Jaki kupic dysk? SATA czy ATA?

WItam. Zamierzam kupic dysk do stacjonarki, bo stary 60GB na ATA już jest na wykończeniu. I teraz pytanie: kupic dysk SATA, bo chyba ATA nie warto już, czy sie myle? Płyta główna to MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369). Nie bedzie problemu z wykryciem go i poprawnym działaniem? I oczywiscie jaką firme polecacie? Żeby w miare cicho chodził i nie było z nim problemów :slight_smile: Pojemnośc do 200GB gdzieś. Z góry dziekuje za pomoc :slight_smile:

Tylko SATA.

W tej pojemności to tylko chyba jakieś używane starocie.

Zależy mi na nowym wiec bede musial dołożyc pewnie. Polecasz może jakaś firme? Ten dysk mam seagate i nie narzekałem :slight_smile:

Tylko i wyłącznie SATA, ja od siebie polecę WD, do Seagate straciłem zaufanie po tej felernej serii. Możesz pooglądać jeszcze Samsungi. Ale ceny są obecnie nowych dysków są wysokie, najtańsze 500GB widziałem za 349zł od Seagate, za Samsunga/WD o tej samej pojemności kasują po 400zł

Ok, dziekuje za odpowiedz. Jak coś to bede jeszcze pisał :slight_smile: Pozdrawiam.

Co do dysków i ich cen była ostatnio mowa w jednym z tematów. I polecam ci to samo mianowicie albo poczekać jakiś czas aż ceny opadną jeśli masz możliwość albo po prostu kupić używany bardziej się teraz opłaca różnica kilkuset złotych to chyba dużo. A co do dysków ja i tak obstaje za Seagate pomimo ostatnich wpadek.

A możesz napisac których unikac? Dysk jeszcze działa, wiec moge poczekac.

Wadliwe serie dysków Seagate poniżej foto z twojepc.pl

18250_3.png

W Google możesz też wpisać wadliwe serie Seagate i możesz poczytać o tym co nieco.

W porządku. Dzieki :slight_smile: