Jaki język zainstalować aby prawidłowo wyświetlał się tekst

Panowie powiedzcie jaki język doinstalować do Windows 7 aby poprawnie wyświetlał mi dokument, gdzie wszystko jest w takich dziwnych znakach (Äîáŕâčňü ńëĺäóţůčĺ ńňđîęč â ôŕéë)

Na moje rosyjski (cyrylica)

1 polubienie

Ale strony w języku rosyjskim wyświetlają się poprawnie no chyba, że to dwa zupełnie inne zagadnienia strona a dokument.

Zależy w czym otwierasz ten dokument i w jakim jest formacie. W przeglądarce strony www się otwierają bez problemu w cyrylicy bo przeglądarka sama w sobie ma zaimplementowane odpowiednie kodowanie tekstu. A pakiet biurowy na przykład potrzebuje czasami doinstalowanie odpowiednich czcionek o ile nie zostały zainstalowane w systemie. Do takich czcionek zalicza się cyrylica, pismo arabskie albo na przykład chińskie “sajgonki” których brak w systemie objawia się wyświetlaniem w miejsce tekstu malutkich kwadracików.

Najlepiej sprawdź czy twoja gra jest legalnie w dystrybucji cyfrowej a rosyjski crack odinstaluj i graj w pasjansa do czasu znalezienia legalnej wersji gry bez “witaminek”.

W gry to ja przestałem grać 20 lat temu a dokument to instrukcja do sprzętu tak więc “synku” nie trafione kompletnie.
A w temacie to już sobie poradziłem. Wystarczyło otworzyć plik w Wordzie, który sam rozkodował cyrylicę.