Jaki kabel Hdmi wybrać?

Ja kupiłem od tego sprzedawcy http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-micro … 16578.html. Szybka przesyłka, dobry kontakt - 100% pewniak. Tak naprawdę to każdy będzie dobry kosztując więcej niż 20 zł.

W zasadzie kabel to kabel, kable różnych producentów mogą się różnić poza ceną także jakością wykonania (no i na pewno kable markowane jakąś znaną nazwą jak np. Microsoft będą droższe a niekoniecznie lepsze) ale w przypadku HDMI gdzie sygnał jest cyfrowy a nie analogowy nie powinno to mieć widocznego wpływu na jakość sygnału (chyba że kabel będzie fatalnej jakości).

Jak potrzebowałem kabla HDMI min 5m to miałem do wyboru droższej firmy kabel 5m za ponad 60zł lub innej firmy za podobną cenę 10m, kupiłem ten 10m i nie mam żadnych zakłóceń (choć jeden sprzedawca mówił że takich długich kabli nie sprowadzają bo może być duża strata na jakości).

Dodane 06.09.2010 (Pn) 18:34

Tak w ogóle to na aukcji z powyższego linka nie ma podanej długości kabla więc nie wiadomo jaki jest on długi, koleś może ci wysłać taki co ledwo ci styknie do dvd tuż pod tv i nic z tym nie zrobisz.

Lepiej kupić na aukcji gdzie jest podana długość kabla albo przynajmniej przed zakupem zapytać jaki długi jest ten kabel.

A tak nawiasem to jakiej długości jest kabel? Bo w aukcji chyba nie ma albo nie widzę :smiley:

tu nie o dlugosc chodzi, a o standard kabla i jego wersje

sam ostatnio kupowalem 5m za… £5 (ma ethernet) :roll: przy dobrej jakosci kabla (tu akurat jakas manufaktura, ale dobre kable i wtyczki) dlugosc w zasadzie nie ma znaczenia - jest ograniczona, ale w domowych warunkach zupelnie wystarczajaca 8)

Na moje 'elektroinstalatorskie oko, to ma jakieś 1m do 1.5metra…

HDMI występuje w różnych wersjach.Na opakowaniu powinno pisać jaka to wersja

Najnowsza 1.4 i taką najlepiej wybrać do nowych modeli TV

Kupowałem na dokładnie tej aukcji http://allegro.pl/item1161489247_1161489247.html. Na niej jest napisane, że ma 2m i rzeczywiście tyle ma. W nowej aukcji widać zapomnieli dopisać :stuck_out_tongue: