Jaki kabel s-video-chinch, aby połączyć magnetowid i kartę?

Witam.

Mam pytanie. Jaki kabel s-video-chinch będzie potrzebny, aby podłączyć magnetowid do karty graficznej z modułem ViVo ? Dokładnie chodzi mi, ilu pinowa ma być wtyczka s-video, aby obraz z magnetowidu na komputerze był kolorowy ?

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

s-video

Problem nie polega na tym, że mam czarno-biały obraz na telewizorze.

Ja chcę wysłać sygnał z magnetowidu do karty graficznej i mieć kolorowy obraz z kasety na ekranie monitora. Wiem, że jest kilka rodzajów wtyczek s-video.

Moje pytanie brzmi: Ilu pinowa powinna być wtyczka s-video (podłączona do WEJŚCIA VIDEO w karcie graficznej ? Z drugiej strony kabla jest wtyczka chinch podłączona do WYJŚCIA VIDEO z magnetowidu.

Chcę mieć kolorowy obraz. Wiem, że jeżeli kabel będzie nieodpowiedni, to obraz z magnetowidu na ekranie monitora będzie czarno-biały.

Witam , mam pytanko , czy Twój magnetowid posiada tylko wyjście video typu chinch ? Jeśli tak , to z tego co zrozumiałem z opisu od Maryś masz problem . ATI stosuje rozdział sygnału na luminancję i chrominancję na wyjściu video a wyjście typu chinch to sygnał zespolony i należy zastosować : /z opisu Maryś / Przejściówka to z jednej strony zmodyfikowana, 7-o bolcowa wtyczka s-video, a z drugiej gniazdo chinch wyprowadzające sygnał właśnie ze środkowego, [20] pinu gniazda TV-out - sygnał zespolony. Najczęściej ma kolor żółty :). Niestety to rozwiązanie jest dla tych co chcą sygnał video pchnąć na TV , VCR , więc musisz poszukać przejściówki : chinch / s-video in

Witam.

Takie sprawy zawsze nie dają mi spokoju. Dobrze jeśli są rozwiązane.

Z Twojego podpisu wynika, że masz :

To trochę stara karta, więc trudno dokładnie sprawdzić jej specyfikację.

Znalazłem praktycznie dwie informacje na temat realizacji VIVO ( V ideo I n V ideo O ut) w kartach ATI.

(1) ATI 9000 VIVO

(2) VIVO 9PIN

W Twoim przypadku jesteś limitowany WYJŚCIEM composit (chinch) z magnetowidu. Dlatego kwestię s-video należy zostawić na boku.

Interesuje Cię tylko WEJŚCIE composit (chincz) po stronie karty graficznej - potrzebujesz kabel chich-chinch video

W zależności od typu VIVO na Twojej karcie w przypadku (jak podawałem powyżej):

(1) podłączasz kabel do WEJŚCIA IN COMPOSIT na karcie,

(2) kupujesz przejściówkę 9PIN i podłączasz kabel chinch-chinch video do WEJŚCIA IN COMPOSIT w przejściówce a przejściówkę do 9-cio pinowego gniazda na karcie.

Myślę, że pozytywnie rozwiążesz swój problem.

Moja karta posiada na śledziu trzy gniazda:

DVI, D-Sub, moduł ViVo (jedno gniazdo s-video). Nie posiadam w karcie gniazda typu chich.

Magnetowid posiada wejście i wyjście wideo typu chinch.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 22:06

Połączenia mogę dokonać tylko kablem, który posiada wtyczkę s-video, a z drugiej strony, złącze typu chinch.

Nie wiem tylko, jaka ma być ta wtyczka s-video. Istnieją różne:

4-pinowa, 9-pinowa, 6-pinowa.

seba86mu : Prawdopodobnie jest to gniazdo 9-cio pinowe. Tak ?

Opisałem powyżej zarówno (1) jak i (2) przypadek.

Jeśli gniazdo jest 9-cio pinowe to podałem rozwiązanie - patrz (2).

Tak, jest to gniazdo 9-pionowe.

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 22:23

Jutro wypróbuję. Dam znać :wink:

Więc sprawę masz rozwiązaną. Możesz kupić przejściówkę na Allegro lub w sklepie komputerowym.

Swoją drogą powinna być taka przejściówka na wyposażeniu karty graficznej.

Pamiętaj, zastosuj dobrej klasy kabel chinch-chinch video.

W tym przypadku będzie to miało zasadnicze znaczenie,

jeśli chodzi o jakość sygnału.

Podziel się swoimi uwagami.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 22:30

Tu masz rozpisane to gniazdo 9-cio pinowe ATI

A może być taki kabel ? http://www.allegro.pl/item164277518_kab … hinch.html

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 22:56

Widziałem też w sklepie podobny kabel do tego, tylko że wtyczka, którą trzeba podłączyc do karty jest 4-pinowa, a na drugim końcu są dwa złącza chinch (wejście i wyjście). Taki kabel (4-pinowy) też może być ?

Nie. Jest to kabel do WYJŚCIA S-VIDEO.

Popatrz pisałem powyżej :

  • przejściówka

http://www.allegro.pl/item164033708_prz … adeon.html

  • kabel

http://extrapc.pl/podzespoly/opis.php?k … 4&company=

no może trochę lepszy (droższy), do wyboru np. tu:

http://sklep.rms.pl/index.php?d=katalog&k_id=19