Jaki komputer do odtwarzania filmów w HD?

Witam posiadam dość nieciekawą konfigurację - Celeron 2GHz, 256 DDRam 400 MHz, GeForce FX 5200 64 MB, płyta główna ASUS P4PE, do tego jakiś zwykły zasilacz 300 W firmy Megabajt i chciałem zapytać czy dałoby się z niego coś jeszcze zrobić możliwie niedużym kosztem. Chodzi mi przezde wszystkim o filmy w HD, bo jak na dzień dzisisiejszy to bardzo się przycinają. Nie wiem czy trzba wymienić procek, grafikę, dołożyć pamięć czy wszystko na raz? Bardzo proszę o radę, jak możliwie niewielkim kosztem coś poprawić w moim kompie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

prawdopodobnie wystarczy sama wymiana grafiki na byle jaka byle by ze sprzętowym dekodowanie hdtv

czyli np 7300 gs

wtedy grafika bierze na siebie obliczenia związane z odkodowaniem tego typu video

ni o sądze że chociasz 256 mb ramu warto dołożyć

No niby wszystko fajnie tylko, że do mojej płytki mogę wrzucić grafikę jedynie pod AGP, a 7300 GS to dość nowa karta i jest pod PCI-Express…

i pod AGP x8 - click

No rzeczywiście jest - zwracam honor :slight_smile: A czy jakaś karta z serii ATI nadawałaby się zamiasta GeForce’a ? GF są stosunkowo drogie… No i co z procesorem? Czy mój mnarny Celeron wystarczy? Pamięci i tak muszę dokupić…

Też tak sądzę. Ten Celeron 2GHz jest chyba za słaby.

Sam o tym piszesz, że przycina.

Ja oglądam filmy HD na sprzęcie z procesorem P4 3.0GHz

z grafiką ATI Radeon X800GTO (AGP).

Reszta konfiguracji jak w podpisie.

Na 32-calowym LCD jest efekt, aż miło popatrzeć.

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 11:10

Przeczytaj ten wątek :

Filmy HD odtwarzane na komputerze … (szukamy “najwolniejszego” PC’ta)

foster85

ile w ogóle możesz wydać kasy ?;>

bo może warto by było kupić nowego PC tak za ok 1000zł

lub nawet mniej np coś ze zintegrowaną grafą obsługujacą HD ;>