Jaki kompilator do Pythona


(Heezootoo) #1

Tak jak w temacie prosty i darmowy


(Sawyer47) #2

Chodzi Ci o kompilowanie kodu Pythona do binarek?


(Heezootoo) #3

w czymś chyba musze programować nie?? Nie kapuje :frowning:


(Sawyer47) #4

Jeżeli pytasz o kompilator do Pythona to albo nie masz o nim zielonego pojęcia, albo naprawdę szukasz kompilatora do Pythona. Mi się wydaje, że jednak to pierwsze, co? :slight_smile: Python nie ma kompilatora, tylko interpreter. Interpreter czyta kod źródłowy a później go wykonuje (w dużym uproszczeniu).

Tu możesz pobrać interpreter Pythona http://www.python.org/download/.


(Heezootoo) #5

no racja pierwsze :slight_smile: dzięki


(Heezootoo) #6

i co dalej jak już zainstalowałem. Gdzie mam wejść aby pisać. Zielony jestem i to jak trawka na wiosne. Masz jakiś link do dobrego kursu dla zielonych. Ale lipton.......


(Sawyer47) #7

Proszę bardzo:

http://pl.wikibooks.org/wiki/Zanurkuj_w_Pythonie

http://www.python.org.pl/tut/tut.html

Cóż, pewnie używasz systemu Microsoft Windows, więc tu Ci nie pomogę, ale na pewno na http://www.python.org jest opisane uruchamianie interpretera.

Kod źródłowy zapisujesz w plikach z rozszerzeniem .py, które to powinno być skojarzone z interpreterem Pythona. Podejrzewam, że podczas instalacji zostało to zrobione.

spróbuj zapisać

print "Hello world!\n"

w pliku hello.py i uruchomić lub podać jako argument interpreterowi kiedy już dojdziesz do tego jak go używać. A dalej pójdzie z górki :slight_smile:


(Heezootoo) #8

jak narazie wielkie BLACK MAGIC


(nintyfan) #9

Kod Pythona można skompilować do kodu maszynowego, tylko że tracąc pewne funkcje (kompilatory automatycznie usuwają napisy dokumentujące, itd. ). Jednak normalnie kod Pythona jest kompilowany do postaci zrozumiałej dla Wirtualnej Maszyny Pythona.

Jak skompilować kod, pewnie znajdziesz na python.org .

Co do samego języka, pewnie szybko się go nauczysz. Pamiętaj o interaktywnej powłoce: http://www.python.org.pl/tut/node5.html ... 0000000000 .