Jaki kupić router? Proszę o pomoc

Witam. Posiadam obecnie internet orange freedom. Wcześniej neostradę. Może znów wrócę do neo lecz narazie pozostaje w orange freedom. W tej chwili internet mam przez podłończony modem sagem który standardowo dają do neo. Przymierzam się do zakupu routera ale czy sie opłaca? Planuje po zakupie routera podłączyć go kablem z moim laptopem ewentualnie od czasu do czasu np. wziąść go do innego pokoju i posiedzieć np. w łózku na internecie bezprzewodowo. Ale głownie będzie podłączony na kablu także proszę o pomoc w wyborze. Zastanawiam się nad 3 markami tzn PENTAGRAM, D-Link oraz links gdyz słyszałem że są to jedne z lepszych. Ale który model dla moich potrzeb. Chciałbym aby router można było tak skonfigurować że podpinam każdy dowolny komputer np kolegi i od razu jest internet, bez wgrywania sterowników itp.

Dziekuje serdecznie za pomoc.

W każdym routerze ustawiasz dynamicznie przyznawany adres IP i będziesz mógł podłączyć każdy komputer np.po kablu bez konfigurowania komputera jedynie przy wifi musisz klucz mieć ustawiony .

Najpierw podaj jaki masz budżet bo tak trudno coś doradzić, ja sam korzystam z linksysa WAG-200 i jestem z niego bardzo zadowolony, mam go od 3 lat i nie ma z nim najmniejszego problemu.

w jakiej cenie chcesz go kupic??

Polecam firmy : Linksys, Netgear, Dlink (wiele osob ma z nimi problemy, ale ja mam ich karte sieciowa bezprzewodowa USB, i nie narzekam)

Budżet to do 200 zł. No chyba że rozsądniej jest dołożyć do czegoś konkretnego? o Ile to sie opłaca.? Z internetu podłączonego do routera będzie korzytał tylko jeden komputer tak jak napisałem. Chcę go podłączyć przez kabel i od czasu do czasu wykorzystać bezprzewodowo.

Czy opłaca się zmienić modem sagem na jakis router przy takim wykorzystywaniu jak napisałem?

jesli jednak bedziesz czasme korzystal bezprzewodowo, to raczej tak, jak sie ma laptopa jest to bardzo wygodne rozwiazanie

Skoro warto to bardzo wdzięczny byłbym za podanie jakis modeli sprawdzonych i w które warto zainwestować.

http://www.allegro.pl/item648986054_linksys_wag54g2_router_neo_wifi_adsl_wroclaw.html#gallery

Korzystam ponad pół roku na “ORANGE FREEDOM” 1Mbit z Pentagramu CERBERUS P-6331*6 i jestem bardzo zadowolony. Korzystam z kabla i WiFi na laptop.

Ja mogę polecić TP-LINKa sam go używam od 2 lat i żadnych problemów.

Tu jest model za 140 zł : http://allegro.pl/item653994638_router_ … m_hit.html

Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus P 6331-6.

A co sądzicie o tym modelu? Warto go kupić? Pentagram P 6331-62

I jeszce jedno pytanie. Słyszałem, że mając ruter sa problemy w graniu w gry sieciowe np typu Silent Hunter III z ludźmi z całego świata? jak to ma sie faktycznie do gier w sieci?