Jaki kupić system 64 bitowy?

(Jakim2400) #1

witam, chciałbym nabyć jakiś system 64 bit. jaki byście zaproponowali? (do gier, multimediów itp.)

PS: myślę że platforma 64 bit. i pomoc dla niej już jest na tyle rozwinięta, że opłaca się w nią inwestować, dobrze myślę/?

(Gorgoroth) #2

Jeśli koniecznie chcesz nabyć to wyłącznie Win 7, bo w końcu Linux jest darmowy :stuck_out_tongue: Wybór oczywisty szczególnie, że zależy Ci na grach i multimediach. Win 7 bezapelacyjnie.

(roobal) #3

Do gier no to raczej MS Windows, co prawda gry są portowane na Linuksa czy MacOS X ale to też raczej nie najnowsze tytuły no i cena trochę wyższa, w końcu ktoś to musi przeportować, większość też pójdzie na Wine ale też nie ma 100% pewności. Mac OS X też raczej odpada, chyba że zamierzasz kupować nowego kompa, choć na MacOS X raczej więcej gier by się znalazło, przynajmniej tak mi się wydaje :slight_smile: Moim zdaniem jeśli chcesz grać no to niestety tu musisz się zdecydować na Windowsa, do multimediów i innych rzeczy poza grami to możesz sobie zainstalować Linuksa.

Nie wiem jak wsparcie ze strony producentów oprogramowania dla Windows x86_64 ale raczej coś powoli się rusza, ze sterownikami nie powinno być problemu. W przypadku Linuksa, to wersje x86_64 nie mają takich problemów jak Windows, znajdziesz na tą architekturę masę oprogramowania, sterowników też nie brak.

Linux tak jako jądro ale niektóre dystrybucje GNU/Linux są płatne przecież :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Gorgoroth) #4

Fakt, a niekiedy jeszcze nośnik :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Duffee) #5

Polecam Vistę Ultimate 64-bit - korzystam z niej już dobry rok i nie mogę na nią narzekać. Kupiłem wersję OEM wraz z nowym komputerem i nie ma takich problemów z licencją jak z Win7. Polecam.

(pakierhakierxd) #6

były małe problemy ale to ogółem a nie z windows 7

ale microsoft jakoś się wytłumaczył i jest ok:)

jak zwykle coś wymyślają

ja bym na twoim miejscu wybrał windows 7 home premium 64 bit

sam mam taki tylko muszę jeszcze zainstalować

kupiłem za 340zł z allegro razem z wysyłką

Visty ci nie polecam po co ci starszy system skoro jest już nowszy

jak miałem vistę to miałem więcej z nią problemów niż z win 7

to aktulizacje nie chciały się instalować i tam inne problemy

i na początku był to mół a i wg mnie dużo się zawiesza np. przy kopiowaniu plików

(Duffee) #7

chyba że na pirackiej wersji !!

(pakierhakierxd) #8

kupiłem od firmy..... i to sprawdzonej

mam wszystkie dokumenty itp.

przemądrzały się znalazł

miałem oryginalny obraz Visty z msdnu

po zatem vista nawet przez sam Microsoft okazała się nie wypałem

spójrz sobie tu np. http://www.allegro.pl/item829633882_now ... at_22.html

ja z Vistą nie mogłem wytrzymać wiecznie się ciał dźwięk..... a używałem ją trochę czasu od wyjścia potem sp1 potem sp2 dopiero od sp2 trochę kompa dostała wcześniej była tragiczna

pomyśl sobie czemu lepiej się sprzedaje win 7 od Visty bo to następca XP

i nie uważaj się za pana i władcę.....

(roobal) #9

Jak ja bym wybulił minimum 400zł na system to też byłbym zmuszony go używać. Poza tym Ty jesteś w innej sytuacji, Ty kupiłeś Vistę z kompem zanim pojawił się Windows 7, więc ja tu nie widzę w ogóle sensu kupowania Visty, zresztą podejrzewam że ona szybciej zniknie ze sklepowych półek niż wiecznie żywy Windows XP. Prawie żaden nowy komputer nie jest już sprzedawany z Vistą, jedynie to co na magazynach zostało ale takie kompy kupią tylko ludzie, co szukają promocji :slight_smile:

Ja ze swojej strony też polecam Windows 7, bo w XP nie ma sensu już inwestować a w Vistę też nie ma sensu się pchać zwłaszcza, że na 2012 Microsoft planuje wydać kolejną wersję Windows.

Pozdrawiam!

(Duffee) #10

Co pokazuje iż nie warto pchać się w Win7 jak za 2 lata prawie ma być nowy system. Ze nie ma komputerów z vistą - są tylko trzeba poszukać, zresztą można samemu sobie zainstalować. Uważam iż win7 podzieli los WinMe i tego mu życzę !!

(roobal) #11

Z tym, że to są dopiero plany, które niekoniecznie muszą się zrealizować w terminie, więc nie wiadomo czy za 2 lata pojawi się nowy system :slight_smile: Po wydaniu XP też od razu zaczęto tworzyć kolejne systemy, z których dopiero Vista się ukazała i to po ilu latach, dlatego ciężko powiedzieć że kolejna wersja będzie w 2012 a może po Windows 7 wyjdzie Vista 2 i to dopiero w 2020.

Tak robi każdy twórca systemu, wychodzi gotowa wersja, tworzona jest nowa a stara nie jest już ulepszana a jedynie aktualizowana, gdy wystąpią luki bezpieczeństwa i tak jest nawet w przypadku Linuksa. Najlepszym przykładem jest Debian, który ma plan wydawniczy a nie raz ani nie dwa mieli opóźnienie z wydaniem stabilnej wersji i to o 2 lata nawet :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Jakim2400) #12

czytam i czytam porównania visty do xp i do W7 i gdzie nie przeczytam piszę że xp jest lepszy :< ma lepsze osiągi.. a vista też w większości testów jest nieco wyżej od 7. Mam trochę mieszane myśli.

(Gorgoroth) #13

Co jak co, ale Vista na pewno nie jest lepsza (wiem, że to dość ogólne pojęcie) od 7.

(grzechu@) #14

(Gorgoroth) #15

Właśnie... Już prędzej Vista ;]

(Sebos99) #16

Xp jest już tworem troszkę podstarzałym. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna systemu to się już nie cofaj wstecz, tylko kup coś przyszłościowego.

Vista nie jest udanym systemem, a na pewno nie tak dobrym jak jedyny słuszny wybór w twojej sytuacji czyli windows seven.

Nie ma sensu się zastanawiać. Mam już trohę czasu W7 i spełnia moje oczekiwania. Praca jest nawet wygodniejsza niż na xp.

(Duffee) #17

Dla mnie win7 wygląda jak Me - ładny na zewnątrz i to wszystko. Co do visty , to może ma spore wymagania, ale po odpowiedniej konfiguracji nie ma z nią problemów. Jeśli natomiast win7 - cóż można powiedzieć o systemie, który został wydany o rok wcześniej niż zakładano.... Dlatego uważam iż ten system ma sporo błędów i niedociągnięć - co chwila wychodzą do niego jakieś poprawki a do wisty ? Ja musiałem ściągnąć tylko sp2 (sp1 już zainstalowany wraz z systemem) i nic więcej - aktualizacje mam na bieżąco.