Jaki kupić procesor?

Witam. Chciałbym dokupić coś lepszego do mojego komputera. Wybór padł na procesor.

Moja płyta główna: ASROCK G41m-VS3

Obecnie mam Intela Pentium Dual Core E5700. I jestem średnio zadowolony z niego. Jakieś propozycje? 

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedz i pozdrawiam. :) 

 

E8400 za ~40zł nic innego się nie opłaca wrzucać.

UP. A coś z 4 Rdzeniami? Nie warto?

Lepiej dołóż te fundusze na nowy zestaw bo więcej niż e8400 nie ma sensu brać do tego.

Okej. E8400 jest o wiele lepszy od E5700?

Jakieś 20-35% szybszy wg. różnych benchmarków.

 

Pytanie też do czego używasz komputera, bo “ulepszyć” to bardzo szeroko pojęte słowo.

Chciałbym pograć w GTA V,Fife 15/16. :) 

To podaj jaki masz zasilacz, kartę graficzną i ram.

I budżet na całą inwestycje.

Karta Graficzna: Gainward GeForce GTS 450 1GB DDR5

Zasilacz: Zasilacz MODECOM FEEL 3 - 500 ATX 500W 

Pamięć Ram : 6 GB DDR3 ( 1 Kostka 2gb, 2 kostka 4gb ) 

Ok. 200/300 złotych

Tutaj już raczej nic więcej nie wyciśniemy.

W budżecie 300zł wziąłbym nowy zasilacz Antec VP 500 za 170zł i Intel Q9400 za 130zł.

Zasilacz kupiłem nowy ostatnio. Z tym intelem zagram spokojnie w GTA V? 

To słaby deal zrobiłeś, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem (feel 3 jest już nieco lepszą konstrukcją ale to nadal modecom).

Wg. gameplayów na yt - tak.

 

Osobiście kupiłbym Xeon’a E5440. Jest z nim jednak trochę zabawy, opisane jest to tutaj:

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

Kupiłem go nowego za 30 złotych. To myśle że było warto. No ale to prawda. To nadal Modecom. Myśle że wezme Tego Intela Q9400 :) 

Na Twoim miejscu odłożył bym te 90zł względem e8400 na kupkę pieniędzy “na nowego kompa”, ale jeśli nie planujesz rozbudowy w dłuższym okresie czasu to Q9400 da porządnego kopa, będzie czuć różnicę.

Problem został rozwiązany. Prosze o zamknięcie tematu! :)