Jaki kupić router?

Witam

Muszę kupić router, cel to podłączenie wifi dwóch laptopów. Nie znam się zbytnio na tym i nie wiem co kupić. Internet mam z dialogu

linksys lub dlink

ale konkretnie jaki model?

Ja proponuje Ci urządzenia z gamy TP-LINK, konkretnie model TD-W8901G

to co podałeś to wcale nie jest router do dialogu! Potrzebuje anex b

A nie masz czasem modemu z wyjściem RJ-45? Kiedyś mi się obiło o uszy (a raczej oczy) że Dialog takie daje.

Rj 11 do gniazdka tel.

Rj 45 ethernet do kompa

ale i tak przecież nie będę używał tego modemu jak będę miał router

A dlaczego nie?

Jeśli masz już modem z wyjściem RJ-45, wystarczy ci sam router. Nie musisz kupować routera z modemem.

Np. TP-LINK TL-WR340G (tani a dobry) albo Linksys WRT54GC bądź WRT54G2. Tym bardziej że w Polsce router z modemem z aneksem B nie jest tak łatwo dostać.

czyli jak bo trochę się pogubiłem. Podłączam ten modem do linii tel. ethernetem z modemu do routera i z routera wifi lub ethernet do kompów ?

Tak. Tak będzie najtaniej i chyba najlepiej. Bo po co kupować router z wbudowanym modemem, skoro modem, który może współpracować z routerem bez modemu, już masz.

ja posiadam planet i nie narzekam, spisuje się doskonale

Jeśli zaczniecie mu polecać wszystkich producentów routerów na świecie, chłopak w końcu zgłupieje.

Najlepszy stosunek cena/jakość jest u TP-Linka. Jeśli dużo ważniejsza dla Ciebie jest jakość, niż cena, zainteresuj się też Linksysem.

Zgadzam się z KPC 21.Przestańcie ryć chłopakowi beret.Niech zakupi routera D-link i wszystko jasne.W sklepie niech powie jakie ma łącze i tyle.pozdrawiam.

O ile wiem, to routery D-Linka są dość awaryjne - bardziej od TP-Linków. Cena (i bogata oferta) również przemawia na korzyść TP-Linka.

Gdyby kolega chciał tak zrobić, nie zakładałby tematu na forum. Może chce np. zamówić router przez Internet?

Ten router to jest annex a i annex b - również do dialogu.

Google wszędzie podaje że aneks A.

Tylko po raz kolejny się pytam. Po co polecacie mu router z modemem za 109 zł, skoro ma już modem, który może współpracować z routerem za 65 zł.

czyli gdybyśmy porównali TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR340G z Linksys Wireless-G Router WRT54GC to czego brakuje TP linkowi (czegoś musi bo jest tańszy o 50zł) Chcę kupić jeden z nich ale nie wiem który, bo jeśli naprawdę nie widać między nimi dużych różnic to szkoda 50 zł przepłacać :lol:

Ja miałem (i mam nadal ale nie używam bo zmieniłem łącze) Linksysa WRT54GC. Jest to dobry router, nie zdarzyło się żeby się zawiesił.

TP-Linka nie używałem, ale z opinii na forach internetowych można wywnioskować że to również sprzęt dobrej jakości. Gdybym teraz miał kupować, chyba jednak wybrałbym TP-Linka.

Linksys to jest sprzęt markowy. Sprzęt spod marki Linksys jest produkowany przez firmę CISCO, czyli najbardziej renomowanego producenta urządzeń sieciowych na świecie. Ale czy markowy zawsze oznacza lepszy?

elpol jak chcesz być zadowolony to bierz linksysa. Ja mam ładne parę lat i nawet nie zamruczał - chodzi jak złoto :slight_smile: Porządna firma, cena średnia, a sprzęt bardzo dobry :).

Na tym forum każdy będzie polecać ci coś innego. Taka jest już natura forów internetowych :slight_smile:

Tak więc wybierz, co chcesz. TP-Linka (mój faworyt), Linksysa albo nawet D-Linka.

Oczywiście w wersji bez wbudowanego modemu.