Jaki kupić nowy zasilacz?

Tracer 550W - zasilacz

RAM GEIL 2x1024 - ramy

PROC AMD64 ATHLONX2 6000+ BOX -procesor

ABIT KN9-płyta gł

HDD WDC WD2500AAJS 250GB SATA2 8MB - dysk

GIGABYTE Geforce 9800 gt - karta graficzna

Witam potrzebuje zmienić zasilacz bo jak wszyscy wiedza to co mam to syf . Resetuje mi się komputer prawdopodobnie przez niego. Jakiej mocy muszę kupić nowy zasilacz + jakiej najlepiej firmy żeby był dobry i w miarę tani . Wklejajcie linki z allegro .

W miarę tani to pojęcie względne, wydaje mi się że mniej więcej taki zasilacz powinien ci wystarczyć: Aerocool VP-450

Ale poczekaj jeszcze na opinie innych osób.

Do takiego zestawu wraz z rozbudową w przyszłości wystarczy Ci markowy zasilacz 450W.

Nie napisałeś ile możesz wydać, jeśli chcesz nówkę to takie będzie minimum: Corsair VS 450W, OCZ CoreXStream 500W bądź ten Aerocool podany wyżej (jednak wg mnie nie warto go brać).

Z tańszych to używki na Allegro (Seasonic, Tagan, Fortron…) lub ewentualnie http://allegro.pl/oryginalny-fortron-45 … 20106.html

Od siebie poleciłbym Ci takie cudo: http://allegro.pl/markowy-chieftec-gpa- … 86815.html

Sam jestem posiadaczem takiego zasilacza i chwalę sobie go bardzo. :wink:

witaj.

tak sobie myślę,że gdyby przez ten Twój zasilacz miał ci się resetować komputer, musiałbym on dawać napięcie rzędu 300W zamiast deklarowanego 550W…inna rzecz ,że to rzeczywiście lipa ten Twój Tracer

żeby mieć pewność odczytaj minidumpy…w przypadku zasilacza kody bsod-ów będa prawie zawsze inne

a jeżeli chodzi o markę zasilacza jaką mogę polecić to jedynie BeQuiet lub Antec lub Chieftec…kiedyś powiedziałbym jeszcze,że Tagan ,lecz zmieniłem zdanie o tej marce

@up to co innego może być przyczyną wyłączania się lub zacinania komputera?

o, rly?

A tak na serio - to o czym piszesz to jest MOC zasilacza (jej jednostką jest Wat). Jednostką napięcia jest Volt i każdy zasilacz PC ma trzy linie napięcia: 3.3/5/12. Co do zasilacza - prawdopodobnie ma on ciągłe wahania napięcia na liniach (spadki) - co PRAWDOPODOBNIE jest przyczyną zawieszania komputera.

hmmm… wszystko? Jednak najczęściej jest to właśnie kiepski zasilacz, ew. wadliwe sterowniki, dysk twardy.

tak się składa,że wiem thegroke, ile linii napięcia i jakich ma zasilacz

spadek mocy zasilacza związany jest zwykle ze spadkiem napięcia (natężenia), bo przecież nie może być odwrotnie (chociaż zaraz ktoś napiesze ,że może )

resetowanie się komputera w tym przypadku może być związane z kartą graficzną

ale jak powiedziałem ,żeby mieć pewność trzeba odczytać minidumpy…to wszystko wyjaśni i nie jest potrzebna żadna dalsza dyskusja