Jaki kupić napęd optyczny do 200 PLN

Witajcie

Muszę kupić nowy napęd, ponieważ mój obecny się… Rozwalił

Polecicie coś?

Budżet do 200zł

 

SATA, ATA, a może na USB? Nagrywarka DVD czy sam odtwarzacz?

Właśnie DVD czy BD?

W przypadku DVD:

SATA do 200zł - Plextor za ok 150 zł. Jeśli masz gdzieś jakość to kup LG, Samsun czy ASUS najtaniej jak można.

Jeśli masz tylko złącze ATA dla DVD na optyczny to musisz kupić napęd SATA i przejściówkę na kabel ATA za 15 zł

 

W USB DVD i wszystkich BD teraz się nie orientuję.

W tej chwili obojętne jaki byś nie kupił będzie dobry bo wszystkie mają zbliżone parametry i nie ma tak na prawdę sensu w nie inwestować. I tak już coraz mniej się z niego korzysta, a jeśli potrzebujesz zwykłego napędu z nagrywarką to może być coś takiego http://proline.pl/?p=NAPASUOND0088 lub http://proline.pl/?p=LG+GH24NS95RB. LG ma krótszy czas dostępu a Asus jest na niektórych formatach szybszy. Chyba, że planujesz odtwarzanie również Blu-Ray’ ów to jakiś BD.

Byle żeby jakiś był ale i oczywiście po miesiącu nie wpadł czyż nie?

Kupię prawdopodobnie z allegro lub w jakimś sklepie komputerowym (o ile coś się znajdzie) Dzięki za dotychczasową pomoc ale czekam jeszcze trochę

Mam złe przejścia z Samsungami WriteMatsreami, jeden się tnie, drugi czasem nie nagrywa albo ma problem z odtworzeniem DVD (po ponownym włożeniu działa). I tak jest na 2 kompach, na różnych przewodach. Albo mam pecha, albo tak działa typowy tani DVD RW. Może niewielu narzeka, bo niewielu korzysta.

 

Miałem Plextora DVD RW - to czytało nawet potwornie zarysowane płyty, pracowało dość cicho. Wtedy też kosztowało dużo i dziś też nie mało. Czy jest sens płacić prawie 3x więcej to już sobie sam odpowiedz.

 

Za czasów CDRW i Combo miałem Philipsa i BTC i też byłem zadowolony, ale czy dziś oni robią nagrywarki DVD to też nie mam pojęcia.

Kupiłem napęd od LG sprawuje się świetnie do zamknięcia