Jaki komponent (element) kompa hałasuje?

Wymieniłlem zasilacz z Take Me na Aerocool i myśłałem, że to właśnie on tak hałasuje, ale to nie ten komponent. Przykładałem ucho, ale to albo dysk twardy, albo coś z procesora.

Procesor: Intel E3400

Płyta główna: ASUS PSG41T-M LX3

RAM - 4GB GOOD RAM (GR1333D364L9/4G DDR 4GB PC3 - 10600 DIMM)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500 GB

Zasilacz Aerocool 450

Jaki komponent hałasuje?

Cześć

Powiedz mi jak przez internet mogę usłyszeć co hałasuje w twoim komputerze? Później odpowiem na twoje pytanie.

Na razie mogę powiedzieć że może procesor, może dysk, może karta graficzna a może…

Na razie mogę powiedzieć że może procesor, może dysk, może karta graficzna a może…

Procesor oraz karta to zdecydowanie nie hałasują,najwyżej zamocowane na nich wentylatory.Zasilacz też może być głośny,dokładnie wentylator.

Cześć

Drobne przejęzyczenie, dokładnie to miałem na myśli.

Otwórz obudowę i uruchom kompa.

Łatwiej będzie zlokalizowac wyjca :wink:

dz…karta graficzną mam zintegrowaną…więc albo HDD albo wiatrak na procesorze :slight_smile:

otwierałem, ale nie jest łatwe zlokalizowanie wyjca :slight_smile:

OK,wiem że małe przejęzyczenie.

Jeśli hałasują wentylatory to można zredukować hałas na kilka sposobów,np zmniejszamy napięcie zasilania wentylatorów na 7V czy 5V.Przeczyszczamy sprzęt i w ustawieniach np karty graficznej można zmniejszyć obroty wentylatora.W ostateczności wymienić na mniej hałasujące z wolniejszymi obrotami.

Hałas hałasem, ale czy to generalnie nie jest szkodliwe dla mojego kompa - zużywają się bardziej elektronika

Szkodliwe bardziej dla zdrowia.Nie od dziś wiadomo że hałas szkodzi zdrowiu. Możliwe że karta graficzna jest zakurzona przez co wzrasta temperatura i wentylator pracuje na szybszych obrotach.Niektóre dyski są głośne,można wyciszyć za pomocą odpowiedniego montażu czy też programowo AAM jeśli jest taka możliwość.

dz jeszcze raz za odpowiedzi…

komp jest niskobudżetowy i nie jest obciążany - przeglądanie stron www, więc procesor jakoś średnio pracuje…przypuszczam, że to jednak hdd

Po prostu przytrzymaj palec na środku wentylatora (tak żeby na chwilę się zatrzymał lub zwolnił) i będziesz miał jasną sytuację.