Jaki komunikator obsługuje gg a nie ma reklam?

Jaki komunikator obsługuje gg a nie ma reklam?

Miranda

AQQ

może Konnekt

WP Spik

Co tydzień promocyjnie otrzymuje się kod na ściągnięcie jednego dzwonka lub jednej tapety z listy za darmo na komórkę.

Raz dziennie, za zalogowanie do programu otrzymuje się wapstery, które następnie można wymienić na tapety/dzwonki/motywy do komórki.

Ja to traktuje jako reklamę Webmaster’a

Pidgin

Wypróbuje ten Miranda.

Ciekawe który jest najlepszy.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Każda pliszka swój ogon chwali. Ja używam Mirandę i szczerze ją polecam (wydaje mi się, że w takiej ilości plug-in’ow, skór i innych dodatków, każdy dostosuje ją tak, że idealnie spełni jego oczekiwania).

Ktoś inny poleci Ci inny komunikator i też swoje rację będzie miał.

Polecam testy i porównania komunikatorów np. taki:

http://www.alternatywa.info/artykuly-dzialy?id=14

Jeszcze Kadu, Kopete i wiele innych :slight_smile:

Moj tlen z pewnym pluginem też nie pokazuje reklam.

Wydaje mi się że chodzi o klienta na Win , więc lepiej jakieś EKG i shell. +putty

Ten pewiem plugin łamie licencję komunikatora.

Nie rozumiem tego. Dostajecie program za darmo a mimo to zawsze coś nie pasuje.

eee tam przeciez kolesie z tlen-u i tak dostana kase za reklame wiec to nie robi chyba wiekszej roznicy ;]

ja uzywam konnekta - nie ma reklam bez zadnego kombinowania , tlen byl troche malo stabilny…

antiferno , popraw błędy i zacznij używać polskiej pisowni na forum. Za chwilę zacznę wyciągać konsekwencje.

@ antiferno

Gdyby każdy używał tego pluginu, to ilość wyświetlanych reklam spadła by do zera. Komunikator by padł, bo przecież nikt nie wyłoży mnóstwa kasy na nieskuteczne reklamy, nie było by za co utrzymać serwerów itp. Do nowej wersji nie ma już takiej wtyczki wyłączającej reklamy, zmienił sie całkowicie mechanizm ich wyświetlania… tak więc myślę, że Tlen trochę więcej zarobi przez ten okres.

@ Monczkin

Nie można się z Tobą nie zgodzić… jednak jest jeszcze jedna sprawa… Tlen ostatnio robi się gorszy nawet od Gadu-Gadu. Wciskają coraz więcej reklam… ilość użytkowników komunikatora rośnie (przynajmniej jeszcze jakiś czas temu tak było :P) więc zapewne ilość odsłon reklam też, a oni dowalają coraz to nowe okienka i miejsca z reklamami. Tlen ma już reklamy niemal w każdym oknie, nowe wersje komunikatora wyświetlają reklamę nawet w oknie kontaktów - czyli jak w Gadu-Gadu, a co gorsza wszystkie wersje po zalogowaniu się do sieci otwierają duże wyskakujące i denerwujące okno z reklamą ( z tego co pamiętam, to nawet w Gadu-Gadu nie posunięto się aż to tego stopnia). Myślę, że gdyby jakość programu rosła tak samo jak ilość reklam w nim wyświetlanych, to ludzie inaczej by na to wszystko patrzyli. Myślę, że to pazerność właścicieli Tlen’a doprowadziła do takiej sytuacji… nic więcej.

Jednak aby nie odchodzić zupełnie od tematu dyskusji, myślę że najlepszym darmowym i nie wyświetlającym reklam komuniaktorem jest Miranda, ewentualnie AQQ - chociaż to drugie czasami w wersji 1.4.8 potrafiło nad rozmową wyświetlić mi banner reklamowy.

Narv , tego nie kwestionuję. Sam się wkurzam, jak ładują mi się z butami do łózka. Mimo to, zamiast postępować nie fair w stosunku do innych… wiele lat temu przeszedłem na AQQ. Mimo wszystko wolę ich reklamy. W porównaniu z Tlenem czy GG to AQQ jest prawie bez reklam :slight_smile:

Zresztą, proponuję autorowi, ściągnąć sobie konkretne komunikatory i przetestować…

Ja bym tego reklama nie nazwał. Dostajesz profity/gadżety za korzystanie. Z których nie musisz korzystać. Przecież nie musisz klikać w link otrzymamy od systemu. Czy okno samo Ci się otwiera do strony?

Wapstery możesz użyć do wysyłania sms na płatne bramki - np. do ery.

Zresztą…

Pozdrawiam.

Tak to jest niezaprzeczalny fakt :). Ja póki co używam Tlen’a (nieco starszej wersji, nie mającej tych reklam w oknie kontaktów) bo AQQ 1.4.8 jakoś dziwnie długo łączy mi się z siecią GG (czasem nawet 2 minuty). Jednak czekam na finalną wersję AQQ 2.0 i jak tylko się pojawi zabieram się za testy, jeżeli nie będzie żadnych denerwujących błędów (np. mulenia jak to ma miejsce w niektórych niestabilnych build’ach wersji 2.0 beta, czy też kurczenie się okien - co było przyczyną zrezygnowania z Gadu-Gadu), to bez wahania się przesiądę.

Swoją drogą czytałem kiedyś, że AQQ gromadzi bardzo dużo informacji o swoich użytkownikach, np. godziny zmiany stanów czy tez opisy stanu… @ Monczkin słyszałeś coś o tym? :slight_smile:

Właśnie testuję opcję pozwalająca na identyfikację systemu operacyjnego i aktywność danego kontaktu. Te wszystkie informacje są dostępne dzięki protokołowi a nie komunikatorowi. Zresztą, jakie zagrożeni jest w identyfikacji os? Przecież na niektórych forach jest opcja wyświetlająca info o systemie. Przecież widzę, kiedyś ostatnio napisałeś u nas na forum. Po co komu zbierać opis stanu? W komunikatorach linuksowych tez te informacje są dostępne.

Niektórzy zbyt podejrzliwie podchodzą do życia, tak jak do tego, że ktoś płacze o wirusie, trojanie etc., w aqq. Do jasnej, jak niektóre opcje mają działać bez aktywnego łączenia z serwerem? etc., etc.

Powiem tak. W testach aqq siedzi kilku ludzi, którzy potrafią coś więcej niż odpalić exe czy dopuścić aqq w firewallu. Gdyby były jakieś realne wałki, to jak myślisz? Ja myślę, że OC mógłby zapomnieć o aqq. Podobnie jak i w innych aplikacjach. Tu nie ma żadnej różnicy.

Tak też myślałem, że to jakaś bujda puszczona przez ludzi z manią prześladowania. No nic dzięki @ Monczkin za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.