Jaki komputer do CS:GO?

(Veteranus) #1

Jak w temacie.
FPS: 150 lub więcej, bez spadków
Ustawienia: najwyższe, natywna rozdzielczość
Podkręcanie: niepotrzebne
Kwota: do 4000 zł z monitorem 144Hz, najlepiej 1440p, bez systemu

(nietopyrz) #2

[quote=“Veteranus, post:1, topic:521129”]
Kwota: do 4000 zł z monitorem 144Hz, najlepiej 1440p, bez systemu
[/quote]Tylko dobry monitory z taką rozdzielczością zaczynają się od 2000 zł np. BenQ XL2730Z. Full HD da się kupić niezły nawet 1000 zł taniej.

(Veteranus) #3

@nietopyrz ewentualnie 1440p z 75Hz, lub 1080p z 144Hz

(nietopyrz) #4

[quote=“Veteranus, post:3, topic:521129, full:true”]
@nietopyrz ewentualnie 1440p z 75Hz, lub 1080p z 144Hz
[/quote]I5-7500, B250m, 2x4GB RAM DDR4 2400MHz CL14 lub od razu 2x8GB, Radeon RX470 4GB (MSI Gaming [znacznie lepsze chłodzenie] lub Gigabyte G1 Gaming), Zalman Z3, Iridium PRO SSD, Corsair VS450.

Monitor z freesync za resztę. Polecane są m.in. AOC G2460PF,BenQ XL2411Z, ASUS VG248QE, EIZO FORIS FG2421, AOC G2460PQU, BenQ XL2430T. Sprawdzenie dokładnych parametrów, obsługę freesync oraz ceny pozostawiam Tobie.

Możliwe, że w tej samej cenie kupisz coś wydajniejszego w niedalekiej przyszłości. W marcu wychodzą nowe procesory AMD, więc zakupem wstrzymałbym się, aby wiedzieć czy oczekiwania się spełniły.

(MrBeckham666) #5

celowałbym w i3 6100 i np gtx 1060. a monitor to 1440p od lg stały po 800 zł około.

(Veteranus) #6

Taki? https://www.morele.net/inventory/info/zeCYic/
Dołożyłem 100 zł do Radeona RX 480, i trochę na klawiaturę i myszkę oraz napęd DVD.
Z tego co wiem w CS:GO procesory AMD są gorsze niż nawet najsłabszy Intel Core i5, czy nawet i3. Wezmę dysk talerzowy ze starego komputera (500 GB powinno wystarczyć), a w zestawie jest tani i nawet dobry ADATA Premier Pro. Dobrze wybrałem?

EDIT: Mała poprawka: wybrałem Monitor AOC G2778VQ zamiast tego w zestawie, ze względu na Displayport

(nietopyrz) #7

[quote=“MrBeckham666, post:5, topic:521129, full:true”]
celowałbym w i3 6100 i np gtx 1060. a monitor to 1440p od lg stały po 800 zł około.
[/quote]Wiesz, że wyszedł Pentium Kaby Lake, który jest znacznie tańszy od tej I3?

[quote=“Veteranus, post:6, topic:521129, full:true”]
Taki? https://www.morele.net/inventory/info/zeCYic/Dołożyłem 100 zł do Radeona RX 480, i trochę na klawiaturę i myszkę oraz napęd DVD.Z tego co wiem w CS:GO procesory AMD są gorsze niż nawet najsłabszy Intel Core i5, czy nawet i3. Wezmę dysk talerzowy ze starego komputera (500 GB powinno wystarczyć), a w zestawie jest tani i nawet dobry ADATA Premier Pro. Dobrze wybrałem?

EDIT: Mała poprawka: wybrałem Monitor AOC G2778VQ zamiast tego w zestawie, ze względu na Displayport
[/quote]SSD 1 lub większy 2.
Słuchawki ISK HP-580 lub HD681.
Chłodzenie Fera 3 ze względu na większe śmigło.
Jeżeli 480 to tylko 8GB i od MSI Gaming lub XFX GTR (reszta głośna lub gorąca). Jeżeli nie planujesz w inne gry poza CS grać, to wystarczy 4GB VRAM i rx470.
Klawiatura: Cougar 200K lub Genius KB-G265.
Myszka: DM1 PRO, SS Rival 100 lub Roccat Lua.
Mobo: Gigabyte GA-B250M-DS3H (4 gniazda pamięci, w przyszłości możesz dołożyć kolejne takie same 2x4GB).

Full HD na 27 calach, z bliska może rzucać w oczy pikselami.

(Veteranus) #8

Dziwne bo w każdych testach i opiniach RX 480 ma całkiem niskie temperatury. A ten SSD 1 co podałeś jest droższy od Premiera i ma mniejszą prędkość zapisu. Na SSD 2 nie pozwala mi budżet. RX 480 8GB jest nieopłacalny, w testach był niewiele lepszy od wersji 4 GB. Poza tym zamierzam grać w BF 1 oprócz CSa. A to chłodzenie Fera 3 na pewno będzie potrzebne, jeżeli i tak nie będę podkręcał. A tak poza tym zaoferuj jakiś własny zestaw za 4K, bo jak na razie podałeś tylko podzespoły i cały czas zmieniasz “oferty”

(nietopyrz) #9

[quote=“Veteranus, post:8, topic:521129”]
Dziwne bo w każdych testach i opiniach RX 480 ma całkiem niskie temperatury.

A ten SSD 1 co podałeś jest droższy od Premiera i ma mniejszą prędkość zapisu. Na SSD 2 nie pozwala mi budżet.

RX 480 jest nieopłacalny, w testach był niewiele lepszy od wersji 4 GB.

Poza tym zamierzam grać w BF 1 oprócz CSa.

A to chłodzenie Fera 3 na pewno będzie potrzebne, jeżeli i tak nie będę podkręcał.

A tak poza tym zaoferuj jakiś własny zestaw za 4K, bo jak na razie podałeś tylko podzespoły i cały czas zmieniasz “oferty”
[/quote]Chyba u Ciebie w mieście. Test 1.

Yhy dalej patrz na dane producenta i prędkość liniową. 1 jest na MLC i ma 5 lat gwarancji.

Jest nieopłacalny powiadasz, ale do niego dołożyłeś 100 zł. Gdzie tu logika?

Wystarczy więc dobra 470.

Nie będzie potrzebny też Spartan, gdyż w BOXie jest fabryczne chłodzenie. Ferę proponuję, bo jest cichsza od Spartana a niewiele droższa.

Przecież zestaw rozpisałem wyżej. Może trochę grzeczniej? Poświęcam swój wolny czas, nieodpłatnie i w sposób profesjonalny doradzając. Nie mam obowiązku wstawiać komukolwiek gotowe zestawiki “click and buy”. To jest wyłącznie moja dobra, wolna wola. Sprawdź sam moje słowa oraz recenzje/opinie proponowanego przeze mnie sprzętu, skoro zadajesz mi kłam, a nie czekasz na gotowe.
Raczej po to zajrzałeś na forum, aby bardziej doświadczona osoba pomogła? Więc jestem, pomagam i dzielę się wiedzą. Jednak po Twoim podejściu mi się odechciało.

http://bit.ly/Netykieta

(Veteranus) #10

Dobra mam już koszyk z Twoimi podpowiedziami co do podzespołów. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał

(MrBeckham666) #11

Wiem że wyszedł ale 13 lutego jego dostepność była znikoma.

(MrBeckham666) #12

radeony sporo słąbiej sobie radzą ze słabszym cpu.
taki nowy pentium czy i3 z gtx 1060 lepiej sobie radzi niż rx 470 z fx8xxx na czele.