Jaki komputer dla projektanta wnętrz?

Dostałem od szefa zadanie na weekend(kocham go za to :/), mam złożyć kompa dla projektanta wnętrz. Dodam iz to sa zwykle bardzo duże wnętrza (sklepy, hipermarkety) do 8000 tys mkw. Cena do 5000 zł niepamiętam czy netto czy brutto :confused:

Moja propozycja:

Procesor: INTEL CORE 2 DUO 2,40GHz E6600 ok. 1250,00

Płyta: ASUS STRIKER EXTREME nForce 680i SLI ok. 1200,00

Pamięć: Patriot 800DDR 2x1024MB LLK CL4 ok. 1100,00

Grafika: ASUS X1950PRO 256MB 256bit X1950 PRO ok. 700,00

HDD: WD CAVIAR 250GB SATAII 16MB 7200rpm ok. 300,00

Chłodzenie procesora: ZALMAN CNPS9500 AT ok. 180,00

Zasilacz: Chieftec 500W ok. 350,00

Obudowa: Chieftec Big Tower ok. 350,00

SUMA: ok 5400,00 zł

Takie rzeczy jak monitor, napędy, klawiatura, mysz to już obojętne.

Bardzo prosze o przejrzenie tej listy i ocene. Chodzi głównie o wydajność.

Z góry dziękuje.

Wentylator na procka zmień na Scythe Ninja rev. II lub na Infinity. Pierwszy bez obciążenia obywa się bez wentylatora i chłodzi pasywnie. Dysk twardy weź Seagate z serii 7200.10 z zapisem prostopadłym - najszybsze są 500 GB, po za tym 750, 250 i 320 GB. Lubię Chifteca, ale lepiej kup sobie obudowę aluminiową - firm Cooler Master, Antec lub SilverStone z wentylami 120 mmm.:mrgreen:

do chłodzenia sie zgadzam zeby zmienic na Scythe ninja rev. II lub na Infinity.I dysk też na Segate bo to według mnie najlepsze twardziele.A co do obudowy to weż jakąś tańsza bo obudowa to szczegół.

…dla projektanta to chyba nie powinno być obojętne jaki monitor! !!

ja bym zaoszczędził trochę na obudowie i kupił jakąś ładną amerykańska za ok 200 zł.

proc: C2D E4300 + można coś podkręcić na tym chłodzeniu co napisałeś.

Z zaoszczędzonych: budy i proca można dołożyć do grafy ale ja się na grafie nie znam, no i przede wszystkim dysku, proponuję ten:

klik

Core 2 Duo E6600 (lub 6300)

Asus z chipsetem 975X.

2x1GB DDR2 800/1066MHz OCZ/PDP/Geil/Vitesty

8800GTS

Tagan/Antec/Topower/Cheftec -600W)

2x200GB Seageta z końcóką AS (do RAIDu)

DVDRW BenQ

Buda według uznania i pozostałej kasy.

jak czytam to wychodzi ze to komputer do gier a nie dla projektanta wnetrz :stuck_out_tongue: po co mu 8800gts?chyab kazda grafika bedzie dobra nie(chyab ze chodzi wyłącznie o dx 10 choc niedawno polecałem te karte do kompa do gier to kazdy mówił ze nie warto teraz kupowac a tu prosze… dla projektanta 8800gts :o )?jakosc obrazu bedzie dobra a w programach 3d poradzi sobie kazda grafika za kilkaset zł.moze i sie nei znam ale nie bardzo widze sens w waszych konfiguracjach z tego co wiem to graficy itp pracuja najczesciej na systemach 64 bitowych(wiadomo dlaczego)wiec lepiej dołozyc wiecej ramu niz grafike za 1700 zł. 4 rdzenie , 4 GB ramu , RAID- to ejst dla projektanta wg mnie komp.

A ja Ci proponuje popytać grafików co tak naprawdę jest potrzebne w takim kompie.

http://forum.pclab.pl/t226324.html

ten troche stary: http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=24157

albo to:

http://forum.pclab.pl/t224505.html

profesjonalni graficy działają nawet na 8 GB ramu i 64 bitowym osie i jakims dobrym procku(kentsfield jak znalazł). nie wiem jak z grafika - po prostu nie sadze ze grafika do grania za 1700 zeta jest potrzebna takiemu komus i o to tylko mi biega(dowolna 256 bitowa karta jest dobra). juz prędzej http://www.designnews.pl/sprzet_072006.php4?art=729 projektantowi sie pprzyda .

Tylko, że jak na sprzęt ma 5k to czemu tej kwoty nie wykorzystać?

Może jak SiGGiS spełni swoje zadanie to w nagrode dostanie tego kompa :mrgreen:

8800GTS aby w modelowaniu 3D był szybszy.

  1. RAID dyski min. 2 spięte razem

  2. karta grafiki… cóż na pro to za mało kasy, jeżeli chodzi o grafikę 3D to karta wspomaga TYLKO widok w widokach w panelach, więc na twoim miejscu wolałbym dodać 1GB ramu a kupić słabszą kartę z możliwością podłączenia 2 monitorów

  3. monitor - do 3D może być jakiś LCD 20" min. 1600x1200

  4. co do obudowy pomyśl że może być potrzebne miejsce na 4 dyski i DVD

Do takich celów grafika np. Matrox, Fire GL, Quadro.

dzięki za pomoc jak zakupie kompa to się pochwale :slight_smile:

nie zgodze sie! w programach 3d dobra jest kazda 256 bitowa karta!! nie musi to byc grafika za 2 tysiace dla gracza przeznaczona! widziales profrsjonalne karty(specyfikacje?) na takiej karcie w carbon to nie wiem czy na srednich detalach bys pograł- grafika komputerowa to nie gry!