Jaki komputer?


(Drwalkamil5) #1

Witam mam pewien problem ponieważ nie mogę się zdecydować, który komputer wybrać. DO wyboru są:

Pro DH-600 http://www.komputronik.pl/product/14126 ... F003_.html

NTT E6700 http://www.euro.com.pl/komputery-stacjo ... f210.bhtml

TRILINE PROFI 41G-5700DS http://www.euro.com.pl/komputery-stacjo ... -dos.bhtml

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.


(TrueFaith) #2

Za takie pieniądze złożysz 10x lepszy komputer... Z tych trzech które podałeś to wybrałbym ze środkowego samą myszkę i klawiaturę :smiley:

Chyba że ma to być jakiś biurowiec, bo do grania to się będzie Mario Super BROS cięło :smiley:


(system) #3

tutaj poczytaj dlaczego nie kupować

http://stop.gotowcom.prv.pl/

a napisz do czego chcesz ten komputerek


(MaRa) #4

Della, ale to nie w tej cenie :stuck_out_tongue:

Natomiast te z linków to zwykłe składaki. Markowy (typu Dell) jednak różni się od składaka, bo podzespoły są perfekcyjnie dopasowane do siebie i obudowy, zasilacz ma wystarczającą moc i spełnia wszelkie standardy, chłodzenie jest bezgłośnie i może wykorzystywać tunele powietrzne (powietrze nie krąży chaotycznie, tylko po ściśle określonej drodze).

Z prezentowanych zdecydowanie najlepszy jest ten NTT E6700 4GB 500GB GF210. Żaden nie ma systemu operacyjnego, na co trzeba zwrócić uwagę.

Co do jakości podzespołów, to trudno trafić na kiepskie, bo jednak firmy garażowe nie produkują elektroniki. Podzespoły mogą być markowe, choć słabsze.

Jeśli już w tej cenie, to może nettopa? Ma wielkość etui na płyty CD, jest absolutnie bezgłośny. Najczęściej na procesorze Atom, więc wydajność nie powala, ale te z linków mają zintegrowaną (lub najsłabszą NVidii) grafikę, więc do niczego prócz netu, programu Office i odtwarzania multimediów też się nie nadadzą, z pewnością nie do gier (prócz tych sprzed 10 lat). Jednak nettopy często nie mają napędu optycznego (i tak coraz rzadziej się z niego korzysta). Tak to coś wygląda: http://www.asus.com/Eee/EeeBox_PC/EeeBox_PC_EB1007/

Ewentualnie, jak ma być tani, to za już ok. 300zł można kupić w świetnym stanie jakiegoś po-leasingowego Della z Windows XP Pro. Co prawda nie będzie najnowszy, ale stabilnością i komfortem przebije taniego składaka, który często ryczy niczym suszarka do włosów.


(sadaj72) #5

Chyba tylko w najdroższych modelach, jeżeli chodzi o średnią półkę to nie jest lepiej od składaków, a z rozbudową mogą być problemy.