Jaki jest odpowiedni wymiar zdjęcia na awatar?

(Quajtmil) #1

Cześć, jaką rozdzielczość powinno mieć zdjęcie żeby normalnie się wypełniło jako awatar? Jakie zdjęcie nie wgram, to mam białe pola. Zły wymiar czy jak?

(TULI-PAN) #2

Zrób avatar 100x100 pikseli. W jakimś normalnym formacie plików - .JPG lub .PNG. Jeżeli twój obraz musi zawierać przeźroczystość, to wymagany będzie plik .PNG. Ponadto, Twój avatar wyświetla się poprawnie. Popracuj nad proporcjami obrazu (najlepiej kwadrat).

(krystian3w) #3

Ja bym nawet wgrał o wymiarach 150×150 pikseli a system portalu i forum sam zadba o mniejsze kwadraty.

Tyle, że avatar wyświetla w kółku, a nie kwadracie.

(marcin82) #5

Najlepsze będzie więc kółko o wymiarach 100 x 100 :rofl:

(TULI-PAN) #6

Avatar wyświetlany jest nie tylko na forum.

@marcin82 Wystarczyło napisać, że o średnicy 100 :wink:

(krystian3w) #7

Kółka można wyłączyć tylko dla siebie jakimś zdezaktualizowanym motywem co robi je kwadratowe lub CSS-em w jakimś dodatku.

Czasem może wystarczyć, że tylko ja widzę tak jak chce, ale niektórzy czasem za dużo wymagają by np. każdy widział kwadrat…

Od dwóch dni próbuję zamienić lub wgrać Avatar i nie mogę. Cały czas wyskakuje komunikat “Nie wybrano pliku”. Próbowałem Firefoxem, Chrome i Edge. Wgrywałem pliki JPG i PNG 150x150 oraz 100x100 o wadze do 6kB i kicha. Już mnie to tak zirytowało, że skasowałem konto i założyłem nowe myśląc że to coś da, ale dalej kicha. Już mam dosyć i zamierzam skasować nowo założone konto i już tu więcej nie zaglądać bo zaraz wybuchnę.

Problem z avatarem na portalu
(krystian3w) #9

Coś się na serwerze popsuło i musi czekać to na skończenie testów A/B nowego wyglądu.

(krystian3w) #10

Niestety raczej nikt tego problemu nie uważa za “0 day error”. I może sobie wisieć tygodniami.