Jaki kabel mam wybrać?

Witam, zastanawiam się jaki kabel badź przejściówkę mam kupić, posiadam monitor LG flatron w1952TQ i kartę graficzną xfx rx470 black wolf. Zakupilem zwykłą przejściówkę do karty z dvi-d dual link na vga ale monitor jej nie wykrywał przynajmniej tak mi się wydaje ponieważ po podlaczeniu na monitorze wyświetlała sie informacje sprawdź przewód sygnałowy natomiast po podłączeniu innej przejściówki mianowicie dvi-i single link informacja znika i to po podłączeniu do samej przejściówki, wiec moje pytanie brzmi jaki kabel lub jaka przejściówka byłby najlepsza do tego zestawu.

Dwa pytania:

  • próbowałeś przez przejściówki podpinać się do innego monitora/TV i jaki był efekt?
  • z tego co rozumiem obie przejściówki korzystają z innych wyjść w karcie? Możliwe, że któreś nie działa, bo wnioskując z opisu ta karta została niedawno nabyta, a najpewniej to wysłużona koparka (i może mieć schrzaniony bios lub port).

Nie podpinałem do innego monitora ani TV i raczej nie wiem czy to jest sens bo posiadam tylko jeden starszy monitor więc prawdopodobnie efekt będzie taki sam.
Co do przejściówek to chyba się troche źle wyrazilem ta karta xfx ma wejście dvi-d i jeszcze hdmi i 3 displayport a ta druga przejściówka jest od innej karty gt320 o ile dobrze pamiętam, podpinałem tą przejściówke dvi-d również do płyty głównej i efekt był taki sam czyli żaden obrazu nie było, a i co do karty xfx to nie wydaje mi się żeby była uszkodzona ale biorę to pod uwagę

DVI-D nie przesyła sygnału analogowego, więc zwykła przejściówka na VGA nic nie da. Po drodze musi być jeszcze konwerter z sygnału cyfrowego na sygnał analogowy.
DVI-I przesyła zarówno sygnał analogowy jak i cyfrowy, jednak od dłuższego czasu standard ten nie jest już stosowany. Również twoja karta graficzna nie obsługuje już tego standardu.
W skrócie masz zbyt nową kartę i zbyt stary monitor.

Więc jeśli dobrze rozumiem muszę kupić konwerter z cyfrowego na analogowy tak? A pozostałe wejścia na karcie czyli hdmi i displayport również przesyłają tylko sygnał cyfrowy

:thinking:A może ten monitor ma złącze DVI?

tak posiada wtyk dvi-d taki sam jak karta graficzna

Jeżeli karta graficzna ma wyjście DVI-D, a monitor wejście DVI-D, to powinno wystarczyć połączenie odpowiednim kablem.

Czy twoja odpowiedź to tylko spekulacja czy jesteś pewien na 100%, że będzie to tak działać, oczywiście nie kwestionuje tu niczyjej wiedzy potrzebuje tylko pewności :slight_smile:

" Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. …"
Prof. Jan Miodek

Po co kombinujesz z przejściówkami? Podepnij tego Flatron’a przez DVI-D i koniec kłopotów. Zbyt dużo kombinacji tylko po to, by było VGA?? Bez sensu.

W takim razie trzeba będzie sprawdzić opcje z tym kablem, dzieki za pomoc, prawdopodobnie napiszę czy zadziałało lub nie.

No tak zrób - bez kombinacji.

Warto również zaglądać do instrukcji

Dokładnie - tam zazwyczaj wszystko opisane.