Jaki kupić system 64 bitowy?

witam, chciałbym nabyć jakiś system 64 bit. jaki byście zaproponowali? (do gier, multimediów itp.)

PS: myślę że platforma 64 bit. i pomoc dla niej już jest na tyle rozwinięta, że opłaca się w nią inwestować, dobrze myślę/?

Jeśli koniecznie chcesz nabyć to wyłącznie Win 7, bo w końcu Linux jest darmowy :stuck_out_tongue: Wybór oczywisty szczególnie, że zależy Ci na grach i multimediach. Win 7 bezapelacyjnie.

Do gier no to raczej MS Windows, co prawda gry są portowane na Linuksa czy MacOS X ale to też raczej nie najnowsze tytuły no i cena trochę wyższa, w końcu ktoś to musi przeportować, większość też pójdzie na Wine ale też nie ma 100% pewności. Mac OS X też raczej odpada, chyba że zamierzasz kupować nowego kompa, choć na MacOS X raczej więcej gier by się znalazło, przynajmniej tak mi się wydaje :slight_smile: Moim zdaniem jeśli chcesz grać no to niestety tu musisz się zdecydować na Windowsa, do multimediów i innych rzeczy poza grami to możesz sobie zainstalować Linuksa.

Nie wiem jak wsparcie ze strony producentów oprogramowania dla Windows x86_64 ale raczej coś powoli się rusza, ze sterownikami nie powinno być problemu. W przypadku Linuksa, to wersje x86_64 nie mają takich problemów jak Windows, znajdziesz na tą architekturę masę oprogramowania, sterowników też nie brak.

Linux tak jako jądro ale niektóre dystrybucje GNU/Linux są płatne przecież :slight_smile:

Pozdrawiam!

Fakt, a niekiedy jeszcze nośnik :stuck_out_tongue_winking_eye:

Polecam Vistę Ultimate 64-bit - korzystam z niej już dobry rok i nie mogę na nią narzekać. Kupiłem wersję OEM wraz z nowym komputerem i nie ma takich problemów z licencją jak z Win7. Polecam.

były małe problemy ale to ogółem a nie z windows 7

ale microsoft jakoś się wytłumaczył i jest ok:)

jak zwykle coś wymyślają

ja bym na twoim miejscu wybrał windows 7 home premium 64 bit

sam mam taki tylko muszę jeszcze zainstalować

kupiłem za 340zł z allegro razem z wysyłką

Visty ci nie polecam po co ci starszy system skoro jest już nowszy

jak miałem vistę to miałem więcej z nią problemów niż z win 7

to aktulizacje nie chciały się instalować i tam inne problemy

i na początku był to mół a i wg mnie dużo się zawiesza np. przy kopiowaniu plików

chyba że na pirackiej wersji !!

kupiłem od firmy… i to sprawdzonej

mam wszystkie dokumenty itp.

przemądrzały się znalazł

miałem oryginalny obraz Visty z msdnu

po zatem vista nawet przez sam Microsoft okazała się nie wypałem

spójrz sobie tu np. http://www.allegro.pl/item829633882_now … at_22.html

ja z Vistą nie mogłem wytrzymać wiecznie się ciał dźwięk… a używałem ją trochę czasu od wyjścia potem sp1 potem sp2 dopiero od sp2 trochę kompa dostała wcześniej była tragiczna

pomyśl sobie czemu lepiej się sprzedaje win 7 od Visty bo to następca XP

i nie uważaj się za pana i władcę…

Jak ja bym wybulił minimum 400zł na system to też byłbym zmuszony go używać. Poza tym Ty jesteś w innej sytuacji, Ty kupiłeś Vistę z kompem zanim pojawił się Windows 7, więc ja tu nie widzę w ogóle sensu kupowania Visty, zresztą podejrzewam że ona szybciej zniknie ze sklepowych półek niż wiecznie żywy Windows XP. Prawie żaden nowy komputer nie jest już sprzedawany z Vistą, jedynie to co na magazynach zostało ale takie kompy kupią tylko ludzie, co szukają promocji :slight_smile:

Ja ze swojej strony też polecam Windows 7, bo w XP nie ma sensu już inwestować a w Vistę też nie ma sensu się pchać zwłaszcza, że na 2012 Microsoft planuje wydać kolejną wersję Windows.

Pozdrawiam!

Co pokazuje iż nie warto pchać się w Win7 jak za 2 lata prawie ma być nowy system. Ze nie ma komputerów z vistą - są tylko trzeba poszukać, zresztą można samemu sobie zainstalować. Uważam iż win7 podzieli los WinMe i tego mu życzę !!

Z tym, że to są dopiero plany, które niekoniecznie muszą się zrealizować w terminie, więc nie wiadomo czy za 2 lata pojawi się nowy system :slight_smile: Po wydaniu XP też od razu zaczęto tworzyć kolejne systemy, z których dopiero Vista się ukazała i to po ilu latach, dlatego ciężko powiedzieć że kolejna wersja będzie w 2012 a może po Windows 7 wyjdzie Vista 2 i to dopiero w 2020.

Tak robi każdy twórca systemu, wychodzi gotowa wersja, tworzona jest nowa a stara nie jest już ulepszana a jedynie aktualizowana, gdy wystąpią luki bezpieczeństwa i tak jest nawet w przypadku Linuksa. Najlepszym przykładem jest Debian, który ma plan wydawniczy a nie raz ani nie dwa mieli opóźnienie z wydaniem stabilnej wersji i to o 2 lata nawet :slight_smile:

Pozdrawiam!

czytam i czytam porównania visty do xp i do W7 i gdzie nie przeczytam piszę że xp jest lepszy :< ma lepsze osiągi… a vista też w większości testów jest nieco wyżej od 7. Mam trochę mieszane myśli.

Co jak co, ale Vista na pewno nie jest lepsza (wiem, że to dość ogólne pojęcie) od 7.

Właśnie… Już prędzej Vista ;]

Xp jest już tworem troszkę podstarzałym. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna systemu to się już nie cofaj wstecz, tylko kup coś przyszłościowego.

Vista nie jest udanym systemem, a na pewno nie tak dobrym jak jedyny słuszny wybór w twojej sytuacji czyli windows seven.

Nie ma sensu się zastanawiać. Mam już trohę czasu W7 i spełnia moje oczekiwania. Praca jest nawet wygodniejsza niż na xp.

Dla mnie win7 wygląda jak Me - ładny na zewnątrz i to wszystko. Co do visty , to może ma spore wymagania, ale po odpowiedniej konfiguracji nie ma z nią problemów. Jeśli natomiast win7 - cóż można powiedzieć o systemie, który został wydany o rok wcześniej niż zakładano… Dlatego uważam iż ten system ma sporo błędów i niedociągnięć - co chwila wychodzą do niego jakieś poprawki a do wisty ? Ja musiałem ściągnąć tylko sp2 (sp1 już zainstalowany wraz z systemem) i nic więcej - aktualizacje mam na bieżąco.