Jaki język oprócz wymienionych warto znać i do czego służy?

Witam.

Ostatnio skończyłem przerabiać CSS’a. Korzystałem z książki “Kaskadowe arkusze stylów Ćwiczenia praktyczne” Bartosza Danowskiego.

Oczywiście bardzo dziękuję autorowi, za tak dokładny zbiór informacji.

W trakcie przerabiania CSS’a nauczyłem się także w stopniu średnio-zaawansowanym VBScript’u.

Tak więc znając już język przeznaczony do formatowania i jeden język skryptowy jestem w kropce.

Sądzę, że mogę dużo więcej, lecz niestety nie wiem co teraz.

Właściwie to zacząłem już naukę Python’a z książką “Python od podstaw”, lecz nie wiem czy to przyda mi się w tworzeniu stron webowych.

Podobno łączy się on z tym jakoś, ale nie wiem, czy jest do końca do tego przeznaczony.

Dziękuję i pozdrawiam ::slight_smile:

php albo asp.net

js

Więcej ci nie potrzeba :stuck_out_tongue: Ew potem jakieś wzorce projektowe.

Przy tworzeniu stron przyda się znajomość HTML5 i CSS3. To już pozwoli na tworzenie dosyć efektownych stron www. Ale jeśli chcesz żeby następowała interakcja strony z użytkownikiem to powinieneś zapoznać się jeszcze z PHP i JavaScriptem.

Przede wszystkim JS, znając ten język można się nawet obyć bez PHP czy ASP.net za sprawą node.js.

PHP, Java script, asp.net ;-). Chyba java najbardziej przydatna

Jak chcesz pracować jako webmaster to PHP musisz znać. Jak nie chcesz to odradzam uczenia się go, to po prostu zły język programowania (w zamierzeniach to nie miał być język programowania tylko coś pozwalające osobom nie mającym o tym pojęciu posklecjać stronki). Lepiej pouczyć się Rubiego albo Pythona i poczytać o frameworkach dla nich przeznaczonych, zaoszczędzisz sobie mnóstwo kłopotów z jakimi ciągle spotykają się programiści PHP. Zawsze możesz potem łatwo douczyć się PHP by zobaczyć jak ohydny jest.