Jaki komputer kupić do 3000zł?

Witam myślałem od dłuższego czasu aby kupić nowy komputer do gier stary jest za słaby.

Mój budżet 3000zł komputer ma być do grania i internetu oraz zwykłego użytkowania.

Chciałbym aby dobrano najnowsze podzespoły a za razem najlepsze jakie można.

Nie chcę procesora AMD miałem kiedyś wydajność była bardzo zła gorsza niż na starszym procku.

Z góry dzięki za odpowiedź nie musicie brać pod uwagę stacji DVD mam swoją nie potrzebuję też sdd no chyba że zostanie pieniędzy.

 

Czy te 3 tys. to jest koniec i już nie będziesz w stanie za jakiś czas dołożyć, czy jest taka możliwość ?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-night-elf-b150-dualddr4-2133-sata3-dvi-usb-3-1-matx-784087/

Jeśli zamierzasz kupić komputer z serwisu X-KOM.PL to serdecznie polecam. Sam w grudniu ubiegłego roku od nich komputerek brałem. Dodatkowo dopisałem, aby złożyli komputer i po otrzymaniu go PC był świetnie złożony. Przewody są bardzo ładnie ułożone. Plusem tego sklepu jest to że bardzo szybko można się z nimi dogadać. Po napisaniu do nich o godzinie 13 już o 13.30 miałem odpowiedź. Widziałem, że konfigurowali ustawienia w BIOSie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wybrałem opcję kurierską i nie musiałem jakoś długo czekać bo po tygodniu bodajże komputer już był na magazynie u kuriera (Musiałem tak zrobić bo nie miał kto odebrać)

To taka mała informacja gdybyś chciał brać komputer z x-kom. Napisałem Ci jak to było w moim przypadku :slight_smile:

 

Może dołożyłbym z 200 zł ale to może.

A tak w ogóle to dzięki za odpowiedź zestaw wygląda na świetny ciekawe jak poradzi sobie w grach?

ps. Myślę że nie będę podkręcał procesora jeszcze bym coś zepsuł.

A i takie małe pytanie czy ten i5 z odblokowanym mnożnikiem jest mocniejszy od tamtego bez?

Czy przełożyło by się to na wydajność w grach?

No troszkę będzie  mocniejszy, ale tutaj dojdzie nam osobno zakup karty graficznej więc i drożej by to wszystko wyszło.

Natomiast jak nie umiesz i nie chcesz podkręcać to spokojnie możesz brać wersję bez podkręcania.

Lepiej dołożyć do karty graficznej, a procesor zostawić ten bez podkręcania, to korzystniej wpłynie na wydajność w grach. 

A mam jeszcze takie pytanie bo chce kupić wiedźmina 3 i chciałem przed zakupem wiedzieć ile będę mieć na tym sprzęcie fps i na jakich ustawieniach pogram.

 

Witam

ja w styczniu też kupowałem komputer za takie pieniążki i oto mój wybór

Intel i5 4460 4x3,2 + chłodzenie SilentiumPC (w sumie niepotrzebne)

Płyta Gigabyte H97-HD3

Ram: Goodram 8gb black

Grafika Palit Geforce GTX 960 4gb Jetstream

Obudowa Zalman Z3 Czarna

Zasilacz Chieftec 650w modularny

Podobnie jak kolega dyski i napęd już posiadałem

Wiem że pozostałem na starej podstawce ale procesor zawsze mogę w przyszłości wymienić na i7 4790 a komputer w rozdzielczości 1080p daje sobie radę z każdą grą.

Dzięki za odpowiedź testowałem wcześniej kompa na gta v i działało ma full wszystko na maksa w 60fps. A pozatym już kupuję wiedźmina.