Jaki kolwiek sposób na kopiowanie danych przez miniaturki?

Czy ktoś zna jakikolwiek sposób na kopiowanie danych poprzez miniaturki na pasku zadań ? Powiem szczerze przy dużych ilościach operacji jest to niezwykle irytujące bo zamiast prosto i intuicyjnie chwycić plik najechać na ikonkę folderu poczekać aż pokażą się miniaturki (podgląd folderów) i upuścić na wybranym to trzeba albo przez ctrl + c albo sobie wywołać 2 okna na wierzch i klasycznie jak to miało miejsce w xp przeciągnąć. Szczerze dziwie się że nie ma takiej możliwości w winzgrozie 7 domyślnie (tak jak god mode). Tak więc jakaś zmiana w rejestrze może program, cokolwiek co mi to umożliwi ?

Kiedyś na tym forum pojawiło się podobne pytanie w dziale “Programowaine”, pewien “stary nudny grzyb ;)” (pozdrawiam Somekind) postanowił napisać program, który, w sumie tu do twojego pytania też się nadaje.

Mianowicie tworzysz sobie 1 folder, np. na pulpicie, i w zależności jaki plik tam wrzucisz, programik uruchomiony w tle automatycznie (na podstawie rozszerzeń np. .mp3) będzie przerzucał do ustalonych folderów :slight_smile:

Programik AutoFileMove.

Link do strony autora : http://www.software.somekind.pl/

Link do programu : http://www.software.somekind.pl/index.p … &Itemid=58

Dobre ale nie o to chodzi. Dodaje obrazek o co się rozchodzi tak będzie prościej :slight_smile:

a61b71882c3b7b6bm.png

a tutaj link do pełnego rozmiaru jakby co:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … b7b6b.html

I teraz jak widać się nie da co informuje małe czerwone kółeczko. I proste pytanie co zrobić żeby tak się dało.

Wydaje mi się, że jak chwilkę zostaniesz na danej miniaturce, to podświetli się na pulpicie dane okno i wtedy będziesz mógł przekopiować, ale pewien nie jestem, bo w pracy siódemki nie mam…

masz racje, ale traci się czas na pojawienie się okienka, a poza tym to jest upierdliwe. W ten sposób byś tylko przeciągnął na miniaturkę i sru, a tak musisz czekać aż ci się okno pojawi.

chwyć coś, co chcesz skopiować i alt+tab? Chyba nie ma szybszej opcji…

no dobra ale jak masz otwartych powiedzmy z 10 programów i powiedzmy 4 foldery których używasz no to sobie możesz tym alt+tabem jeździć. Nie ma wtedy chyba wolniejszego sposobu.

jest, zainteresowanie się aplikacją w stylu NortonCommander :slight_smile:

Polecam darmowego Unreal Commandera do pobrania z tąd : http://www.dobreprogramy.pl/Unreal-Comm … 12502.html

A jak już korzystasz z Eksploratora Windows, to nie mógł byś tak?

http://i48.tinypic.com/2hpsndi.jpg

mógł bym ale zanim bym porozwijał te wszystkie ścieżki to łatwiej by mi było otworzyć 2 foldery obok siebie. Dobra widzę, że się nie da, a microsoft w ogóle nie pomyślał. Owszem używam cały czas total commandera, ale czasami chce coś na szybko przerzucić albo jestem zmęczony i nie widzę już tych małych literek :slight_smile:

To otwierasz 2 okna eksploratora, jedno po drugim, a potem klik, alt +c, alt + tab, alt + v, alt + tab, i następne :slight_smile:

A co do tego sposobu z miniaturkami, można by to odpowiednio opisać zrobić screenshota takiego jak twój, i złożyć propozycję Microsoftowi :slight_smile:

Pewnie wcielili by Cie do beta testerów ;p

Aż tak mi nie zależy :stuck_out_tongue_winking_eye: