Jaki język programowania wybrać?

Mam do zrobienia projekt pt. “Rozpoznawanie znaków drogowych”. Korzystam przy tym z biblioteki OpenCV, cvBlobLib oraz później z FANN. Mam już napisany kawałek programu, który lokalizuje na zdjęciu znak. Wszystko to mam napisane i zincludowane w visual 2008, w czystym języku C++ (w visualu - win32 console application). Teraz zachciało mi się zrobić okienkową wersję i mam ogromny problem bo nie wiem którym “językiem” się zająć. Nie interesuje mnie raczej czy wiedza którą posiądę przyda mi się na przyszłość czy nie :slight_smile:

  1. Próbowałem zrobić to w C++/CLI i windows forms application i mam prawie to samo co przy czystym c++. Czyli jest formularzyk z przyciskami który ładuje zdjęcie, a potem standardowo przy użyciu openCV wyswietla dodatkowe. Jednak przeczytałem na tym forum jak i również na innych że nie warto się w ten język pchać gdyż jest trudniejszy nić c++ oraz c#.

  2. C# nie mam pojęcia z czym to się je, ale jeżeli chodzi o biblioteki które miałbym używać to z tych trzech wymienionych na początku brakuje cvBlobLib do wersji C#. OpenCV jest zasapiony przez EmguCV, a FANN ma tam jakąs bibliotekę na stronie.

  3. MFC - również nie wiem z czym to się je, ale widziałem mnóstwo tutoriali jeżeli chodzi o MFC.

Wybacz, jeśli uznasz, że ten post jest nie na temat. Jeśli masz już kod w C++, to czemu nie użyć by do budowy interfejsu np. Gtk/Qt/WxWidgets – nie ma potrzeby zmiany języka, a dodatkowo GUI zamiast klepać ręcznie, można wykonać specjalnym programem, odpada dużo pracy.

Heh tak to jest jak się bierze za coś o czym nie ma się pojęcia. Właśnie wziąłem się za WxWidgets i naprawdę super sprawa. Dzięki wielkie !