Jaki kupić dysk twardy?

Witam!!

Jaki kupić dysk twardy :?:

  • Cena do 300 zł

  • Wersja interfejsu SATA II 300

Lepiej kupić z pamięcią podręczną cache 8 czy 18 Mb ??- co wogóla daje ta dodatkowa pojemność :?:

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 18:42

A czy dysk wpływa na szybkośc komputera ( mam dobry komputer) , jego reakcje, itp . :?:

Samsungów nie chce :!: :!: :!: :!:

zdecydowanie lepiej z 16 mb cache bo pliki sie szybciej zgrywaja ja mam 2 dyski po 8mb a poprzednio mailem po 2 mb i roznica jest bardzo duza zwlaszcza przy zgrywaniu z jednego dysku na drugi

http://www.apollo.pl/store/show_detail/22/16810

patrząc się na cyferki to lepiej wziąć 16 MB, ale podwojony bufor nieznacznie wpływa na wydajność dysku.

W jakimś sensie tak, ale jakichś rewelacyjnych wyników się nie spodziewaj, ważniejszy jest procek i pamięć.

Maxtor DiamondMax 10 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Maxtor DiamondMax 10 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (ATA/133)

Hitachi DeskStar T7K250 250 GB (ATA/133, NCQ)

REXIO no i co mam wybrać? Do wyboru do koloru? Na co się mam patrzeć? Na ładne pudełko? :x

a skąd takie radykalne decyzje? Możesz wytłumaczyć? Ale z góry uprzedzam, że dla mnie odpowiedź “bo nie” to głupota i dziecinada, jak nie chcesz samsung’ów to nie bierz też WD, grzeją się strasznie :frowning:

A to masz pecha że nie lubisz samsungów bo z porównania z innymi dyskami to akurat samsungi są najszybsze w działaniu (transfer wewnetrzny) jak i również w innych testach szybkości.

Napisałem tak ponieważ slyszalem o tym dysku( firmie) wiele roznych rzeczy. Ale chyba bede brał Samsunga :slight_smile: :slight_smile: bo jak napisał

to akurat sam tez zaowazylem no i przemawia tez opłacalnosc tych dyskow.

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 6:50

A czy sa Samsungi z zapisem prostopadłym :?:- szukałem i nic.