Jaki komunikator według Ciebie jest najlepszy?

Witam Pytanie jak w temacie:

Jaki komunikator według Ciebie jest najlepszy?

ja używałem:

-GG

-Konnekta

-Tlena

-AQQ przy którym obecnie zostałem. A wy?

o ile mnie pamięć nie myli to już było o tym trochę …

zresztą co to ma za znaczenie co kto lubi ? :?

Z tych, które wymieniłeś to AQQ, ale korzystam z GG. Miałem problemy z odbieraniem obrazków (nie było ich widać). Poza tym, AQQ jest bardziej pamięciożerne niż GG.

Tu sobie pogadajcie - do czasu

Witam!

Tlen, ale tak naprawdę najlepiej korzystać z Mirandy - łączy w sobie wszystko.

Wg mnie AQQ jest dobre:)

Ciekawe w którym miejscu? mi AQQ bierze 4 MB RAM, a GG 20 :confused:

Ja tam korzystam z AQQ, bierze tlyko 6 mb ramu, a gg brało mi 40 ramu :? . W ogóle jest funkcjonalniejsze. :mrgreen:

AQQ podobno ukrywa prawdziwe zużycie pamięci - dlatego pokazuje ok. 4 MB.

Po użyciu Banner Killera, AQQ zżera ponad 35 MB.

GG średnio zużywa 15 MB.

Poza tym, brakuje mi tej rączki przy najechaniu na okienko o nowej wiadomości.

Bez komentarza… :x

Oczywiście z wymienionych to AQQ.

tlen.pl - wielka funkcjonalność, możliwość rozbudowy wtyczkami itp… mi on najbardziej odpowiada choć aqq też nie jest złe :wink: ale gg nie polecam…

Te komunikatory które napisałem w pierwszym pości to są te z których ja korzystałem. Możecie pisać o innych np. Skype z którego również korzystam ale zapomniałem napisać.

Morgen nawet jak AQQ ukrywa prawdziwe zużycie pamięci (w co wątpie) to według mnie zjada mniej ramu niż GG. Przy GG i tych programach co mam teraz to troche mi sie wieszały niektóre programy a teraz nic!

PS. O ile dobrze pamiętam to u mnie GG używało 35 mb ram.

może AQQ bardziej zasobożerne od GG nie jest, ale na pewno zżera dużo zasobów. może sobie pisać, że zabiera 4 mb, natomiast w użytku wyjdzie sidło z worka. to już Miranda, która zabiera 10mb, chodzi parę razy szybciej i płynniej (szczególnie na 256 ram czuć tą różnicę).

ogólnie to polecam Mirandę lub Konnekta.

Być może to zależy od komputera albo co się na nim ma… :roll:

Po zastosowaniu Banner Killera AQQ zużywa więcej niż GG (w moim przypadku) dlatego powróciłem do GG.

Jeśli chodzi o komunikatory to jestem bardzo, ale to bardzo wymagający. Jeszcze żaden nie spełnił do końca moich oczekiwań, choć AQQ jest najbliżej.

Może zużycie pamięci mi nie przeszkadza (korzystam z Firefoxa), ale w AQQ nie mogłem odbierać obrazków, po prostu nie pokazywały mi się.

No i jeszcze kilka szczegółów, które mi przeszkadzają (np. nie mogę wejść od razu na niewidocznym tak jak na GG; przy wychodzeniu z programu trzeba ustawić niewidoczny lub niedostępny).

Zdecydowanie Tlen.pl - Dużo Skórek , Wtyczek.

przeczysz sam sobie. nie można być bardzo wymagającym, używając najmniej funkcjonalnego komunikatora xD

Wymagający nie w tym sensie :mrgreen:

Po prostu muszę mieć wszystko ustawione tak, jak chcę, co nie zawsze jest możliwe. Niestety…

A co do powrotu do GG - zrobiłem to pewnie dlatego, że gdy zaczynałem przygodę z internetem i komunikatorami, zainstalowałem Gadu-Gadu i używałem go przez kilka lat.

Testowałem dość dużo komunikatorów, niektóre konfigurowałem dość długo, a inne usuwałem zaraz po zainstalowaniu (np. Miranda).

Ja używam Tlena ponieważ jest mało zasobożerny, można instalować mnustwo skórek, emotek itd. …a najbardziej spodobało mi się to, że można ściągnąć do niego wtyczkę AntySyf (filtr antyłańcuszkowy :D) Ostatnio miałem dosłownie plagę łańcuszków i linków od nieznanych osób, a teraz mam z tym spokój :wink:

Konnekt

Gaim

  • Temat już gdzieś był poruszany, kojarzę, że również przez Ciebie.

W tym względzie mam zupełnie inne doświadczenia - w trakcie pracy , bez wodotrysków 2-4 MB , zapewne z pluginami brałby więcej, ale nie używam. Kwestię ukrywania zużycia pamięci sprawdziłem za pomocą Process Explorer - nie potwierdził , tak samo Starter - tu zrzut:

starterwd0.th.png

Słowem AQQ - mój komunikator.

Pozdrawiam