Jaki komputer do gier (głównie CS) z Euro.com.pl?

Cześć,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze kompa.
Poniżej wklejam linki z propozycjami (będę brał z Euro przy okazji zakupu innych rzeczy, dlatego wiem, że mogę zostać zjechany za ten wybór).

Chciałbym obgadać również kwestię GTX 1060 3GB vs 1050Ti 4GB. Spotkałem się z opiniami, że 3GB to patola, zabraknie mi VRAM i lepiej wziąć 1050Ti 4GB. Z drugiej strony 1050Ti może zabraknąć “mocy” przy bardziej wymagających tytułach.
Co o tym sądzicie? Cena myślę, że jest ok przy dzisiejszej wartości podzespołów i zainstalowanym Win10.
Dodam, że nie jestem fanem-świrem na punkcie ustawień Ultra itp, a komputer będzie używany 6-8h tygodniowo do pogrania głównie w CS:GO ze znajomymi. Dysk SSD nie jest mi potrzebny, a jeśli kiedyś będzie to najzwyczajniej go dokupię.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze! :blush:

Edit: wrzuciłem dwa linki, bo porównanie wygasa.

Popraw link.

Poprawiłem, dzięki :slight_smile:

Cześć,
w tej cenie można złożyć ciut lepsze zestawy (z darmową dostawą), ale generalnie nie ma tragedii.
Porównywarka nie wygasa.
Do CSa wystarczy spokojnie 1050.
http://pclab.pl/art71732-4.html
http://pclab.pl/art70607-18.html

@nietopyrz W drugim linku wrzuciłeś mi GTX 1060 6GB, a tam jest 3GB w tym zestawie, ale w pierwszym porównaniu jest GTX 1060 3GB i wypada dużo lepiej niż 1050 Ti.
image

Mam świadomość tego, że można złożyć tańszego kompa, ale tu mam raty 0%, a w innych sklepach typu morele / x-kom niestety nie mam takiej możliwości. Jeśli chodzi o kompa tylko do CS:GO, wiadomo, że można złożyć o wiele tańszy zestaw, np. Pentium G4560 + GTX 1050 / RX 460 i mieć spoko fps’y.

Zdecydowałem się na GTX 1060, ponieważ różnica cen nie będzie odczuwalna (biorąc na raty), a i może pogram w lepsze tytuły bez napadów szału przez spadki fps.

Wiem co zlinkowałem :slight_smile: Do CSa vRAM nie ma większego znaczenia, ale w nowszych grach, jeżeli nie będziesz np. ciął tekstur w opcjach, to 3 GB może być mało. Bojkotowałbym ten model, ponieważ jest ni w pińć, ni w dziesińć. Podsumowując:

  • do samego CSa wystarczy 1050,
  • do nowszych gier lepiej dozbierać do 1060 6GB, ponieważ jest bardziej przyszłościową kartą.

Drogo w marketach

Po analizie stosunku cena/przydatność, (prawie) zdecydowałem się na zestaw x-kom Tesla GP-300 z Pentiumem G4560 oraz GTX 1050 Ti. Do CSa będzie perfekt, jest niedrogi, a w razie potrzeby wymienię procek na i5-7500 i grafę na GTX 1060 6GB, żeby mieć kompa na lata :wink: Link poniżej.

Co Wy na to?

Rozsądne podejście. Jestem za.

W takim razie postanowione. Bardzo dziękuję za pomoc!

(Notka ode mnie, jakby ktoś szukał budżetowego kompa do CS:GO i nie tylko)
Z tego co wyczytałem, świetny Pentium G4560 z obsługą HT ciągnie maksymalnie GTX 1050 Ti bez bottlenecka, więc jest to lux połączenie, nie ma potrzeby wrzucać i3-7100, który jest ~200zł droższy.
Na Youtube można znaleźć wiele testów połączenia G4560 + 1050 Ti, zestaw osiąga przyzwoite rezultaty nawet w nowszych tytułach.