami graficznymi i tak na jednej wersji basica instrukcja stawiająca punkty to Plot x,y,c,na innej Pset (x,y),c,Rysująca Linie Draw,Draw To,a na innej Line,brak było standardów wymuszających standardowe nazwy,nie wspominając o braku procedur i funkcji

Dla ‘uczących się’ to bym się zgodził. Jeszcze do niedawna męczono w liceach wszystkich uczniów tym Pascalem z mizernymi skutkami bo to nie jest język dla każdego. Jeżeli ktoś ma zamiar startować w olimpiadach informatycznych to Pascal ma tu jakieś zastosowanie ale w takim wypadku to może lepiej zacząć od C, C++ itd.

Każdy zaczynający przygodę z programowaniem chciałby w miarę szybko widzieć efekty swej pracy pod ‘normalnym windowsem’, a nie tylko uczyć się procedur rekurencyjnych na przykładzie n!, a wszystko pod DOSem.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem tego by każda nauka była formą zabawy. Znam wielu ludzi którzy zaczynali od Basica i wcale im to nie zaszkodziło (jedni na tym zakończyli edukację i dobrze, a inni poszli dalej i też dobrze).

(PS. Najnowsze wersje basica umożliwiają też stosowanie funkcji czy procedur rekurencyjnych. Poza tym makra w Wordzie czy Excelu też pisze się Basicu.) Jeżeli ktoś chce pisać w miarę szybko w pełni funkcjonalne programy pod Windows to można też polecić takie pakiety jak Delphi czy C++ Builder

ja polecam C++ sam troche pisze i wcale nie jest trudny :mrgreen:

Wiesz, a dla mnie nie jest trudno zagrac mozarta ale innie nie wiedzą o co chodzi :stuck_out_tongue:

Brawo! Słowo, że coś jest łatwe jest bardzo czesto nadużywanei może służyć tylko temu by z kogoś robić idiotę. Jeżeli ktoś pisze, że coś jest bardo łatwe, a dla mnie jest trudne to jaki mogę wyciągnąć wniosek?

Dla przykładu Pac-Man napisany w Basicu przez 12 latka i też chodzi.

http://www.sendspace.com/file/htjb5g

Może Brainfuck? Żartuję :))

Większość poleca Pascala. Ja nie pisałem w nim za wiele, ale na początku jest prosty.