Jaki komplikator C/C++ i C#

Witam, zamierzam się nauczyć programować :slight_smile: Narazie chociaż cokolwiek.

Jednak niezabardzo wiem jaki komplikator tego języka byłby dla mnie najlepszy, dla początkującego.

Aby pomagał mi w napisaniu programu i skomplikowaniu, wskazywał błąd jeżeli owy zrobie.

Najlepiej darmowy.

Z góry dziękuje.

Szukałem !!

Jakby jeszcze ktoś znał jakiś dobry kurs, z opisaniem każdej funkcji lub przydatne rzeczy dla początkującego “programisty” byłbym wdzięczny.

DevC++

Programik wraz z kompilatorem. Ściągasz jeden plik instalujesz, piszesz kod wciskasz jeden przycisk (albo dwa) i gotowe. Na początek w sam raz.

Zobacz tutaj. Znajdziesz to co na początek potrzeba.

Dev-C++ lepiej od początku olej, już lepszy Notepad++ i MinGW(sam, najnowsza wersja), bo w Dev-C++ jest stary MinGW.

Ja polecam zacząć od C++, potem C#.

IDE(i kompilatory) na Windę:

C++: Microsoft Visual C++ 2008 Express Edition

C#: Microsoft Visual C# 2008 Express Edition

A na linuksa(kompilatory):

C++: GCC

C#: Mono

Z tutoriali to polecam Megatutorial.

Do tego to nawet Google nie wystarczy. To jest NIEMOŻLIWE!

PS. temat poruszany wiele razy, radze lepiej poszukać na forum.

Ten Megatutorial jest fajniutki jak narazie(wstęp).

Tylko mam pytanie, później zapewne będzie pokazany fragment kodu i co jaki fragmencik robi/ma za zadanie.

Nie wiem czy najpierw go całego przeczytać, czy próbować na biężąco coś wykonywać??

Może coś doradzicie ?

No poczytałem no i raczej sobie nie wyobrażam czytania linijek kodu i później żebym to pamiętał.

Więc już uruchomiony, póki co Dev-C++ może niedługo go zmienię, zależy jak będzie pomocny.

A tak w ogóle utknołem na zmianie programu,

tutek jest na jakimś tam innym programie a ja narazie w Dev-C++ i z poprzednimi paroma błedami sobie poradziłem a ten wydaje mi się najprościejszy a nie wiem jak go wywalić.

// First - pierwszy program w C++


#include 

#include 

using namespace std;

void PokazTekst()


{

     cout << "Umiem juz pisac wlasne funkcje!!" << endl;

}


void main()


[b]{[/b]

     PokazTekst();

     getch();

}

Tam gdzie są tagi pogrubienia, w programie oczywiście ich nie ma, myślałem że mimo że w code objęte to pogrubi, ale wiecie o które miejsce mi chodzi.

Jak pisałem komplikator:Dev-C++ 4.9.9.2(najnowszy jaki był na SourceFouge)

Win: XP Pro SP2 PL.

Tylko jaki tam błąd jest? Ja tam żadnego nie widzę(no oprócz tego, że funkcja main nic nie zwraca(a powinna int’a)).

to jak zrobić żeby zwracała tego int’a ?

bo właśnie w komplikatorze coś też pisze return int czy before int.

A funkcje zwracające coś umiesz deklarować? To tu będzie podobnie.

Bolo92 - tak może w ramach najbardziej podstawowych podstaw - nie ma czegoś takiego jak komplikator.

Niemniej jednak słówko bardzo zabawne :slight_smile:

Lol wpisałem na google i dopiero zobaczyłem ;p

kompilator, to dopiero dziwnie brzmi teraz dla mnie ^^.

Dziwnie?

Bo moim zdaniem kompilacja jest całkiem normalna, przecież to nie jest termin stricte informatyczny.

Natomiast nie mogę sobie wyobrazić co komplikator miałby komplikować, ani po co?