Jaki komputer do 2500 zł?

Te komputer bardzo długo sprawnie podziała. @anon7248146 różnica między 10400F, a 10400 to niecałe 100 :stuck_out_tongue:

panicagaming który ??

Ten który wrzuciłem

Co myślicie o tym ??
https://allegro.pl/oferta/pc-dom-i-biuro-i5-10400-16gb-500gb-ssd-intel-uhd-11166446371

brzydka obudowa, brak karty wifi i dysk na sata 3

Co wyczytałeś w opisie?

  • Karta Graficzna: Intel UHD 630 Graphics

Ta „karta graficzna”, tak celowo ujęta w cudzysłów, to pasjans i saper niemalże (lub gry sprzed 20 lat). Będziesz płakał za swoją 750TI.

  • System Operacyjny: Windows 10 Home 64-bit PL (wersja startowa, do aktywacji; na życzenie PRO zamiast Home lub komputer bez systemu)

Gdybyś potrzebował, a potrzebujesz 10, to dodatkowy zakup.

To akurat nie jest tragedia, kartę na usb podepnie sam, a ssd sata/nvm nie jest znowu w domowym użytkowaniu takie odczuwalne.

Nie no tragedia nie jest, ale trzeba dokupić więc cena idzie w góre, a dyski na sata 3 i pci są w tej samej cenie to lepiej wybrać szybszy.

gt 730 czy gt 710 są gorsze lub porównywalne ze zintegrowanym układem czy to będzie uhd 630 czy uhd 730 w zależności czy to będzie i5 10 czy 11 generacji, więc w tym wypadku dużo lepsza jest integra bo (730 czy 710 trudno nazwać kartą graficzną)

750 ti można już nazwać kartą graficzną, aczkolwiek jeżeli komputer nie będzie używany do gier to niekoniecznie jest potrzebna (bynajmniej nie sugeruje zakupu 750ti). Tutaj wystarczy sama integra.

Na stronie Acera masz za 2599zł (dają 400zł upustu) + ew 10% za zapisanie do newslettera jeżeli się sumują

Ogólnie w tym przedziale cenowym masz opcje opartą albo na ryzenie 5 albo na i5 10 czy 11 gen z integrą bez karty graficznej (jeżeli mają być nowe) Kartę można zawsze później dołożyć.

Skoro autor nie potrzebuje zewnętrznej karty to nie widzę sensu jest kupować zwłaszcza, że ceny nowych kart są bardzo wysokie. Integra w 10400 wystarczy to domowego użytku (nie myląc z graniem jakimiś obróbkami itd). Sam mam integre w 3690K i naprawdę wystarcza. Dodam jeszcze, że mam box chłodzenie i jest prawie niesłyszalne, działa już lata. Zestaw od @panicagaming wydaje mi się sensowny.

*dedykowanej nie zewnętrznej, ale jak zauważysz sam autor podbija temat

Według mnie w tej cenie najlepszy jest ten Komputronik Sensilo X511 [B5] | cena, raty - sklep Komputronik.pl.
16GB RAMu, 500GB SSD, nowa i5, serio, to jest już sprzęt na dłuuugie lata.

Tylko dolicz 500zł za system

I kartę wifi :smiley: