Jaki kupić kabel SATA?

Chce wymienić kabel SATA, gdyż dysk czasami wyłącza się podczas pracy i startuje. Wg. programu HD Tune Pro, kabel może być uszkodzony.


Więc, jaki kabel SATA kupić? Komputer ma w tym roku 11 lat, ani razu kabel nie był wymieniany.

Lol kup po prostu kabel SATA… i tyle… jak koniecznie chcesz wiedzieć jaki to masz do wyboru czarny albo czerwony wg gustu :slight_smile:

Rozumiem że wszystkie kable SATA mają takie samo wejście (końcówka)?

@anon423116 SATA to sama, tylko kolor różny :slight_smile: Końcówki te same.

Jednak osobiście nie kupuję tych najtańszych nigdy.

No właśnie, na Allegro widziałem nawet za ok. 2 zł za kabel.

A patrzałeś za kątowym z zatrzaskami ? Zapłacisz ~7zł za 30cm, ale w niektórych przypadkach lepiej leży w obudowie i mniej się zagina na końcówce.

Nie, takich nie widziałem.

Taki na przykład. :slight_smile:

1 polubienie

Dzięki. :wink: W takim razie ten kabel zamawiam.

Mam kabel za 3 i za 20 zł. Transfery po podmianie były identyczne.

Transfer to jedno, ale trwałość i podatność na zagięcia to drugie.

2 polubienia

Jeśli parametr C7 ma cały czas wartość 3, to nie ruszaj kabla sata.

Ewentualnie jak chcesz kup dowolny najlepiej z zatrzaskami.

Wartość nie wzrasta. Kabel chciałbym wymienić, gdyż tak jak napisałem wcześniej, że dysk wyłącza się I startuje czasami. Upierdliwe to jest.

To wymień.

Ale sprawdź plan zasilania (zaawansowane) i ewentualnie spróbuj wyłączyć na nigdy (lub zwiększ limit czasu) wyłączanie dysku - może system Ci go wyłącza co jakiś czas.

Ok, jeszcze sprawdzę plan zasilania ale z tego co wiem, mam tam domyślne ustawienia od zawsze.

Może i dysk powoli umiera?

Raczej nie. Wczoraj robiłem skan na błędy w HD Tune Pro. Dysk jest wolny od błędów.

Błędów, to on może nie mieć, ale może zaczyna się problem z jego elektroniką, a dokładnie z samym zasilaniem.

Ewentualnie test dysku na innym kompie lub kompa na innym dysku.

1 polubienie

Niestety. Posiadam drugi dysk jeszcze “zapasowy” i problem ten sam.
Co prawda kabla sata jeszcze nie kupiłem, a zacząłem zastanawiać się nad zmianą zasilacza kompie. Komputer ma 11 lat, zasilacz ani razu nie był wymieniany, więc dla bezpieczeństwa wypadałoby wymienić go. Może to też być wina samego zasilacza?

No, to chyba taniej kupić kabel “za grosze”, niż wymienić zasilacz “w ciemno”? Faktem jest, że ten 11-letni pewnie jest zawalony kurzem.