Jaki komputer wybrać?

Witam,

chciałbym kupić nowy komputer, a że na sprzęcie znam się dość słabo proszę was o pomoc.

Jedną z ofert jaką znalazłem był zestaw z MediaMarkt następujący:

Intel Pentium D930 (2X3,0Ghz, FSB 800 MHZ, 2x2MB cache) Dual core

1024mb ramu DDR 533MHz

200GB HDD 7200 obr./min

GeForce6200 256mb 128bit

dwusystemowa nagrywarka DVD+/-R,RW X16, dwuwarstwowa

znając życie i duże sklepy to oferta nie jest zbyt dobra no ale wypowiedzcie się sami. Prosze także o rade czy mając jakies 2400-2500zł na komputer mogę kupić coś porządnego? Niekoniecznie w wielkim markecie to może być jakis mniejszy sklep itd. Czy ktoś mógłby podać przykładową konfiguracje? Co aktualnie jest “dobre” a co “słabe”?

bardzo proszę o pomoc

z góry dziękuje

Sparkzi

Mając taką kasę idź lepiej do jakiegoś sklepu ze sprzętem,złożysz sobie znacznie lepszy…Poza tym te magiczne liczby,które podałeś niewiele mówią-istotny jest producent sprzętu

1 rada jeśli kupujesz kompa: Nie kupuj NIGDY w Hipermarketach i tym podobnych!

Karta beznadziejna lekko mówiąc.

Jeśli masz ok 2500 zł to może coś takiego:

Procesor AMD Athlon 64 3200+ Venice ok. 500 zł/ ew. X2 za ok 1000zł

Pł główna: Asus A8N-E 939 nF4Ultra ok 300 zł

Grafika: Gigabyte ATI X800 XL 256MB 256bit PCI-E ok 620 zł

Dysk Twardy: Seagate ST3200827AS 200GB sATA II ok. 300 zł

A cd rom itp mógłbyś dobrac sam, bo nie chce mi się szukac a poza tym słabo sie na nich znam :stuck_out_tongue:

Sprzęt całkiem całkiem.

Do tego jeszcze zasilacz Fortron (z allegro)

DVDRW BEnq albo Lite-on’a/LG

A może coś takiego? Bardzo podobny zestaw , tylko kompletny.

http://www.axon.com.pl/produkt.php?id=4713

aficio zestaw ciekawy tylko:

  1. Jaki to ma zasilacz bo na jego temat nie jest napisane nic.

  2. Pamięci są w dualu (2*256)? Dodatkowa wydajność.

Sprzęt bardzo dobrej klasy. Tyle mogę o nim powiedzieć.

Troszeczkę odpycha mnie tylko iż to media markt… ale sam kupiłem u nich laptopa i wszystko jest ok. :slight_smile:

Nie bardzo szczególnie ten Ge force 6200 no i zasilacz też dadzą niewiadomo jaki pod to co do reszt komponentów okej(niewiem jaka płyta główna:( ) , ale nie ma to jak kupić w jakims sklepie komputerowym, takto w media nałożą plomby zapewne

Zasilacz raczej do zmiany na mocniejszy ten ma tylko 300W.

Pamięci w dualu 2x512MB.

zasilacz 400 W fortron z allegro

popieram , najlepeij takiej firmy jak geil , patriot

słaba karta grafiki , jeżeli Ci nie zależy na grach to nie zmieniaj :wink:

Faktycznie z boku jest napisane 2 szt. :x

dzięki za rady :slight_smile: to już wiem, że lepiej zrezygnować z MediaMarkt.

A moglibyście powiedzieć o co chodzi z tymi zasilaczami tzn, dlaczego większość z was doradza zamiane? czy te w zestawie są złe? jak tak to dlaczego?

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaką karte graficzną i inne podzespoły powinienem wybrać jeżeli zależy mi też na grach?

drobna :lol: lektura

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php/t142996.html

:stuck_out_tongue:

Najlepiej kupywać składane kompy w sklepach komputerowych.Do gier wystarczi Ci 512 MB RAM i Radeon 9500 128 MB i na dzisiejszy dzień każda gra Ci będzie chodzić.Zasilacz to co najmniej 400 W i tak z zabezpieczeniemi,bo ja miałem normalny 350 W w starym kompie to mi się komputer spalił.Taki zasilacz można kupić za 200 zł.

Na dzień dzisiejszy to 1GB ramu, i karta Radeona x1600/GF 6600 GT… :? a jeszcze lepiej GF 7600GT/Radeona x1800 lub x800

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 10:46

Albo Fortorn z Allegro za około 90 zł. Bardzo dobry chodź cena może niewygurowana.

Dziekuje za dotychczasowe informacje :slight_smile:

Ale mam jeszcze jedno pytanie, skoro komputer ma służyć także do gier to chyba lepiej jeden procesor szybszy niz dwa troche wolniejsze?

chodzi Ci o procki 2-rdzeniowe??

Bo jak tak to lepiej mieć 2, jednak bardzo mało gier obsłguje 2-rdzeniowe procki :wink:

Jak to ? To dwujajowce nie wspomagają wszystkich gier? dlaczego?

No niestety - program czy gra musi być napisana (zrobiona) tak aby wykorzystać dwa rdzenie CPU.

wlasnie, teraz gry nie wykorzystuja 2 rdzeni…malo ktore.ale pomyslcie sami to jest inwestycja przyszlosciowa czyz nie?juz teraz kazda gra co wychodzi w tym roku wykorzystuje 2 rdzenie taki Gothic 3 np. wiec kupno takiego sprzetu jesst uzasadnione:)a karta graficzna jest do bani! w nic nie pograsz nowszego…to znaczy uruchomisz bo ma obsluge directx9 ale nie bbedziesz dal rady grac bo karta ma mizerna moc