Jaki komputer stacjonarny lub laptop do 2500zł?

Do proca dodaj 40 zł i kup 965 3,4 ghz

Znajomi mi mówią żeby brał laptopa bo jak nie gram to po co mi stacjonarny…i ja mam mętlik w głowie, sam nie wiem czego chcę…

A możecie mi podać najlepszego laptopa tak za ceną 2500zł (wiadomo że cena w miarę rozsądku może być ciut wyższa). Dobrze by było np. ze sklepu InwacjaPC bo w Szczecinie jest ich salon i są chyba tani, opinie mają dobre.

To przecież zaproponowałem ci zestaw oparty na procesorze Intela bez karty graficznej :slight_smile:

Co do laptopa szukaj czegoś przynajmniej z procesorem i5 drugiej generacji, np.:

Asus N53SV N53 i5-2410M 4GB 500GB GT540M - z opcją przełączania grafiki na GT540 do wydajniejszych zadań

lub:

MSI GE620 i5-2410M 4GB 500GB GT540M

No tego asusa sam bym kupił jak bym miał ładować się w lapka :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley:

Asus lepszy będzie niż MSI? MSI ma dysk szybszy, USB 3, a poza tym chyba to samo tak?

Tak, szybkość dysku przemawia na korzyść MSI, ten laptop również jest wyposażony w Technologię Optimus.

Na podstawie recenzji zdecyduj który notebook bardziej ci przypasuje:

  1. Asus N53SV

  2. MSI GE620

A który Ty byś wybrał?

Technologię Optimus mają oba laptopy. Za MSI to USB i dysk szybszy przemawiają, ale za to tam jest napisane, że wykonanie, obudowa, matryca ustępują Asusowi…podzespoły są już takie same raczej.

O co chodzi w tym sklepie internetowym, że niektóre laptopy są z jakiejś odnowy? Można to przeczytać w komentarzach. Już jak miałbym kupować coś to niech to będzie nowe.

Ja bym wybrał asusa !!

doszedłem do wniosku, że na 90% kupuję komputer stacjonarny…przestudiowałem za i przeciw, przegryzłem w sobie i stwierdzam, że laptop nie jest mi potrzebny…miałem teraz i nie nosiłem go, więc wolę sprzed wydajniejszy, monitor 22" na którym na pewno się pracuje lepiej niż na laptopowym itp…ale biorę zestaw podany przez Was na procku AMD i GeForce. chce już mieć zestaw w pełni funkcjonalny i nie musieć ładować do niego kasy przez najbliższy dłuższy czas.

Wezmę wszystko w sklepie ESC.pl. Chodziłem po sklepach to za cenę 2500zł proponowali mi o wiele gorsze parametry niż przy zakupie przez internet, więc wolę przez neta.

Za 2500 zł?

http://www.kurtmedia.pl

CPU : Intel Core i5 2400 LGA1155 BOX – 631,65 zł

MOBO : ASRock P67 PRO – 341,61 zł

GPU : GeForce CUDA GTX560Ti TWINFROZR II /OC 1GB - 809 zł

HDD : Seagate 500GB SATA3 (ST3500413AS) – 128,23 zł

RAM : Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 – 107,01 zł

PSU : OCZ StealthXStream 2 500W – 174,04 zł

CASE : SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 – 128,10 zł

Napęd Optyczny : Pioneer nagrywarka DVD DVR-S19LBK czarny OEM – 66,33 zł

Suma : 2448 zł (z dostawą)

Kompa Ci tam nie złożą,ale lepiej składac samemu,bo masz pewnosc że wszystko będzie grało i masz satysfakcję:)

Dodane 13.06.2011 (Pn) 18:10

Esc ma problemy z gwarancją a za kartę graficzną z 2007 chcieli wyłudzic 799 zł.

Czy warto dołożyć te 40zł i mieć procek AMD 3,4GHz? Bo mogę dołożyć jak coś…mogę zainwestować ok 100zł więcej do kwoty zestawu podanego przez kolegę wyżej na bazie AMD

Według mnie nie warto dopłacać do procesora Phenom II X4 965 (3,4GHz), to jest jedynie zmienione taktowanie, które sam możesz sobie w łatwy sposób zmienić :slight_smile:

Zamiast tego warto zmienić BOXowe chłodzenie na przynajmniej Xigmatek Gaia

Aha, to wolę kupić takie chlodzenie, dzięki;)

wszystko jest ok w tym zestawie :wink:

ale jeszcze ci powiem, że również dobrze by było jakbyś ten miesiąc, dwa się wstrzymał i poczekał na coś z socket’em AM3+ . :wink:

Ale to tak wiesz, mozna czekac i odwlekac w nieskonczonosc;) a poza tym to zostalem bez kompa teraz a kontakt zapewnia mi telefon;)

No dokładnie ja na Twoim miejscu , bym kupował tym bardziej co mnie zadziwiło bo miałem takie same obawy ,a kupiłem karte grafficzna radeona hd5830 za 420 zł a teraz jest po 500 !: Więc różnie bywa :stuck_out_tongue:

A czy zestaw na boxowym chłodzeniu będzie chodził jakiś czas dobrze? Tak przynajmniej do 10 lipca:P

Wentylator boxowy bedzie chłodził , rożnica jest w hałasie , boxowe wentylatory są głośne !!

Ok;)

Płyta główna podana przez kolegę Ascent, AsRock 880G PRO3 /AMD 880G, DDR3 330 zł obsługuje tą nowość o której mowa na pierwszej stronie, czyli AM3+?

Z dotychczasowych informacji wynika, że zarówno płyta AsRock jak i MSI 870A-G54 będą obsługiwały procesory pod socket AM3+. Bedą musiały jednak zostać wydane aktualizacje BIOSu tychże płyt głównych.

Z tych płyt lepszym wyborem jest model od AsRock, ma lepszy chipset i przy tym większe możliwości :slight_smile: - a tutaj w pierwsze linijce, obok zdjęcia masz ‘potwierdzenie’ obsługi AM3+ w 880G: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=880G%20Pro3