Jaki kupić router?

(system) #1

Witam

Muszę kupić router, cel to podłączenie wifi dwóch laptopów. Nie znam się zbytnio na tym i nie wiem co kupić. Internet mam z dialogu

(Pan Ziombl) #2

linksys lub dlink

(system) #3

ale konkretnie jaki model?

(krzysiekx) #4

Ja proponuje Ci urządzenia z gamy TP-LINK, konkretnie model TD-W8901G

(system) #5

to co podałeś to wcale nie jest router do dialogu! Potrzebuje anex b

(Kpc21) #6

A nie masz czasem modemu z wyjściem RJ-45? Kiedyś mi się obiło o uszy (a raczej oczy) że Dialog takie daje.

(system) #7

Rj 11 do gniazdka tel.

Rj 45 ethernet do kompa

ale i tak przecież nie będę używał tego modemu jak będę miał router

(Kpc21) #8

A dlaczego nie?

Jeśli masz już modem z wyjściem RJ-45, wystarczy ci sam router. Nie musisz kupować routera z modemem.

Np. TP-LINK TL-WR340G (tani a dobry) albo Linksys WRT54GC bądź WRT54G2. Tym bardziej że w Polsce router z modemem z aneksem B nie jest tak łatwo dostać.

(system) #9

czyli jak bo trochę się pogubiłem. Podłączam ten modem do linii tel. ethernetem z modemu do routera i z routera wifi lub ethernet do kompów ?

(Kpc21) #10

Tak. Tak będzie najtaniej i chyba najlepiej. Bo po co kupować router z wbudowanym modemem, skoro modem, który może współpracować z routerem bez modemu, już masz.

(lukasz_n) #11

ja posiadam planet i nie narzekam, spisuje się doskonale

(Kpc21) #12

Jeśli zaczniecie mu polecać wszystkich producentów routerów na świecie, chłopak w końcu zgłupieje.

Najlepszy stosunek cena/jakość jest u TP-Linka. Jeśli dużo ważniejsza dla Ciebie jest jakość, niż cena, zainteresuj się też Linksysem.

(system) #13

Zgadzam się z KPC 21.Przestańcie ryć chłopakowi beret.Niech zakupi routera D-link i wszystko jasne.W sklepie niech powie jakie ma łącze i tyle.pozdrawiam.

(Kpc21) #14

O ile wiem, to routery D-Linka są dość awaryjne - bardziej od TP-Linków. Cena (i bogata oferta) również przemawia na korzyść TP-Linka.

Gdyby kolega chciał tak zrobić, nie zakładałby tematu na forum. Może chce np. zamówić router przez Internet?

(krzysiekx) #15

Ten router to jest annex a i annex b - również do dialogu.

(Kpc21) #16

Google wszędzie podaje że aneks A.

Tylko po raz kolejny się pytam. Po co polecacie mu router z modemem za 109 zł, skoro ma już modem, który może współpracować z routerem za 65 zł.

(system) #17

czyli gdybyśmy porównali TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR340G z Linksys Wireless-G Router WRT54GC to czego brakuje TP linkowi (czegoś musi bo jest tańszy o 50zł) Chcę kupić jeden z nich ale nie wiem który, bo jeśli naprawdę nie widać między nimi dużych różnic to szkoda 50 zł przepłacać :lol:

(Kpc21) #18

Ja miałem (i mam nadal ale nie używam bo zmieniłem łącze) Linksysa WRT54GC. Jest to dobry router, nie zdarzyło się żeby się zawiesił.

TP-Linka nie używałem, ale z opinii na forach internetowych można wywnioskować że to również sprzęt dobrej jakości. Gdybym teraz miał kupować, chyba jednak wybrałbym TP-Linka.

Linksys to jest sprzęt markowy. Sprzęt spod marki Linksys jest produkowany przez firmę CISCO, czyli najbardziej renomowanego producenta urządzeń sieciowych na świecie. Ale czy markowy zawsze oznacza lepszy?

(natus08) #19

elpol jak chcesz być zadowolony to bierz linksysa. Ja mam ładne parę lat i nawet nie zamruczał - chodzi jak złoto :slight_smile: Porządna firma, cena średnia, a sprzęt bardzo dobry :).

(Kpc21) #20

Na tym forum każdy będzie polecać ci coś innego. Taka jest już natura forów internetowych :slight_smile:

Tak więc wybierz, co chcesz. TP-Linka (mój faworyt), Linksysa albo nawet D-Linka.

Oczywiście w wersji bez wbudowanego modemu.