Jaki kupić monitor?

(krecik225) #1

Witam chcę kupić monitor do 600zł. Monitor będzie służył do gier, filmów i internetu. Jaki godny monitor polecacie?

(lordjahu) #2

Acer Nitro RG240YBMIIX - FullHD, 24 cale, 75 Hz.
BenQ GL2460BH - j/w

(CaKiPT) #3

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-samsung-curved-lc24f396fhuxen,id-849298 Polecam sam mam.

(pablosek) #4

W tym budżecie widzę dwie opcje:
pierwsza to Acer:

alternatywnie LG:

Oba z odświeżaniem do 75Hz, dobre kolory, niezła jakość wykonania. Chodzą głosy, że ponoć Acer lepszy. Dla mnie jednak są porównywalne.

(Michał30) #5

Mieszcząc się w budżecie otrzymasz Samsunga na matrycy PLS 23,5" cala.

Wartą zwiększenia budżetu propozycją jest HP na matrycy 24,5" 144Hz.

(hyouka) #6

Jeśli zależy ci na dobrych kontach widzenia to bierz ips, co już jeden jegomość polecił.

Więcej nie potrzebujesz, pytanie jaka grafika i złącze do monitora, byś zawczasu upewnił się czy nie trzeba przejściówki chociaż to i tak pewnie hdmi lub display port, od siebie dodam że posiadam IPS plus TN i widzę różnicę na plus ipsa ale to pewnych zastosowaniach xd, lg mam i sobie chwalę.

(Michał30) #7

PLS to IPS od Samsunga. HP ma matrycę TN 24,5", która jest jedną z lepszych matryc TN jak chodzi o kolory i kąty widzenia. Wprawdzie to nie IPS, ale matryca jest troszeczkę większa od 23,8" i nawet jak PC nie ogarnia 144FPS, to można dać w panelu karty 100Hz, lub 120Hz.

(Nameziss) #8

Polecam Acer nitro