Jaki język jest uniwersalny?

Witam!

Mam pewne pytanie: Jaki język jest teraz uniwersalny i powszechnie stosowany w strona www.? Html już w miare znam ale jak każdy wie nie jest to już język przodujący(a przede wszystkim 0% atrakcyjności )

Przy okazji chciałbym poznać wasze opinie o php 4

PzDr

A w czym innym zrobisz stronę jak nie w (x)HTML-u?

PHP4 nie jest już wspierane.

strony nadal są napisane w (x)html, mogą być co najwyżej wzbogacone o JS, Flash itp.

PHP to język skryptowy min. służący do dynamicznego generowania kodu (x)html.

Webmastering w chwili obecnej dzieli się na dwie kategorie: serwer/przeglądarka.

Kiedyś korzystało się tylko z “przeglądarka”, tzn. całą stronę tworzyło się TYLKO poprzez HTML. Teraz HTML służy przede wszystkim formatowaniu tego, co generuje nam serwer. “Języki działające po stronie serwera” to np. PHP, ASP i jeszcze parę innych.

W takim razie radzę tobie zacząć od PHP, jest on najbardziej popularny.

Nonsens. HTML/XHTML opisuje logiczną strukturę (a czasem jeszcze i wygląd) przytłaczającej większości stron internetowych.

Rozumiem ale dokładnie chcem się dowiedzięć o co chodzi z php…

Poszukaj sobie jakiegoś wstępu do tego języka:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Wst … Google&lr=

Php polega głownie na pisaniu skryptów współgrających z [x]htmlem? :slight_smile: ?

Tak, PHP generuje kod HTML, który jest rozumiany dla przeglądarki i właśnie np. dlatego forum jest kolorowe :lol:. (Zły przykład :-D)

Ale krótko: Tak.

Aha dziękuję :smiley: :slight_smile: rozumiem :slight_smile: Właśnie sie dokształcam i próbuje coś w notatniku wybazgrać :smiley: narazie czysty HTML ale od czegoś trzeba zacząć :smiley:

wiem, że tak jest opisane to w wielu miejscach. ale dla mnie to jednak kod generowany przez php jest generalnie rzecz biorąc statyczny, dynamiczny to może być ajax. chociaż to zapewne w dużej mierze kwestia przyjętej nomenklatury

Koty duże

Lwa,tygrysa,pume i inne g***a

, których nie chce mi się wymieniać nazywamy wielkimi

kotami w ksiazce gosc sie rozpisał ale mi sie nie chce

Koty małe

Kot domowy najprawdopodobniej jest głupi (też cos pisal ale mi sie nie chce)

To jest ten tekst preformowany czy jakos tak 

A ten jest pogrubiony

For a=1 to 100

Pogrubienie i kursywa