Jaki komputer pod moje wymagania

Zamierzam zmienić mój 8-mio letni komputer na coś świeższego. Wiem że podobnych wątków na 4um jest od groma niemniej jednak dziewczyna ma swoje wymagania :lol: Na początku pragnę podkreślić że cena nie gra roli skupię się tylko na tym czego oczekuje. Nadmienię również że komputer będę sama składała a części zostaną najprawdopodobniej zakupione na Agito.pl. Od Was z kolei chciałabym odpowiedzi co w tej chwili najbardziej opłaca się.

Czego wymagam? Przede wszystkim komputer ma być w miarę nowoczesny i przyszłościowy z możliwością rozbudowy po roku czasu od jego zakupu. Chciała bym min 3GB pamięci RAM i procesora cena/jakość coś powyżej 2 GHz. Jako że nie jestem zapaloną graczką ale są dni w które chętnie w coś zagram. W związku z tym przydała by się jakaś rozsądna karta graficzna koniecznie nVIDIA! Karta dźwiękowa raczej standardowa jakaś Creative. Monitor min 19" LCD fajnie gdyby to był LG. Posiadam obecnie 19" tejże firmy z tym że CRT i sobie chwalę. Być może teraz opłaca się co innego kupić. Co do zasilacza i płyty głównej to w tym segmencie najmniej mam informacji co jest bardziej niezawodne, opłacalne i przyszłościowe. Nagrywarkę wybiorę raczej LG od lat takie używam i jeszcze ani razu się nie zraziłam. Reszta podzespołów zostawię swojej kobiecej intuicji :wink:

Jednak lepiej, jak podasz tą kwotę :? będzie łatwiej złożyć Ci zestaw, no chyba że jak cena nie gra roli to za 10 tys. się też znajdzie…

Jakby nikt Ci nie podał jakie masz części kupić, to poczytaj viewtopic.php?f=19&t=256838&p=1732522&hilit=STOP#p1732522 oraz poszukaj na forum jest tego wiele :wink:

Karte to kup radeon 4850!!Nie bierz nvidi!!A jaki budżet 3000tysiące na wszystko?? czy mniej??

np. takie coś:

płyta główna - MSI P45 Neo2-FR [355]

procesor - Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX [454]

dysk - Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) [203]

pamięć - OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition [249]

grafika - Gainward Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX [460]

dźwięk - Creative Sound Blaster Audigy SE OEM [55]

chłodzenie cpu - Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM [79]

obudowa - Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna [116]

zasilacz - Corsair VX450 450W [201]

monitor - LG 22" LCD L227WT-PF [842]

nagrywarka - PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM [78]

suma: 3092 zł

Dzięki Panowie. Bardzo mi się podoba propozycja efazeti. Tylko ta nieszczęsna karta Radeon. Wybiorę jakąś inną ze względu na zabawę w Linuksie pod tym systemem są z Radeonami problemy, reszta ok. Dziękuję :lol:

Pfff Radon nieszczęsny? Teraz Radki wymiatają karty od “zielonych”

ATi wydaje sterowniki umożliwiające akcelerację 3D dla linuxa.