Jaki język porgramowania wybrać?


(Bzdenbartek) #1

siemka

mam problem, zdaję nie jeszcze teraz ale za rok maturę i chciałbym zdawać informę, tylko że tam jest wymagany jakiś język porgramowania. jakie języki tam są? słyszałem że podobno mieszanka c++ i delphi, ale nie wiem na 100%, od jakiego języka zacząć się uczyć, żeby było to najłatwiejsze i najbardziej efektowne? aha i czy przed nauką c++ nalezy zapoznac się dokładniej z c, czy nie?

z góry dzięki

Bartek :slight_smile:


(Łukasz14) #2

bartekx16 , najlepszym wyborem będzie jednak C++

A co do uprzedniego uczenia się języka C, to nie będzie Ci to potrzebne.


(matiit) #3

C++, do tego co jest na maturze jest wg mnie najwygodniejszy z tych dostępnych.


(Xwars) #4

Opcje są takie: http://www.cke.edu.pl/index.php?option= ... 0&Itemid=2

Powinno się wybrać język który się najlepiej zna i lubi :P. Nie za bardzo rozumiem dlaczego do Javy na tej liście nie ma żadnego IDE - w notatniku ludzie mają pisać? :stuck_out_tongue:


(Methylz) #5

Nie ma sensu zdawać informatyki, dużo lepsza będzie rozszerzona fizyka. Chyba, że na jakiejś informatycznej uczelni nie biorą jej pod uwagę, wtedy nie ma wyjścia.


(Bzdenbartek) #6

wiem o tym doskonale, ale mam świadomość, że mogę nie zdać nawet podstawowej fizyki, lecz znalazłem rozwiązanie: będę zdawał i rozszerzoną fizykę i informatykę, i wtedy zobacze co mi lepiej wyjdzie :stuck_out_tongue:


(Rbator) #7

Tak na prawdę zrozumiesz do czego jest potrzebna informatyka na uczelni technicznej po kilkunastu latach studiowania . Obojętnie jaki kierunek wybierzesz .

Ja ciagle zastanawiam się profesjonalnie nad Visual Studio 2008 Professional , Visual C ++ .


(Zulowski) #8

http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

Tu masz jak się zdecydować na język.


(Grzech U007) #9

A nie wystarczyła by ci dobrze zdana matura z matematyki na poziomie rozszerzonym by dostać się na dobrą uczelnie? Nie znaczy to, że nie warto już uczyć się programowania(najlepiej c++), później na studiach będziesz miał łatwiej.


(matiit) #10

@Grzech_u może i wystarczy, ale co zaszkodzi zdawać i informatykę?


(Devideros) #11

Wiec tak.. osobiście pierwsze kroki stawiałem w pascalu, ale nie polecam ci tego gdyż śmiało możesz zaczac naukę od C++. Jest to prosty i dobry język. Ma wiele zastosowań . Pascal a C++ maja podobne co niektóre elementy ale jeżeli myślisz an poważnie o programowaniu to wybierz jednak C++. Ten język jest popularny a co za tym idzie znajdziesz dużo tutoriali i pomocy na temat tego kierunku programowania. Co do języka C ma on tyle wspólnego z C++ co piernik z wiatrakiem, myślę ze nie musisz się w niego pogłębiać, nie jest on niezbędny do nauki C++.


(bibut) #12

może visual basic 11 podobno dobry

ja używam visual basic 6 też dobry


(gbartosz83) #13

tak w sumie to egzaminy na uczelni z programowania pisałem na kartce papieru :smiley: - egzaminator kompilował w głowie - sprawdzając i oceniając, a co do języków to rzeczywiście na początek C++ :wink: